Menloworks: SaaS tabanlı mobil etkileşim platformu [Ödeme Sistemleri'14]

Menloworks: SaaS tabanlı mobil etkileşim platformu [Ödeme Sistemleri'14]

Webrazzi Ödeme Sistemleri 14'te sahne alan yeni girişimlerden Menloworks, yükselişine hızla devam eden mobil ticaret alanında faaliyet gösteriyor. Mobil ticaret yapan firmaların pazarlama iletişimini sağlayan Menloworks, bir mobil etkileşim platformu olarak tanımlanan bir SaaS girişimi.

Kurucuları Ece Erdinç ve Selim Oruç'un tanıttığı  Menloworks, mağazaların müşterilerle kişiye özel iletişim kurmasını sağlayarak satışlarını arttırmasını sağlıyor. Bunun için kullanıcıya ait olabildiğince fazla veriyi analiz eden Menloworks, birlikte çalıştığı mağazaların CRM verilerini entegre edebiliyor. Müşterilerin konum verilerini ise teklifleri için çıkış noktası olarak belirliyor.

menloworks

Örneğin bir elektronik mağazasında bilgisayar reyonunda daha fazla zaman geçiren bir müşterinin, daha önceki alışveriş verilerini de göz önüne alarak, müşterinin mağazayı bir sonraki ziyaretinde kendisini ilgilendirebilecek kampanyalarla ilgili bilgilendirilmesini sağlayabiliyor. Menloworks bunun için Beacon, Geo-fencing gibi temel teknolojilerden faydaalanıyor. Menlowroks'u adapte edecek uygulamalar için kendi SDK'sı bulunuyor.

Ece Erdinç'in Google Analytics'in fiziksel hali, diye tanımladığı Menloworks, yaptığınız fiziksel alışverişlerde size ilgilenebileceğiniz diğer teklifleri gösteren bir öneri motoru gibi çalışıyor.

İncelemek isterseniz Menloworks burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.