Budurr.com'un kurucularından dekorasyon dikeyinde yeni bir e-ticaret girişimi: Evimon.com
E-Ticaret

Budurr.com'un kurucularından dekorasyon dikeyinde yeni bir e-ticaret girişimi: Evimon.com

Evimon.com, dekoratif eşya satan bir e-ticaret sitesi olarak 5 Eylül'de açıldı. Dekoratif ev aksesuarları almak isteyenlerin aradıklarını kolayca bulmalarını amaçlayan site, farklı dikeylerde benzer bir hizmet sunan Budurr.com'un kurucularına ait bir girişim.

Bundan üç yıl önce e-ticaretin farklı kategorilerinde niş ürünler satan bir e-ticaret sitesi olarak kurulan Budurr.com, bugün yaklaşık 2 milyon 700 bin liralık bir ciroya ulaşmış. Budurr.com ve Evimon.com kurucu ortağı Kerim Yıldırım, Budurr.com'un karlı olmasına rağmen, "satışını yaptığı ürün grubunun ve bu gruba ilgi duyan kitlenin daralması" gibi etkenlerin kendilerini yeni bir proje üzerinde çalışmaya ittiğini söylüyor. Evimon da bu deneyimin bir ürünü olarak üç aylık bir geliştirme sürecinden sonra kurulmuş.

evimon saat

Kerim Yıldırım'ın bir diğer Kurucu Ortak Ahmet Çelebigil ile birlikte geliştirdikleri altyapı üzerine kurulan Evimon.com, kısa vadede ev ve bahçe dekorasyon ürünlerine odaklı olarak büyümeyi planlıyor. Evimon, bugün yaklaşık 3 bin olan ürün sayısını ilk yıl içinde 30 bine çıkarmayı amaçlıyor. Sitenin ilk yıl için ciro hedefi de 3 milyon lira olarak belirlenmiş.

Uzun vadede ürün gamını genişletmeyi ve ofisler için de dekoratif ürünlerin satışına başlamayı hedefleyen Evimon, bu süreçte özel tasarım hizmeti veren bir e-ticaret şirketi haline gelmek istiyor. Kullanıcıların kendi alanları için uzmanlar tarafından hazırlanan özel tasarım oda dekorlarını satın alabilecekleri bir online mağaza haline gelmek isteyen Evimon, montaj ve kurulum gibi hizmetleri için Türkiye genelinde çözüm ortaklarıyla çalışmayı planlıyor.

evimon

Evimon, uzun vade için belirlenen bu planlarıyla halihazırda bugün Türkiye pazarında rekabet edecekleri Evmanya.com, Evdebir.com, Evim.net, Evidea.com gibi sitelerden farklılaşmayı amaçlıyor.

İncelemek isterseniz Evimon burada.

Yorumlar (13)
 1. Şaban Dinç (@sabandinc2) Şaban Dinç (@sabandinc2)

  bunun gibi 50 bin tane site var zaten haber olacak özelliği nedir?

  ayrıca günlük ziyaretçi sayısı 100-200 arasında olan bir sitenin cirosu 2.7 milyon nasıl olmus ilginç. site kurulalı 100 sene filan olmuş herhalde.

  1. tebrik ederim sizi cevabı oturtmuşsunuz. Dediğiniz gibi alexası bile 1,1 M olan bir site nasıl o kadar ciro yapabilir ? Günlük 10 bin TL ciro yapması lazım ortalama yılda o rakama ulaşmak için. Sattıkları ürünlerde 10-20-30 TL lik ürünler. Günde 500-1000 kargo falan çıkmaları lazım ortalama. Yani bu hitlerle siteye her giren kullanıcı en az 10-15 adet ürün alması lazım siteden :)) Bu kadarda sallanmaz ki ya. Ayıp yani.

  2. 3 Yıl ibaresini okumamışsınız sanırım ciro ile alakalı...

   1. Şaban Dinç (@sabandinc2) Şaban Dinç (@sabandinc2)

    3 yıl değil 30 yılda bunu satamaz. ziyaretçi rakamları belli, sitenin adı sanı duyulmamış. 2.7 milyonu 3 yıla böldüğünüzde 900 bin tl yapar yıllık cirosu. 900.000 / 365 yapınca gunluk 2500 tl civarı günlük ciro yapar. yavaş sallasınlar. piyasada olmayan amatör kişilere yedirsinler bu rakamları.

 2. yonetim.evimon.com/ckfinder/ckfinder.html açıklarını kapatsınlar önce :)

 3. Emre Bektas Emre Bektas

  Sitenin ismi ne kadar kotu bir isim budurr.com budur.com dige bir forum sitesi varken bu sitenin tutucagini hiç zannetmiyorum

 4. Webrazzi Okuru Webrazzi Okuru

  Ya Webrazzi yazarı bilmiyor girişim tanıtımını veya editor. Arada zaman zaman haber arasına sıkıştırılmış girişimler oldu ama bu girişim Webrazzi'ye yakışan bir girişim midir? Ekosistemde yeni oyuncu yok diyorsan yazma karderşim, sen Webrazzi'sin biz seni yeni tanıttığın girişimlerle bildik. İndirdik, batangemininmallaribunlar gibi 2010'dan kalma girişimleri mi tanıtıyorsunuz allah aşkına.

  Ciroya hiç takılmıyorum dediğim gibi o yazarın veya editorun iş bilmezliği girişimciye güvenmesidir ama bunca girişimi tanıtan Webrazzi'nin de bu şirketin bu ciroya onlineda hayatta ulaşamayacağını da bilmesi lazım.

  Sevgiler

  Webrazzi Okuru

 5. Siteye girer girmez bana kliksayı andırdı.

 6. Toprak Kahuna Toprak Kahuna

  dekoreko.com sitesi kapanmış.okadar e-tohum yatırımlarına falan seçildiler şu oldu bu oldu. neden dekoreko.com sitesi için bir haber yapılmadı çok merak ediyorum.

 7. Toprak Kahuna Toprak Kahuna

  sepete at deyince atıyor.ardından alışverişi bitir ödeme yap dediğinde garip garip yazı karakterlerinin olduğu ve hiçbir ödemenin yapılamayacağı bir sayfa açılıyor. bence burada haberlere konu edilene kadar önce sistemlerini düzeltsinler.

 8. iyi güzel hoş da... adamlar orada açık açık budurr.com ile ilgilenmiyecez artık demişler.. alexa sistemi güncel tutar, sen eğer siteni yenilemez adwords ü kapatırsan ziyretçin düşer haliyle alexa rank de düşer. 3 aydır bu proje üstünde çalışıyoruz dediklerine göre 3 aydır budurr.com ile ilgilenilmiyor da olabilir..

  yani kısaca bir alexa rank ile sitenin cirosu çıkarılamaz!

  o ciroyu yapmış yapmamış başka birşey tabikide

  tek bir parametreden analiz yapıyorsanız vay halinize...

  1. Anonime Cevap Anonime Cevap

   eticaret de öyle olmuyor. reklamı durdursan bile o ciroda olduğu iddia edilen bir sitenin düşe düşe alexa tr de 30k nın altına düşmesi değil. Ayrıntılı analiz ederdik ama gerek yok. Kısaca o kadar ciro vardıysa o kadar hite denk gelen direkt müşteriler sadık müşteriler dahi alexada düşüşü yavaşlatırdı. 3 ay boyunca siteyi full kapalı tutmadılarsa (onu da archive org dan siz bakın bana zahmet olmasın) üstüne google dan ceza yemedilerse (ki sanmıyorum) bu kadar düşmesi mümkün değil. Rakamlar bariz sallama.

 9. şişirilmiş bir haber yine