Oyun meraklıları Oyun Felsefesi'ni konuşmak üzere biraraya geliyor

Oyun meraklıları Oyun Felsefesi'ni konuşmak üzere biraraya geliyor

Ülkemizdeki oyun meraklılarını heyecanlandıracak bir başka haberle daha karşınızdayız. “The 8th Philosophy of Computer Games” konferansı; The Gamephilosopy Network işbirliği ile İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenecek.

13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan konferansa katılım için etkinliğin web sitesi üzerinden yerinizi ayırtabilirsiniz. Yeri gelmişken etkinliiğin öğrenciler için ücretsiz olduğunu da ekleyelim.

Geçtiğimiz senelerde Kopenhag, Oslo, Atina ve Madrid gibi şehirlerde düzenlenen konferansta bu senenin teması 'özgürlük'.

Etkinlikte 'oyun tasarımı ve oyuncu özgürlüğü', 'oyuncu deneyimi ve özgürlük algısı', 'çevrimiçi oyunlar ve oyuncu özgürlüğü', 'toplumsal ve bireysel anlamda özgürlük kavramının oyunlarda temsili' ve 'özgürlük kavramının temsilinde oyun ve diğer iletişim ortamları ilişkisi' gibi konular ele alınacak.

oyun-felsefe-konferansi

Mary Flanagan, Thomas Hurka ve Patrick Crogan gibi değerli uluslararası konuşmacılar ağırlayacak olan etkinlik 13-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. Dijital oyunlarla profesyonel olarak ilgilenen herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu konferans hakkında adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.