Google yeni yer imi aracı Google Stars'ı Chrome üzerinde açığa vurdu

Google yeni yer imi aracı Google Stars'ı Chrome üzerinde açığa vurdu

google bookmarks stars yerimiGoogle bir süredir beklenen yer imi aracını Chrome üzerinden açığa vurdu. Daha önce sızdırılan ilk görüntüleri haklı çıkaran eklendi Chrome mağazasında yerini aldı.

Henüz Google.com/bookmarks adresinde bir güncelleme yapılmamış ama Bookmark Manager olarak adlandırılan eklenti, tasarımından özelliklerine kadar Google'ın yeni yer imi hizmeti olduğunu hissettiriyor. Şimdilik diğer tarayıcıların kullanamayacağı bu eklenti Google'ın yeni tasarım disiplinine de uyuyor, örneğin Inbox by Gmail tasarımına paralel tasarlandığı göze çarpıyor.

Chrome'da oturum açan kullanıcılar, manuel bağlantı kategorilendirmenin yanında otomatik kategorilendirme özelliğini de kullanabiliyor. Bu sayede diğer cihazlardaki tüm yer imlerinizi de eşleyebiliyorsunuz. google bookmarks yer imi google staras (1)

Giriş yapmaya gerek olmadan genele açık yer imi klasörleri oluşturup sosyal ağlarda paylaşmak da mümkün. Elbette yer imi klasörlerinizi başkalarının erişimine kapatabiliyorsunuz.

Google Stars adıyla tüm tarayıcılara açılması beklenen Google'ın yer imi yönetim aracı, Delicious gibi sosyal imleme sitelerini hatırlatıyor ama burada daha öznel bir araçla karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.