Manchester United, taraftarların iPad'lerini Old Trafford'a getirmesini yasakladı
Teknoloji

Manchester United, taraftarların iPad'lerini Old Trafford'a getirmesini yasakladı

Dünyanın en değerli futbol kulüplerinden Manchester United, kulüp politikasında yaptığı değişiklikle iPad ve diğer büyük elektronik cihazların meşhur stadyumu Old Trafford'a getirilmesini yasakladı. Bu akşamki Valencia maçı öncesinde duyurulan sınırlamada, taraftarların 150mm x100 mm ebatından büyük elektronik cihazları stadyuma sokamayacağı belirtiliyor. Tabletler, laptoplar ve büyük kamera ve fotoğraf makineleri de bu yasağın kapsamına giriyor.

Bir hayli uzun bir yasaklar listesine sahip olan Old Trafford'ın tabletleri maç dışında bırakan düzenlemesinin ne kadar sürdürülebilir olacağı ise tartışmalı. Zira bu sınırlama taraftarların tepkisini çekebilir ancak Manchester United kazanırsa, yasağı elbette Birleşik Krallık ya da Avrupa çapında diğer spor kulüplerinin takip etmesi de olası.

Old Trafford

Yorumlar (2)
  1. Giftanbul Giftanbul

    Sebebi nedir bu yasağın ?

    1. Kulüp tarafından yapılan açıklamada spesifik bir neden belirtilmiyor ancak bazı yorumlara göre, taraftarların sıklıkla iPad'leriyle fotoğraf/video/selfie çekiyor olmaları, geride oturanların görüş açısını engelleyebiliyor. Manchester'ın açıklamasında güvenlik vurgusu var, açıklamanın tamamı şöyle:

      “Ahead of the new season, we’d like to make you aware of some changes to the Club policy regarding items you cannot bring in to the stadium on home match days. As a result of the latest security advice, large electronic devices including laptops and tablets will be added to the existing list of prohibited items for match days at Old Trafford. We apologize for any inconvenience that this might cause but we are committed to putting the safety and security of all supporters as our number one priority.”