Facebook'ta sticker'ların kullanım alanı genişliyor

Facebook'ta sticker'ların kullanım alanı genişliyor

Facebook, bundan böyle zaman tünelinde, gruplarda, mesaj ve yorumlarda sticker kullanımına izin vermeye başladı. Daha önce sadece Facebook Messenger uygulaması üzerinden mümkün olan sticker kullanımı, bundan böyle tüm Facebook'a sıçrayacak gibi gözüküyor.

Facebook bünyesinde çalışan bir proje mühendisi olan Bob Baldwin'ın, Facebook hesabı üzerinden duyurduğu yeni habere göre özellik artık aktif. New York'ta yapılan bir hackathon bünyesinde üretilen fikir doğrultusunda ortaya çıkan sticker özelliğinden önce, proje ekibi Facebook'taki ilk emoji kullanımını ve yorumlara fotoğraf ekleme özelliği gibi çokça kullanılan Facebook özelliklerini hayata geçirmişler.

stickers

Facebook, artık web versiyonunda eklediği sticklerlar ile daha renkli gözükecek. Fakat bunun kullanıcı deneyimi açısından Facebook'u bir "panayıra" çevirip çevirmeyeceğini zaman gösterecek. Her ne kadar bana biraz Myspace'in son dönemlerini hatırlatan bir özellik olsa da, bu renkliliğin Facebook'un yorum etkileşimine rakamsal açıdan bir katkısı olup olmayacağını pek yakında göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.