Cildinizi dokunmatik ekrana çeviren giyilebilir teknoloji ürünü bileklik: Cicret

Paris merkezli bir tasarım stüdyosunun üstünde çalıştığı giyilebilir teknoloji ürünü, rakiplerinden bir hayli farklılaşıyor. Cicret adını taşıyan bu akıllı bileklik, aslında bir projeksiyon görevi görüyor.
Cildinizi dokunmatik ekrana çeviren giyilebilir teknoloji ürünü bileklik: Cicret

CicretGiyilebilir tekoloji ürünleri giderek hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeye başlıyor. Akıllı saatler, akıllı gözlükler derken artık bunların hepsi bizim için sıradanlaştı. Ancak bu teknolojiler her ne kadar tüketiciyle buluşmuş olsa da, belli bir standardı yakalamış olmaktan uzaklar.

Paris merkezli bir tasarım stüdyosunun üstünde çalıştığı giyilebilir teknoloji ürünü, rakiplerinden bir hayli farklılaşıyor. Cicret adını taşıyan bu akıllı bileklik, aslında bir projeksiyon görevi görüyor. Akıllı bileklik Circet, derinizin üzerine yansıtma yaparak, akıllı telefonunuzun ana ekranın bir yansımasını size sunuyor ve akıllı telefonun neredeyse tüm fonksiyonlarıyla kullanabilmenizi sağlıyor.

Yakınlarınızda olan akıllı telefonunuza uzaktan bağlanan bileklik sayesinde akıllı telefonunuza bakmanıza gerek kalmadan telefonunuzu yönetmeniz mümkün oluyor. Böylece maillerinizi okurken, mesaj yazarken, haritaya bakarken veya müzikçalarınızdan müzik değiştirirken derinizin üzerine yansıyan bu ekranı kullanabiliyorsunuz.

Cicret şu an için Android işletim sistemi için beta aşamasında. Ürünün hemen aşağıdan izleyebileceğiniz videosunda da kullanım alanları ve Android işletim sistemli bir telefonu, kullanıcıların bileklik aracılığıyla kendi ciltlerine yansıttıklarını görebilirsiniz. İçinde Bluetooth teknolojisi bulunan cihazın, titreşim gibi özellikleri de bulunuyor ve piyasaya çıktığında 10 farklı renk seçeneğine sahip olacak.

Cicret, şu anda uygulamalarını tüm platformlara geliştirmek ve akıllı bilekliğin üretimi için bağış topluyor. Paylaşılan rakamlara göre Cicret'in uygulamalarının tüm platformlara geliştirilebilmesi için şirketin 300 bin Euro'ya, akıllı bilekliğin üretimi için ise tam 700 bin Euro'ya ihtiyacı var. Kısacası toplamda 1 milyon Euro'luk yatırım arayışında olan şirket, şu anda hedeflediği tutarın %15'ine topladığı bağışlarla ulaşmış.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.