Online alışverişte en çok ilgi gösterilen ürün kategorileri [Webrazzi PRO]

Online alışverişte en çok ilgi gösterilen ürün kategorileri [Webrazzi PRO]

Geride bıraktığımız hafta sonrası yine 'haftanın grafiği' yazı dizimizle karşınızdayız. Bu hafta Webrazzi PRO'ya eklenen veriler arasında en çok dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz başlık; online alışverişte ürün kategorileri.

Webrazzi PRO veri ortaklarından biri olan akakce.com üzerinde Temmuz ayında kullanıcılar tarafından en çok ilgi gösterilen ürün kategorilerini yazının devamında bulabilirsiniz. Hem e-ticaret hem de internet dünyasının çok sayıda önemli başlığı altında 2 binin üzerinde veri ise Webrazzi PRO'da sizleri bekliyor.

2014 yılının Temmuz ayı verilerine göre akakce.com'da en popüler ürün kategorisi yüzde 16'lık bir oranla cep telefonları. Cep telefonlarını yüzde 8,6'lık payıyla led televizyonlar takip ediyor. Üçüncü sırada dizüstü bilgisayarlar, dördüncü sırada buzdolapları ve beşinci sırada da yüzde 4,3'lük bir oranla tabletler geliyor.

Grafikte belki de en çok dikkat çeken detay ise ilk 10 ürün kategorisinin yalnızca yüzde 55'lik bir ağırlığının olması.

akakce-com-en-populer-kategoriler-temmuz14

Webrazzi PRO hakkında detaylar

Webrazzi PRO’ya da değinmek gerekirse; 2013 yılının Nisan ayında yayın hayatına başlayan Webrazzi PRO için Profesyoneller için Bilgi Merkezi diyebiliriz. İçerisinde internet ve teknoloji sektörlerine dair 2000′in üzerinde grafik barındıran Webrazzi PRO, aynı zamanda veri ortaklarıyla da öne çıkıyor.

Aralarında Deloitte, Nielsen, Mobilike, Kariyer.net, akakce.com ve Gold.com.tr gibi şirketlerin de bulunduğu veri ortakları, internet ortamında halka açık olarak bulunmayan çok sayıda veriyi Webrazzi PRO kullanıcılarıyla paylaşıyor. Webrazzi PRO’daki ilk 1000 içeriği detaylıca gözler önüne seren infografiğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Webrazzi PRO’nun fiyatlandırmasıyla ilgili olarak detaylara buradan bakabilirsiniz. Platform hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi ise bize [email protected] e-posta adresinden iletmeniz mümkün.

(Görsel kaynak: LDprod/Shutterstock)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.