Yemek siparişi girişimi Fluc, siparişinizin nerede olduğunu canlı takip ediyor

Yemek siparişi girişimi Fluc, siparişinizin nerede olduğunu canlı takip ediyor

online internetten yemek siparisi yatirim fluc 2İnternetten yemek sipariş etmek büyük şehirlerde giderek yayılan bir alışkanlık haline dönüşüyor ve teknolojik yaklaşımlar öne çıkıyor. Bu alandaki yeni girişimlerden Fluc.com, aldığı 2.3 milyon dolarlık yatırımla yemek siparişlerinin gerçek zamanlı takibini ileri bir noktaya taşımak istiyor.

İnternetten yemek sipariş ettiğinizde en önemli nokta yemeğin ne zaman elinize ulaşacağıdır. Sipariş teslimi konusunda vaadedilen süre aşıldığında ise bu durum bir sorun halini almaya başlar.

Sherpa Ventures, WI Harper ve farklı melek yatırımcıların Fluc'a 2.3 milyon dolarlık yatırım yapmasının nedeni de Fluc'un veri odaklı yaklaşımıyla bu soruya bir yanıt vermek istemesi.

online internetten yemek siparisi yatirim fluc 2En verimli sipariş teslimi

Müşterilerine daha hızlı ve dolayısıyla daha sıcak/taze siparişler ulaştırmak isteyen Fluc, 'hacker işi' bir girişim ve yemek lojistiğinde yeni bir sayfa açmak istiyor. Konum, hava koşulları vb. bilgileri yorumlayarak yemeğinizin nerede olduğunu canlı olarak gösteriyor ve ne zaman ulaşacağını başarılı bir şekilde tahmin etmeye çalışıyor. Servis görevlileri için de en verimli rotayı önerebiliyor.

Şimdilik sadece San Francisco'da South Bay bölgesinde hizmet veren Fluc, müşteri memnuniyetini teknik yaklaşımla yükseltebilecek bir girişim. Girişimciler geliştirdikleri teknolojiye 'The Oracle' yani Kâhin adını vermesi de bu noktada varılmak istenen noktaya dair fikir veriyor.

6 dolardan başlayan siparişler gönderen Fluc'ın geliştirdiği teknoloji  ABD için rekabetçi sayılabilir. Türkiye içinse rekabetin olmadığı bir alanda geleceği görmek adına ve taze ürün lojistiği için takip edilmesi gereken bir girişim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.