bi'kafalar, listelist.com tarafından satın alındı

bi'kafalar, listelist.com tarafından satın alındı

Geçtiğimiz yıl sizinle paylaştığımız video içerik sitesi bi'kafalar, listelist.com tarafından satın alındı. Ahmet Kırtok'un kurucusu olduğu listelist.com tarafından yapılan satın alma, İngilizcede "acquhire" olarak kullanılan yetenek odağında. Satın almanın miktarı belirtilmemesine karşılık hem listelist.com'a hem de bi'kafalar'a ait dikkat çeken sayılar mevcut.

Gençliğe hitap eden ve ikisi de yeni olan girişimlerden listelist.com aylık 10 milyon kullanıcya ulaşırken, bi'kafalar bir yılın içerisinde 3 milyondan fazla izlenmeye ulaşmış. Video üretiminin zorluğuna rağmen kısa zamamanda üç kişiden oluşan bi'kafalar ekibi 100 video üretmeyi başarmış.

Satın alma sonrasında bi'kafalar, listelist.com'un çatısı altına girerek bi'kafalar için video içerik üretimini devam edecek ve listelist.com'a da video içerik üretecek. Listelist'in yazı ve fotoğraf ağırlıklı içeriğininse bi'kafalar'ın dahil olmasıyla birlikte video odağında hızlı bir büyüme göstermesi bekleniyor.

İçerik üretmenin ve bunu gelire dönüştürmenin zorluğuna rağmen ülkemizde içerik odağındaki işlerin büyüyor olması sevindirici. listelist.com'un yaptığı satın alma, yeni neslin gösterdiği ilginin haricinde dijitalleşmeyle birlikte değişen medya tüketim alışkanlıklarının daha da değişeceğinin beklentisi olarak yorumlamamız mümkün.

Hem bi'kafalar'ı hem de listelist.com'u daha yakından tanımak isteyenler için bi'kafalar'ın Ahmet Kırtok'la yaptığı röportajla yazımız bitirelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.