Blizzard'dan efsane olmaya aday yepyeni bir oyun: Overwatch

Blizzard, bugüne dek yarattığı Diablo, Warcraft ve Starcraft serileri ile unutulmazlar arasına girmiş efsanevi bir oyun şirketi.

overwatchBlizzard, bugüne dek yarattığı Diablo, Warcraft ve Starcraft serileri ile unutulmazlar arasına girmiş efsanevi bir oyun şirketi. Milyonlarca oyuncunun milyarlarca saatini geçirdiği oyunlar yapmayı başaran Blizzard, bu sefer biraz farklı bir türde ve oldukça değişik bir konseptte bir oyunun duyurusunu gerçekleştirdi.

Her sene Blizzard Entertainment tarafından düzenlenen video oyun konferansı BlizzCon'da duyurulan Overwatch adlı oyun, takım temelli bir shooter. BlizzCon'un önemli bir özelliği de Blizzard tarafından bu konferansta duyurulan oyunların hepsini efsaneler arasında yerini alıyor olması, bugüne kadar konferansta duyurulan oyunlar arasında World of Warcraft, Diablo III gibi oyunlar var.

Screen Shot 2014-11-09 at 22.24.44

Overwatch, yayınlanan oynanış videosu dikkate alındığında biraz Team Fortress havasında bir oyun gibi gözüküyor. Ben de oynanış videosunda izlediğimde, Overwatch'da hem Team Fortress'dan hem de Quake'den ciddi esinlenmeler hissettiğimi söylediğimin altını çizmeliyim.

Overwatch'da farklı yeteneklere sahip olan pek çok karakter olacak. Oldukça ilgi çekici ve canlı grafiklerle, ilginç bir oynanış imkanı sunduğunu şimdiden söyleyebiliriz. İçinde ışınlanma, tuzak kurabilme, karakterlerin bazı durumlarda uçabilme gibi yetenekleri de var gibi gözüküyor. Blizzard'ın yeni online oyunun, 2015 yılı içerisinde beta versiyon olarak açılması ve beta döneminin ardından da piyasaya çıkması bekleniyor.

Oynanış videosunu hemen aşağıdan izleyebileceğiniz Overwatch'un beta versiyonu için kaydınızı Battle.net altında oluşturulan mikrositeden gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.