Google ebola virüsü ile savaş için bağış kampanyası başlattı

Google ebola virüsü ile savaş için bağış kampanyası başlattı

Dev internet şirketi Google, bugüne dek yaptığı sosyal sorumluluk hareketleriyle de her zaman beğenimizi kazanmıştı. Son olarak başlattıkları bağış kampanyası ise, ebola virüsüne savaş açıyor.

Google ve Larry Page'in aile vakfı, ilk etapta ebola virüsüne karşı kullanılmak üzere, 25 milyon dolarlık bir bağışta bulundu. Google'ın başlattığı #FightEbola kampanyasının ilk bağışı aslında bir bağış kampanyasının da fitilini ateşlemiş durumda.

Google üstünden yapılan her 1 dolar bağışa karşılık, Google ek olarak 2 dolar daha bağışlayacak. Bu bağış da Google tarafından bağışlanan miktar 5 milyon doları bulana kadar devam edecek. Yani bağış kampanyası, kullanıcılardan gelecek 2,5 milyon dolar, Google'dan gelecek 5 milyon dolar ile toplamda 32,5 milyon dolarlık bir bağış kampanyası haline dönüşmeyi hedefliyor.

Bildiğiniz gibi daha önce Facebook kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg ile eşi, ebola virüsüne karşı 25 milyon dolar bağışlamıştı. Eğer siz de bağışta bulunmak isterseniz, Fight Ebola with Google sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.