Gif Galaksi, Türkiye’nin GIF arama motoru olmak istiyor
Arama
Girişim

Gif Galaksi, Türkiye’nin GIF arama motoru olmak istiyor

gif galaksi

GIF, kimilerine göre yeni bir sanat, kimilerine göre dünyanın en yaratıcı ifade biçimlerinden biri. Öyle ya da değil, kesin olan birşey var ki internetin eriştiği hemen her yerde GIF’ler var ve olmaya da devam edecek gibi görünüyor. GIF bulmak veya oluşturmak için kullanılan sayfa ve araçların sayısı her geçen gün artıyor ancak Türkçe içerik üreten, kaliteli bir arama motoru bulmak büyük sıkıntı. Bu sorunu adresleyen Gif Galaksi ise Türkiye’nin GIPHY‘si olmaya aday olabilir. türkiye canlı yayın kazaları Daha önce Hürriyet, Yapı Kredi ve Torku gibi şirketlerde sosyal medya yöneticisi olarak çalışan Doğuş Telatar‘ın kurucusu olduğu Gifgalaksi.com, 1,5 aylık bir sürede geliştirilmiş. Doğuş, GIF’lerin farklı kategoriler ve etiketlere ayrılmış olarak bulunabildiği Gif Galaksi’nin genişleyen GIF evreninde bugün binlerce GIF’in bulunabildiğini söylüyor. Gif Galaksi, bu kategorileme sayesinde Türkiye’deki benzer sitelere göre daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma iddiasında.

Gif Galaksi’nin Hayvanlar, Reaksiyonlar gibi popüler kategorilerinin yanında Listeler başlığı altında belirli temalara göre seçilen GIF’leri derlendiğini görmek mümkün. Facebook hesabınızla giriş yapabildiğiniz Gif Galaksi’de dilerseniz kendi oluşturduğunuz GIF’leri yükleyebiliyorsunuz. Sayfadaki GIF’leri doğrudan Facebook ve Twitter’dan paylaşmanız da mümkün.

gif galaksi

Gif Galaksi henüz gelir elde etmiyor, ileriye yönelik olarak içerik ortaklığı, reklam ve üye etkileşimiyle gelir yaratmayı planlıyor. Hedefi ayda 10 milyonun üzerinde tekil kullanıcıya ulaşmak isteyen Gif Galaksi’yi incelemek isterseniz burada.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Dogukan dedi ki:

  Upload butonundaki “long shadow” efektini iğrenç kullanmaları ve flat tasarım özentisi olmaları da işin cabası sanırım.

 2. Drei In dedi ki:

  orjinalinden güzel olmuş, orjinali için (bkz: http://giphy.com)

 3. technonur dedi ki:

  Hakikatten o upload butonu ne oyle photoshopu ilk kullandigim zaman boyle igrenc tasarim yaptigimi hatirlamiyorum

 4. sivilpenguen dedi ki:

  Merhaba,

  Sevgili @technonur ve Dogukan; bizimle iletişime geçerseniz fikirlerinizi alıp doğrusunu yapmak isteriz. Sitedeki iletişim formundan bize yazmanızı bekliyoruz.

  Sevgiler.

 5. Onur dedi ki:

  Biseyler yapmak istemisler ozenmisler ama ozenti olmus. Tutmaz

 6. Yunus Emre Coş dedi ki:

  Böyle bir gif arama motoruna ilk kez rastlıyorum. Yurtdışındaki örneği başarılı ise bence başlangıç sürecinde aynı tasarımı yapmaları gayet mantıklı. Bunun birçok örneği var, bu şekilde yapılan. Başarılar. İçerik oluşturanların pek hoşuna gidecek.

 7. selim dedi ki:

  Türkiye’nin GIPHY’si olacağız diye sayfa tasarımını da birebir GIPHY’den çakmasalarmış daha iyimiş.

 8. rumeysa dedi ki:

  siz hiç haber yapmadınız ama bence gifkolik.com bunlardan daha başarılı, en azından girdiğimde kahkaha atıyorum paylaşılan gif’e de, gif yorumlarına da. Ayrıca twitterda da çok etkililer, müthiş hayran kitlesi var

Bir Yorum Yazın