Şarj sorunu olan iPhone 5'ler için değişim programı başladı
Teknoloji

Şarj sorunu olan iPhone 5'ler için değişim programı başladı

Apple, iPhone 5'ler için yeni bir değişim programı başlattı. Şirketin 21 Ağustos tarihinde açtığı iPhone 5 Battery Replacement Program sayfasında verilen bilgiye göre, Apple, piyasada şarjları çok kısa ömürlü olan ve/veya çok sık şarj edilmesi gereken az sayıda iPhone 5'in şarjını ücretsiz olarak değiştirmeye başlıyor.

Apple'ın açıklamasında söz konusu soruna sahip iPhone 5'lerin Eylül 2012 ve Ocak 2013 arasında satıldığı belirtiliyor. Yani iPhone 5'inizi belirtilen tarihler arasında aldıysanız ve şarj sorunu yaşıyorsanız programın kapsamında olabilirsiniz. Değişim hakkına sahip olup olmadığınızı ise ancak sayfaya gidip belirtilen alana seri numaranızı yazarak doğrulayabilirsiniz.

iPhone 5 şarj değişim programının 22 Ağustos tarihinden Amerika ve Çin'de, 29 Ağustos tarihinden itibaren de diğer ülkelerde başlayacağı belirtiliyor.

Apple, aynı zamanda değişim hakkı olan kullanıcılarının arızalı şarjlarını değiştirmek için ödedikleri parayı da iade ediyor. Programın 1 Mart 2015'te sona ereceği de bilgiler arasında. Değişim, iPhone'unuzun garanti süresini etkilemiyor.

Yorumlar (8)
 1. Vizyonmedya Vizyonmedya

  Aynı problem iPhone 5s de mevcut. Üstelik sadece şarj sorunu değil ekran sararması problemleri sıklıkla görünmeye başlandı. Gördüğüm ve yaşadığım ısınma problemini saymıyorum. Bu tip problemlerden Genpa değişim yapmakta olduğunu öğrendim sonuçlarını bekliyorum.

 2. Liberten Liberten

  Apple'ın bu tarz değişimlere olumlu yaklaşması çok güzel birşey. Diğer telefon üreticilerinin bu tür yaklaşımlara girmeyeceği çok açık. Açıkçası Android büyük ekran seven biri olarak, artık Iphone'a gözüm dönmeye başladı.

 3. 212 Teknik Servis 212 Teknik Servis

  Ne uğraşıyorsunuz :) Samsung alın kurtulun. Ben yıllardır kullanıyorum. Tek sorun yaşamadım.

 4. samsung bahane apple şahane...

 5. samsungdan bıktık artık. android den de... kalitesiz ram canavarı cihazlar, ısınma sorunları, açılmayan rehberler, 3gb ram ve iyi bir işlemciye sahip son model (Note3) pahalı bir cihaz olmasına rağmen sürekli yaşadığım donma problemleri... Büyük ekran ıphone çıksın hemen alacağım.

 6. Samsung note2 kullandım iphone5 aldım ve samsung bir daha alacağımı sanmıyorum

 7. iphone 5s gerisi gerisi yalan .samsungmu

 8. Mehmet Üner Mehmet Üner

  alakası yok az once gorustum gaarantili telefon ıphone 5 1 yıldır kullanıyodum garantiye gonderdım telefonsuz kaldıgımız yetmıyormus gıbı de adamlar 15 gun sonra donus yaptılar ve ana kart ta problem var telefonununuzun dıs kasasında hasar tespit edildi o yuzden degişim yapılamıyor 1000 tl verırsenız yenısı gelecek diyo bana sasırmıslar benım için apple bitmiştir giderim samsung note 4 alırım keyfıme bakarım cevremdekı herkesede gerekenı yaparım sogutmak için yazıklar olsun