Snapcash: Snapchat ve Square ortaklığı ile Snapchat üstünden para gönderip almak mümkün

Snapcash adı verilen bu yeni ürünle birlikte artık Snapchat üzerinden arkadaşlarınıza para gönderme ve alma işlemini anlık olarak yapabileceksiniz.
Snapcash: Snapchat ve Square ortaklığı ile Snapchat üstünden para gönderip almak mümkün

snapchat-money1Snapchat ilk kez bir başka şirket ile ortaklaşa bir ürün çıkarttığını resmi blogu üzerinden duyurdu. Snapcash adı verilen bu yeni ürünle birlikte artık Snapchat üzerinden arkadaşlarınıza para gönderme ve alma işlemini anlık olarak yapabileceksiniz.

Snapchat'in ödeme sistemleri konusunda önemli bir girişim olan Square ile birlikte çalışması sonucunda ortaya çıkan Snapcash, bir hayli ilginç çünkü Snapchat gibi bir uygulamanın bile finansal işlemlerin yapıldığı bir alana dönüşümü, finansal teknoloji girişimlerin de sınırlarının ne kadar genişlettiğinin bir göstergesi.

Snapcash, şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan, 18 yaşını doldurmuş Snapchat kullanıcıları için devreye girmiş durumda. Snapcash'ten para gönderimi yapmak için bir arkadaşınız ile chat yaptığınız ekrandaki dolar işaretine basmanız ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli oluyor. Snapcash hesabının altyapısı Square tarafından yönetiliyor ve bu tarafta Square güvencesi ile banka kartı bilgilerinizi paylaşabilmeniz mümkün oluyor.

snapcash

Hey George Versene Borç

Özellikle gençler arasında çok ciddi bir kullanım oranı bulunan Snapchat'in, Snapcash ile ödeme sistemleri gibi farklı bir alanla yakınlaşması oldukça bir ilginç.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.