Amazon.com ilk fiziksel mağazasını New York'ta açıyor

Amazon.com ilk fiziksel mağazasını New York'ta açıyor

Online e-ticaret devi Amazon.com, ilk fiziksel mağazasını New York'ta, ünlü Empire State binasının hemen karşısında açmaya hazırlanıyor.

Bugüne dek, hem offline markaların online mağazalarını açma haberlerine alışmışken, bu sefer Amazon gibi bir e-ticaret devinin fiziksel mağazasını açması bizim için ilgi çekici bir gelişme.

Wall Street Journal'de yer alan habere göre, Amazon açtığı ilk fiziksel mağazasını aynı gün teslimat özelliği için destek amacıyla kullanacak. Örneğin Amazon.com üzerinden sabah sipariş veren bir New York'lu, akşamüstü yolunun üstündeki Amazon mağazasından ürününü teslim alarak evinin yolunu tutabilecek.

Fiziksel olarak çok da devasa bir mağaza olmayacak olan bu Amazon.com lokasyonu, sadece sınırlı sayıda ürünün teslimatı için kullanılacak. Özellikle yaklaşan noel dönemi öncesi Amazon.com'un bu lokasyonu açması bekleniyor. Amazon'un mağazaya sadece sınırlı sayıda ve özel ürünleri getireceği, önünde uzun sıralar oluşacak ikonik bir mağaza yaratacak olması da kuvvetle muhtemel.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.