WhatsApp 'okundu' bilgisini de göstermeye başladı

WhatsApp 'okundu' bilgisini de göstermeye başladı

WhatsApp kullanıcıları, dün gece itibariyle yeni çıkan bir özelliğe kavuştular. Mesajların sağ tarafında, hemen mesaj saatinin yerini alan bölümdeki check işaretleri artık mavi renkle gözükmeye başladı.

Genel geçer bilinenin aksine, şimdiye dek tek check işareti mesajın henüz vericiden WhatsApp'in sunucularına gönderilip gönderilmediğini, yan yana iki check işareti ise mesajın alıcının cihazına iletilip iletilmediğini belirtmekteydi.

Son çıkan güncelleme sayesinde artık iki check işareti de mavi renge dönüştüğünde, bu karşıdaki WhatsApp kullanıcısının konuşma penceresini açıp mesajları okuduğuna işaret etmeye başlamış durumda.

WhatsApp üzerinden attığınız mesaj bilgileri aynı zamanda mesajın gönderildiği ve okunduğu bilgilerini saat, dakika ve saniye cinsinden de detaylı olarak veriyor. Bunun için tek yapmanız gereken mesajı sola doğru kaydırarak o mesajın iletildiği ve okunduğu saatleri görmek.

Yeni güncelleme ile birlikte artık herkes WhatsApp'e gelecek sesli arama özelliğini beklese de, WhatsApp bu güncellemelerle birlikte uygulama kullanımını daha da geliştiriyor. Fakat gelen bu özelliğin son görülme tarihi gibi bazı ayarları etkilediği ve kullanıcılara ikilem yaşatabileceği kuvvetle muhtemel.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.