Üniversite öğrencileri için akademik ve hobi ürünleri satan e-ticaret girişimi: Unisepet.com
E-Ticaret

Üniversite öğrencileri için akademik ve hobi ürünleri satan e-ticaret girişimi: Unisepet.com

‘Üniversite öğrencilerinin okulda ihtiyaç duydukları malzemeleri bulmakta güçlük çekmesi’ problemi üzerine yola çıkan Unisepet, 2013 yılında beta olarak yayın hayatına başlamış.

Unisepet kurucu ortakları ilk etapta üniversitelerde satış noktaları açma fikriyle yola çıkarken sonrasında online satış sitesinde karar kılmış. 2013 yılı itibarıyla yayın hayatına başlayan Unisepet, geçtiğimiz Ağustos ayında da beta dönemini sonlandırmış.

Alican Akova ve Recep İlkbahar tarafından kurulan Unisepet, şu an 4 kişilik bir ekibe sahip. Unisepet 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı için hazırlıklar henüz tam olarak başlamamış olsasına karşın günlük bin civarından tekil ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca platform şu an için 22 farklı tedarikçiden 5 binin üzerinde ürünü müşterilerine yani üniversite öğrencilerine sunuyor.

Üniversite öğrencileri için akademik ve hobi ürünleri satılıyor

Üniversite öğrencilerinin gerek akademik olarak gerekse hobi ve ilgi alanlarına yönelik tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıkan Unisepet; öğrencilerin en ucuz ve en doğru ürünlere online olarak ulaşabilmelerini hedefliyor.

Ayrıca kurucu ortaklarla konuştuğumuzda Unisepet ile özellikle büyük şehirler dışında üniversite okuyan gençlerin, başta akademik ürünler olmak üzere çok sayıda ürün kategorisine kolayca ulaşabilmelerinin de projenin hedeflerinden biri olduğunu öğrendik.

unisepet-ekran-goruntusu

Öne çıkan gelecek planlarından birisi de üniversitelerle çeşitli iş birliklerine gitmek

Bugüne kadar herhangi bir yatırım almadıklarını dile getiren kurucu ortaklar; maddi öncelikler dışında fikir ve vizyonuyla da Unisepet’i belirli bir noktaya taşıyabilecek yatırımcı arayışı içinde olduklarını paylaştılar.

Diğer yandan geleceğe dair planlarını da konuştuğumuz kurucu ortaklar; şimdilerde Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile gerçekleştirdikleri gibi üniversiteler ile çeşitli iş birliklerine giderek büyümek istediklerini de eklediler. Bu iki üniversite ile gidilen iş birliği gereği bu üniversitelerde okuyan ya da okumayan tüm öğrenciler SEM (Sürekli Eğitim Merkezi) üzerinde verilen eğitimleri online olarak satın alabiliyor.

Hitap ettiği kitlenin büyüklüğü ve belirgin bir problemi çözmesiyle öne çıkan Unisepet hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (4)
  1. Özgün Özgün

    Fikir hoşuma gitti. Ürün çeşitliliği az şimdilik ama acele etmeyin.

  2. Fiyatlar konusunda diğer sitelerden bir fark yaratmıyor. Öğrenciye hitap ediyorsa fiyatlar böyle olmamalı.

  3. Gülhan Gülhan

    Çok mantıklı ve güzel. Başarılar diliyorum.

  4. Bir Okur Bir Okur

    Yolunuzda başarılar diliyorum, fikir çok hoş ama Yusuf Arkadaşımızın dediği gibi hele birde fiyatları öğrenci seviyesine indirip sürümden kâr etme amacı güderseniz ve ekibinizde üniversite öğrencileri varsa tadından yenmez bi site olur gider. Üniversite yılları biteli çok oldu ama gördüğüm gibi ilgimi çekti ve sizleri önermeye başladım üniversite okuyan kardeşlerime inşallah başarılı olur istikrarlı şekilde daha güzel haberlerinizi de okuruz.