POSKUR: TTNET, iyzico ortaklığı ile Sanal POS almak isteyenlere ulaşacak
E-Ticaret

POSKUR: TTNET, iyzico ortaklığı ile Sanal POS almak isteyenlere ulaşacak

Türkiye'nin lider konumdaki internet servis sağlayıcısı TTNET, bu kez sanal pos almak isteyenlere ulaşmak istiyor. TTNET'in bu alanda seçtiği iş ortağı ise e-ticaret ve ödeme sistemleri alanında seri adımlar atan iyzico.

POSKUR olarak adlandırılan bu yeni ortaklık, TTNET'nin gücüyle iyzico altyapısını birleştirerek daha geniş ve daha iyi hizmet sunmak üzere geliştirilen bir proje. Poskur, yapılan başvuruların 2 gün içinde sonuçlandırılması gibi iyzico'nun sunduğu tüm özelliklerini beraberinde getiriyor

Bu alanda en pratik ve hesaplı sanal POS çözümlerden birini sunmayı hedefleyen TTNET POSKUR, üyelik ücreti veya kurulum masrafı istemiyor. Satıştan yüzde 1.99 komisyona ek olarak işlem başına 0.70 TL ücret alıyor. Tek kontrat ve tek entegrasyonla anlaşmalı bankaların sanal POS sistemlerine entegrasyon sağlarken, taksit ve "Tek Tıkla Ödeme" (kredi kartı saklama) gibi faydalı özellikler de sunuyor.

E-ticaret girişimcileri için sanal POS almak geçtiğimiz yıllarda önemli bir işti ama bu sorun giderek çözülüyor. Son dönemde MyPat satın almasıyla adından söz ettiren iyzico da 6 bine yaklaşan üye sayısını TTNET iş birliği ile daha da yukarılara çekecek gibi gözüküyor.

Yorumlar (4)
 1. Kendi yaptığı işi doğru yapmayan bir şirketin sağa sola burnunu sokup her seferinde öuvallamasını izlemekten keyif alıyorum bekleyip izleyip güleceğiz şüpesiz.

 2. Evren Macun Evren Macun

  Pazarın lideri Payu'nun üye sayısı ortalama 5000 iken verilen 6000 rakamı bence doğru değil.Alternatif rakiplerin olması güzek ama bir e-ticaret girişimcisi olarak Payu'yu şiddetle öneririm.Yaklaşık iki senedir kullanıyorum ve çok menmunum.Emre bey ve Ozan bey Payu'da çok güzel işler çıkartıyorlar.

 3. Kısa süre önce payu ve iyzico almak için uğraştım.Entegrasyonda iyzicoda bir takım sıkıntılar yaşadım.

  Sonra KuveytTürk bankasını keşfettim.Hesabım olmamasına rağmen 2 günde tamamen bedava "FREEPOS" aldım.

  Kuveyttürk direk olarak posu veriyor neden herkes bu firmalardan pos almaya çalışıyor anlamadım.

  Biri yanıtlarsa memnun olurum, tek yanıt "Taksit seçeneği" mi acaba ?

  Para 21 günde yatıyor sanırım %0.5-%1 oranınında da kesinti var.

 4. yusug kardeşime katılıyorum, İnternet servis sağlayıcı olarak ilk önce bu işini profesyonel yapsa daha isabetli olur.