Zizigo üyelerinin yaş ve cinsiyet dağılımı [Webrazzi PRO]

Zizigo üyelerinin yaş ve cinsiyet dağılımı [Webrazzi PRO]

25 Eylül'de düzenlenen Webrazzi Summit'in bazı oturumlarında önemli istatistikler de paylaşıldı. Örneğin Markafoni CEO'su olan İlker Baydar konuşmasında Zizigo hakkında önemli rakamlar verdi.

Biz de her hafta düzenli olarak yayınladığımız haftanın grafiği yazı dizimizde bu hafta Zizigo'nun bazı demografik bilgilerini paylaşmak istedik.

Bizzat İlker Baydar'ın paylaştığı ve 2014 yılının Eylül ayına ait olan verilere göre Zizigo üyelerinin yüzde 76'sını kadınlar oluşturuyor. Türkiye'nin en büyük online ayakkabı satıcılarından biri olan Zizigo, aynı zamanda bazı giyim, çanta ve aksesuar ürünlerine de yer veriyor.

Zizigo üyelerinin yüzde 31'i 25 yaşından küçük. Üyelerin yüzde 29'u 25 ile 25 yaş aralığında, yüzde 30'u ise 35 yaşın üzerinde. Bu rakamları ele alan grafiği hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Bu arada İlker Baydar'ın Markafoni Grubu altında yer alan bir başka e-ticaret platformu enmoda.com hakkında da aynı rakamları paylaştığını; enmoda.com üyelerinin yüzde 65'inin 35 yaş üzerinde ve yüzde 78'inin de kadın olduğunu belirtelim.

zizigo-uyeleri-yas-araliklari-dagilimi

Webrazzi PRO nedir, ne işe yarar?

THY, Akbank, Turkcell, Google, Revo Capital, BKM, Limango ve n11.com gibi çok sayıda şirket tarafından kullanılan Webrazzi PRO için, dijital sektörün bilgi merkezi diyebiliriz.

Webrazzi PRO'da e-ticaret, ödeme sistemleri, sosyal medya, dijital pazarlama, oyun ve donanım gibi çok sayıda konu başlığı hakkında 2000'in üzerinde istatistik ve 10'larca özel not bulabilirsiniz. Veriye dayalı düşünme alışkanlığı kazandıran Webrazzi PRO'nun aynı zamanda sektörel sunum ya da rapor hazırlarken de oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

Örnek olarak Webrazzi PRO verileriyle hazırlanan 45 Saniyede Türkiye E-Ticaret Pazarı başlıklı video'yu şuradan izleyebilir, ya da haftanın grafiği yazı dizimize buradan ulaşabilirsiniz.

(Görsel kaynak: Andrey_Popov/Shutterstock)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.