Ön ödemeli kart şirketi ininal'a Avrupa'dan yatırım geldi [Son Dakika]
Girişim

Ön ödemeli kart şirketi ininal'a Avrupa'dan yatırım geldi [Son Dakika]

Son dönemlerin popüler girişimlerinden, ön ödemeli kart hizmeti sunan ödeme sistemi şirketi ininal'ın, İngiltere merkezli bir gruptan yeni tur yatırım aldığını ve imzaların bugün atıldığını öğrendik.

Şirketin hali hazırdaki yatırımcıları arasında Hasan Aslanoba, Mehmet Ali Yalçındağ gibi önemli isimler yer alıyordu. Bugüne kadar da söz konusu isimlerin gerçekleştirdikleri yatırım miktarları konusunda şirket tarafından herhangi bir bilgi paylaşılmamıştı. Bugün aldığımız bilgi ile artık Avrupa merkezli yatırımcıları da bünyesine kattığını öğrendiğimiz ininal'ın bu gelişimini çok değerli görüyorum. Türkiye internet sektörüne gelen yabancı yatırımın, özellikle de son dönemlerin dünyaki popüler alanlarından finansal teknolojiler (Fintech) konusunda hizmet veren bir şirkete gelmesi bence önemli.

Şimdilik yatırımın detayları ile ilgili bilgimiz olmadığı için sizlerle sadece bu özet bilgiyi paylaşmak istedik. Detayları öğrendiğimizde haberimizi güncelleyeceğiz.

Yorumlar (3)
  1. Sektör adına güzel haber tebrikler...

  2. Ali Fuat Cengiz Ali Fuat Cengiz

    Bu haber mi allaşkına.. Yatırımın nerden geldiği, ne kadar olduğu, ne kadarlık hisse karşılığı geldiği hiç bişey yazılmamış ondan sonra "haber yapıyoruz".

  3. Ucuz Ukash Ucuz Ukash

    Ön ödemeli kart sektöründe rekabet başladı desenize...