iPhone'unuzun boş alan sorununu Flic ile çözün
Mobil

iPhone'unuzun boş alan sorununu Flic ile çözün

Dünya çapındaki milyonlarca kullanıcısıyla, insanları içerikleri sağa ya da sola çekerek aksiyon almaya alıştıran Tinder'dan esinlenen Flic; çok sayıdaki iPhone sahibinin 'disk alanı' derdine çare olmayı hedefliyor.

Flic aslında oldukça basit ve küçük çaplı bir uygulama. Kullanıcıların fotoğraf albümlerindeki fotoğrafları Tinder'a oldukça benzer bir şekilde karşılarına getiren Flic; fotoğrafı sola doğru çekerseniz albümden siliyor ve yukarıdaki 'Flic ile boşaltılan disk alanı' sayacını güncelleniyor, fotoğrafı sağa doğru çekerseniz de albümde tutmaya devam ediyor.

0.99 dolar fiyat etiketiyle App Store'daki yerine alan Flic, kimileri için bu paraya değmeyebilir. Ancak iPhone sahiplerinin büyük bir kısmının şarj sonrası en büyük derdinin disk alanı olduğunu düşünecek olursak; oldukça doğru bir probleme odaklanan uygulamanın basit yapısına rağmen işe yaradığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

flic-screenshot

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi silme işlemi sıradında yukarıda toplam boşaltılan disk alanını da bir sayaç olarak kullanıcılarına ileten uygulama ayrıca kullanıcılarına belirli aralıklara bildirim göndererek albümde biriken fotoğrafların silinebileceğini hatırlatıyor. Ayrıca Flic daha sonra Windows'lardaki çöp kutusu gibi kullanıcılarına silinen içeriği geri getirme ya da tamamen silme imkanı da sunuyor.

Lifehack Labs tarafından geliştiren Flic henüz çok yeni olduğu için indirilme rakamlarına dair detayları bilemiyoruz. Ancak uygulamanın şimdiden çok sayıda yabancı kaynakta tanıdıldığını görebilirsiniz. Bu arada Flic'in kısa bir süre için yüzde 50 değerindenki indirimle beraber 0,99 dolar olduğunu da ekleyelim.

Siz de Flic'i -indirimli fiyatıyla- denemek istiyorsanız iPhone'unuza buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Özgür Özer Özgür Özer

    Fotoğraflar dışında videoları, müzikleri vs. silebilseydik o zaman belki satın almaya değerdi. Ama şu haliyle uygulama ücretsiz olsa bile çok fazla kullanılacağını zannetmiyorum. Zaten telefonun içinden fotoğrafları tek tuşla silebiliyoruz ne diye program indirelim ki bunun için.

  2. Demir Öztuğ Demir Öztuğ

    iPhone'daki disk alanı sorunu fotoğraflardan kaynaklanmıyor ki. Fotoğrafları silmek için ayrı bir uygulamaya ne gerek var, hepsini tek tek ya da çoklu olarak seçip silebiliyorsunuz. iPhone'un disk alanı problemi kullanılan uygulamaların kapsadığı ve günden güne şişirmeye devam ettiği "diğer" adında bir alan. Bu alanı azaltacak bir uygulama çıkmadığı sürece bu tür reklamlar ve haberler yanıltıcı olur.