Aslanoba Capital, New York merkezli girişim Arthena'ya yatırım yaptı

Aslanoba Capital, New York merkezli girişim Arthena'ya yatırım yaptı

Türkiye internet sektörüne 2013 yılında yaptığı yatırımlarla damga vuran Aslanoba Capital, 2014 yılı içinse mevcut yatırımlarını destekleyeceğini ve yaptığı yatırımların geri dönüşü üzerine ağırlık vereceğini açıklamıştı. Dün sabah itibariyle Cankut Durgun şirketin yeni yatırımı olan Arthena'yı açıkladı.

Ağırlık olarak yerli girişimlere yatırım yapan Aslanoba Capital'ın son yatırımı olan Arthena'nın New York merkezli bir şirket olduğunu öncelikli olarak belirtelim. Ocak 2014'de AngelPad programına katılan girişim Haziran 2014 itibariyle şirketleşmiş.

Arthena'yı size tek bir cümleyle açıklamaya çalışırsak AngelList'in 'sanat' versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Madelaine D'Angelo tarafından kurulan Arthena sanat ve klasik ürünler üzerine uzmanlaşmış bir ekibe sahip. Bu alandaki yatırımların yalnızca yüzde 6,5'inin geri dönüş sağladığını söyleyen şirket bunun için bu alanda yatırım yapmak isteyen yatırımcılara özel olarak danışmanlık veriyor ve bu şekilde yatırımcıların güvenilir, geri dönüş potansiyeli yüksek parçalara yatırım yapmalarını sağlıyor.

1

Bununla birlikte Arthena üzerinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların platform üzerinden akreditasyon alması gerekiyor ve tabi ki bunun için platformun aradığı bir takım şartlar var. Ayrıca akreditasyon alan yatırımcılara özel imtiyazlar sunuluyor, örneğin koleksiyon değeri olan sanat eserlerini görmek, incelemek, özel olarak müzelere davet edilmek ve önceden haberdar edilmek gibi ayrıcalıklara sahip oluyorlar ve Arthena'nın uzmanları ile birlikte yatırım gerçekleştirebiliyorlar.

Cankut Durgun'un aktardığı bilgilere göre Arthena'ya Aslanoba tarafından tohum yatırım yapılmış. Girişimin ilerlemesini ve performansına bakarak yatırımı destekleyip desteklememe kararı alacaklarını söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.