Mark Zuckerberg, ilk Çince konuşmasında Çin'den övgüyle bahsetti
Etkinlikler

Mark Zuckerberg, ilk Çince konuşmasında Çin'den övgüyle bahsetti

Çin'e 4. ziyaretini yapan Mark Zuckerberg, katıldığı bir etkinlikte kendine yöneltilen soruları (halka açık olarak) ilk kez Çince cevapladı ve görüntülerini kendi profilinde paylaştı. Facebook halen Çin'de yasaklı siteler arasında ama Zuckerberg bu konuşmayla Çinli gençlerin beğenisini kazanırken Çin'den de övgüyle bahsetmiş.

Tsinghua Üniversitesi'ndeki toplantıda Çinli gençlerin sorularını yanıtlayan Zuckerberg, internet dünyası, internet.org, inovasyon ve Facebook'un kuruluş yılları üzerine merak edilenlere cevap vermiş ve Çinli gençlerin ilham verici olduğunu söylemiş.

Tsinghua Üniversitesi İşletme Fakültesi Danışma Kurulu'na katıldığını yazılı olarak paylaşan Zuckerberg'in Çin kökenli Amerikalı eşi Priscilla Chan'ın da etkisiyle Çince öğrenmeye başladığı biliyoruz.

Zuckerberg'den Çin'e övgüler

Zuckerberg'in Çince konuşmasını anlayamıyoruz ama WSJ China Time Zuckerberg'in bazı dilbilgisi hataları yapsa da beğeniyle karşılandığından ve Zuckerberg'in okulun danışma kuruluna katılmaktan memnun olduğundan, Çin kültürünü çok sevdiğinden bahsediyor. Zuckerberg ayrıca Xiaomi, Tencent gibi şirketler hakkında da kısa ve olumlu düşünceler paylaşmış.

Sanırım siz de bu konuşmalardan hiçbir şey anlamayacaksınız ama dilerseniz Zuckerberg'in ilk halka açık Çince konuşmasını aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (4)
  1. Haber mi simdi bu? Bir ara 3. sayfa haberi sandim gazetelerdeki.

  2. Çince Çeviri Çince Çeviri

    Bir amerikalıya İngilizce konuştuğunuzda "ok" diyip geçer ama bir yabancı Çinlilerle Çince konuştuğu zaman işte böyle oluyor. "Çinliler için dil kan bağından daha önemli".

  3. Lütfi Lütfi

    kendini cin lilere sevdirmeye çalişiyorki facebook u o ülkede kullanilsin :)

  4. Isakoc Isakoc

    Buda gösteriyorki siyasi ve ticari açıdan yahudiler amerikayı bırakıp çine taşındıkları bir gerçek. Dikkat ederseniz adam sırf bunun için çince öğrenmiş, sırf milyarca nüfus için diyebilirsiniz ama bugün bütün siyasi tarihçiler bunu doğruluyor yahudi sermayesi artık yeni kuklası çin olacak ve dünyanın başına amerika yerine çini musallat edecek deniyor. Bak adamlar wsj'lin bile çinde yayın yaptırıyorlar.