Girişim Ofisleri Avrupa'da: İlk durağımız paylaşım ekonomisinin yükselen yıldızı BlaBlaCar
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri Avrupa'da: İlk durağımız paylaşım ekonomisinin yükselen yıldızı BlaBlaCar

Webrazzi TV'nin en ilgi çeken programı şüphesiz Girişim Ofisleri oldu bugüne kadar. Program konseptlerini belirlerken açıkçası bunu da öngörmüştük. İnternet ekonomisi ve teknoloji dünyasıyla yakından alakalı okuyucularımız haberleri Webrazzi'den takip ederken, bir yandan da hızla serpilen bu sektördeki rakip ve yandaşlarının çalışma ortamlarını elbette merak edecekti. Ümit Öncel'in büyük başarıyla hazırlayıp sunduğu Girişim Ofisleri neticede popülaritesinden hiç br şey yitirmeden 2.5 yılı tamamladı.

Geçen süre zarfında Türkiye'deki girişimci ve yatırımcıların kapsama alanları genişledi, gözler küresel pazarlara çevrildi. Yeni sezona hazırlanırken biz de bu paralelde konseptimizi genişletmek, kameramızı yurtdışındaki örnek girişimlere çevirmek istedik.

Girişim Ofisleri Avrupa'nın ilk durağı kıtanın en büyük paylaşım ekomomisi girişimlerinden BlaBlaCar'ın Paris'teki ofisi. Bizi şirketin kurucularından ve COO'su Nicolas Brusson ağırladı, ofisi gezdirirken şirket hakkında bilgileri paylaştı. Hatırlatmadan geçmeyelim, Nicolas 25 Eylül'de Swissotel The Bosphorus'ta gerçekleşecek olan Webrazzi Summit 2014'ün de konuşmacılarından. Son not olarak çekimlerin Webrazzi English yayınımız çerçevesinde gerçekleştirdiğini ve şimdilik altyazı desteğimizin olmadığını ekleyeyim.

Yorumlar (10)
 1. Sıkıcı bir mekan. O rafine Fransız zevkinden eser yok :)

 2. Mustafa Mustafa

  Bu video serileri için yurt dışı açılımı (düşüncesi bile bence) çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese teşekkürler. Teknoloji dünyamız, 90'larda kültür & sanat (müzik, film vb.) alanlarda, bütün dünya bilmem ne akımları ile yanıp tutuşurken klonlari (kopyalari) ile kendi kendimize kavruldugumuz, kendi kendimizi kandırdığımız dönem gibi olmasın yeter.

 3. Blogkepce Blogkepce

  Bu videoya paylaşırken alt yazı eklenmesi benim için kötü olmuş. Anlayamadığım noktalar vardı çünkü.

 4. Yakamoz Yakamoz

  baslamakda bir sey ama cok amator bir video olmus

  diger abimizin ingilizcesi yokmu o daha iyi olurdu : ))) alismisdik ona.

 5. madem profosyonelsiniz siz! alt yazı ekleyiniz lütfen ..

 6. Barış Barış

  altyazı olmadan bu videoyu yayına alırken ne düşündüğünüzü merak ediyorum.

 7. nikolas nefes al bir ara fransızca konuşur gibi ingilizce konuşmak :))

 8. Volt'un bu adamlardan gelen bikaç milyonluk bi alım teklifini reddettiği doğru mu??

 9. alt yazı eklenmeli o zaman süper olur...

  1. ingilizce öğrenmelisiniz o zaman süper olur! neler kaçırdığınızın farkında değilsin.