Cildinizi dokunmatik ekrana çeviren giyilebilir teknoloji ürünü bileklik: Cicret
Teknoloji

Cildinizi dokunmatik ekrana çeviren giyilebilir teknoloji ürünü bileklik: Cicret

Giyilebilir tekoloji ürünleri giderek hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmeye başlıyor. Akıllı saatler, akıllı gözlükler derken artık bunların hepsi bizim için sıradanlaştı. Ancak bu teknolojiler her ne kadar tüketiciyle buluşmuş olsa da, belli bir standardı yakalamış olmaktan uzaklar.

Paris merkezli bir tasarım stüdyosunun üstünde çalıştığı giyilebilir teknoloji ürünü, rakiplerinden bir hayli farklılaşıyor. Cicret adını taşıyan bu akıllı bileklik, aslında bir projeksiyon görevi görüyor. Akıllı bileklik Circet, derinizin üzerine yansıtma yaparak, akıllı telefonunuzun ana ekranın bir yansımasını size sunuyor ve akıllı telefonun neredeyse tüm fonksiyonlarıyla kullanabilmenizi sağlıyor.

Yakınlarınızda olan akıllı telefonunuza uzaktan bağlanan bileklik sayesinde akıllı telefonunuza bakmanıza gerek kalmadan telefonunuzu yönetmeniz mümkün oluyor. Böylece maillerinizi okurken, mesaj yazarken, haritaya bakarken veya müzikçalarınızdan müzik değiştirirken derinizin üzerine yansıyan bu ekranı kullanabiliyorsunuz.

Cicret şu an için Android işletim sistemi için beta aşamasında. Ürünün hemen aşağıdan izleyebileceğiniz videosunda da kullanım alanları ve Android işletim sistemli bir telefonu, kullanıcıların bileklik aracılığıyla kendi ciltlerine yansıttıklarını görebilirsiniz. İçinde Bluetooth teknolojisi bulunan cihazın, titreşim gibi özellikleri de bulunuyor ve piyasaya çıktığında 10 farklı renk seçeneğine sahip olacak.

Cicret, şu anda uygulamalarını tüm platformlara geliştirmek ve akıllı bilekliğin üretimi için bağış topluyor. Paylaşılan rakamlara göre Cicret'in uygulamalarının tüm platformlara geliştirilebilmesi için şirketin 300 bin Euro'ya, akıllı bilekliğin üretimi için ise tam 700 bin Euro'ya ihtiyacı var. Kısacası toplamda 1 milyon Euro'luk yatırım arayışında olan şirket, şu anda hedeflediği tutarın %15'ine topladığı bağışlarla ulaşmış.

Yorumlar (20)
 1. Volkan Küçük Volkan Küçük

  32 yaşındayım ama yine de geç doğmuşum :)

  1. Volkan Küçük Volkan Küçük

   pardon, erken doğmuşum :)

 2. Anlaşılan koldaki kılları kesmenin vakti gelmiş :)

 3. Savasin Savasin

  Çok saçma. Mantıken imkansız. Projeksiyon mantığında ışığı bu netlikte yayamaz. parmak kokuna değdiğinde arkası kararır. Vs. Vs bir sürü bug'ı var. Anca bilekliğin bir parçası olarak şeffaf esnek bir ekran olursa belki. onunda zamanı var.

  1. Kimse hayal edemediği bir şeyi başkası için imkansız zannetmesin

  2. Video fake, bu aletin baterisi nerde işlemcisi nerde nasıl bu kadar responsive olabiliyor, dolandırıcı olabilir bunlar

   1. Bahar Altun Bahar Altun

    İyi fake diyorsunda android çubuklar yapıyor adamlar flash bellek kadar bence onuda sığdırabilmişlerdir. O konuda sıkıntı yok yani insanın gözününe lens küçüklüğünde bir ekran sokabildiyseler bunu yapmaları çok normal.

   2. Ozgur5513Özgür Ozgur5513Özgür

    bu alet zaten bir telefona bağlı. Sanırsam bluetooth bağlantısı kullanılıyor videodada var zaten masanın üstünde telefon çalıyor o sırada Cicret'i acıyor.

   3. Samet Oflaz Samet Oflaz

    sen akıllı saatin içini açtınmı hiç bu da aynısı ama bileklik şeklinde

 4. işte bence beklenen bileklik bu :) cebimdeki telefonu çıkarmadan işlem yapabiliyor olmak bence heyecan verici. umarım pahalı bir ürün olmaz.

 5. Bizim milletin koluna olmaz o alet. Kıllardan hiçbir şey görünmez :)

 6. İnternet sitelerindeki şu sayfada http://www.cicret.com/wordpress/?page_id=17920) şöyle deniyor:

  We need 300,000 euros to develop the CICRET APP on all the platforms.

  (Cicret App'i tüm platformlar için geliştirebilmemiz için 300.000 euro'ya ihtiyacımız var.)

  We need 700,000 euros to finish the first prototype of the CICRET BRACELET.

  (İlk CICRET BRACELET prototipini tamamlayabilmek için 700.000 euro'ya ihtiyacımız var.)

  So feel free to donate an amount of your choice.

  (Bağışta bulunacağınız miktarda serbestsiniz.)

  If everyone gives us 1 euro, we will make it and release our products!

  (Eğer herkes 1 euro verebilirse ürünümüzü yapıp piyasaya arz edeceğiz.)

  Dolayısıyla Cicret Bracelet hiç de güven verici durmuyor =)

  Garip olan bunu webrazzi'nin yayınlaması. Bence daha ciddi haberler yayınlamalısınız.

  Teşekkür ederim.

 7. Kadirpolatdir Kadirpolatdir

  Buna para yatıran yatırımcı varmı cidden? Yahu bende böyle sallamasyon bi fikir bulup üzerinde düzenleme yapılmış bide video ile 1 m. euro mu talep estem . Banada böyle kerizler gelirmi ki .

  Kicks iyice sallamasyon bi platforma dönüştü. Gerçekçilikle alakası olmayan fikirler yatırıma açılıyor.

 8. Teknoloji sürekli gelişimini sürdürüyor. Nedense herkeste bir on yargi var. Bizim hayal edemediğimızı adamlar yaptık diyorlar. Bu ürün piyasaya girerse yalan mı doğrusu anlarız. Bence inanmayan arkadaşlar ilk başta kendileri birsey hayal etmeli ve üretmek için çaba göstermeli diye düşünüyorum

 9. Demiralp1 Demiralp1

  Proje Microsoft un pico projector uzerine yaptigi "Microsoft Skinput" projesidir. Projenin demosuda mevcuttur.

  ayrica orjinal projede parmak hareketleriyle kontrol ve nabiz ile yonetim vardir, fransizlar herseyde oldugu gibi urunu uretmeden reklam ile gelire yonelmis direk.

  http://www.microprojector5.co.uk/2010/03/microsoft-skinput-uses-pico-projectors-for-input/

 10. Elifnehir Elifnehir

  Fotoğraf nasıl çekilecek?

 11. Kadir Kadir

  giyilebilir teknoloji geleceğin tekonolojisidir. bu hiç birşey olacak burdada sadece telefon kontrolünün üzerinde durulmuş önümüzdeki 10 yılda bu bilekliker ve google glass gibi giyilebilir teknolojolileri hayatın içerisinde çok sık goreceğiz.

 12. Muaz Karaman Muaz Karaman

  Bu video fake iyi izleyın bıleklıgın durus acısıyla goruntunun yansımasına dıkkat edın ve bıleklık hıc oynamadıgı halde goruntu saga sola oynuyor... yanı ortada olmuyan bırsey bu olabılmesı ve stabıl bırsekılde calısabılmesı bıraz uzun zaman alır...

 13. Ahmet Dede Ahmet Dede

  Saçma sapan yorumlar gördüm ve yazmak istiyorum.

  Ya arkadaşım yok mümkün değil, yok imkansız demişsiniz de yüzyılları geçtim yıllar önce bile bir çok şeye imkansız diyen saf insanlar oldu. Ne oldu peki ? O saf insanlar mümkün değil, bu imkansız dedi biri inandı çıktı yaptı ve oldu. Küçük denemelerle sonuç almasalar bu tarz fon desteği talepleri olmaz ve prototip için bir kaynak beklemezlerdi. Biraz mantığınızı kullanın boş boş muhabbetler yapmayın. Video fake diyor bazı saf arkadaşlarda, ya arkadaş sen ne saçma bir insansın ? Sen konuyu, haberi, olayı okudun mu? Kavradın mı ? Mantık yürüttün mü ? Merak edip orjinal sitesine girdin okudun mu ? Araştırdın mı ? Google glass gibi şeyler çıktı, hologram çıktı teknolojide çağ atladı dünya ! Siz saflar 2 adım düşünmekten acizsiniz. Biraz düşünün o kafanızın içindekini kullanın biraz. Ona buna imkansız, video fake gibi şeyler diyeceğinize dünyaya, insanlığa bir katkınız olsun bir şeyleri de siz bulun ortaya atın bu olabilir, böyle kaynaklar var deyin. Ha diyemiyor musunuz ? O zaman kapatın çenenizi okuyun yazınızı defolun gidin boş şeylerle zamanınızı harcayın. Cahilliğinizle baş başa kalın !

 14. Muhammed Muhammed

  Kendi Gölgeni Hakim kılabilirsen Bir Yansıma yada HAKİM Ola bilirsin. Eşittir Yani Mümkün değil...