Let's: Etkinlik ilanı hazırlama ve mesajlaşma özelliklerini aynı anda sunan uygulama
Mobil

Let's: Etkinlik ilanı hazırlama ve mesajlaşma özelliklerini aynı anda sunan uygulama

Mobil uygulamalar her alanda kendine yer bulurken etkinlik davetleri için bir mobil uygulama geliştirildiğini görmek şaşırtıcı değil. Ancak Let's uygulaması konuya farklı bir şekilde eğilerek bu alanda öne çıkmak istiyor.

Özetlemek gerekirse Let's, telefonunuz üzerinde bir etkinlik için broşürler hazırlayıp bunu herkesle paylaşmanıza imkan tanıyan bir iPhone uygulaması. İçerisinde resim düzenleme ve mobil mesajlaşma özellikleri olması açısından gayet dinamik ve etkileşim dolu bir uygulama.

Kaliforniya merkezli Calide Entertainment tarafından geliştirilen Let's'in kurucuları arasında Webrazzi'nin eski okuyucularının hatırlayacağı bir isim olan Kerem Özkan da bulunuyor. Kerem'den aldığımız bilgiye göre Let's, "davetiye ve mesajlaşmayı birleştiren uygulama" olarak pazardaki diğer uygulamalardan ayrılmak istiyor.

lets app etkinlik daveti calide

Eğer Let's ile davetiye oluşturan kişi izin verirse, söz konusu ilan davetliler tarafından da bir başkasına da gönderilebiliyor. Eğer davetlileri sadece kendi belirlemek isterse bu özelliği kapatabiliyor ve Kerem bu özelliğin Let's'e özel etkinlikler oluşturma açısından kullanıcı kazandırdığını söylüyor.

Mantık olarak gayet güzel bir uygulama olan Let's'in resim ve yazı düzenleme seçenekleri ve tasarım açısından şimdilik yetersiz bulduğumu söylemeliyim. Diğer yandan davetiye için arkadaşlarınızın cep telefonu numarası istemesi biraz düşündürüyor ama hem pazarlama açısından hem de akıllı telefonu olmayanlara SMS ile iletim yapıldığı için bu yol tercih edilmiş.

Tasarım açısından daha iyi olacağını düşündüğüm Let’s'in yeni sürümünde video ilan oluşturulma özelliği de gelecekmiş. Bunun için iOS 8 güncellemesi beklendiğini öğrendik. Bir süre sonra Android uygulamasının da geliştirilemesi de beklenebilir, zira mobil mesajlaşma etkileşimi için çapraz platformlarda bulunmak artık bir gereklilik halini aldı.

Let's uygulamasını denemek için getlets.co adresine girerek telefon numaranızı bırakmanız yeterli. Yorumlarınızı da esirgemeyin. ;)

Yorumlar (1)
  1. Arsel Bilgi Arsel Bilgi

    Aslında baktığınızda düzgün bir buluşma uygulaması yoktu. Facebook etkinlik sayfaları kullanıyor genelde ama oradan etkinlik oluşturmak vs baya zahmetli.. Böyle bir mobil uygulama olması ve kolay olması iyi, özellikle gündelik arkadaş buluşmaları için! Bir de forward edilebilme özelliğini sevdim..