Odağını tamamen network marketinge çeviren incir.com, 1 milyon dolar daha yatırım aldı
Girişim

Odağını tamamen network marketinge çeviren incir.com, 1 milyon dolar daha yatırım aldı

Operasyon işlerine karışmadan gelir paylaşımlı e-ticaret siteleri sunan İncir.com yeni tur yatırım aldı.

Girişimin daha önceki yatırımcıları arasında bulunan Cem Tüfekçi, Hasan Aslanoba ve Kaan Karamancı yeni turda yer alan yatırımcılar olurken, İncir.com'un kurucusu Yusuf Yıldırım yatırımın miktarını 1 milyon dolar olarak  belirtti. Bu tur yatırımla birlikte İncir.com'un toplam yatırımı 5 milyon TL'ye ulaştı.

Geçtiğimiz yıl Hasan Aslanoba'dan aldığı yatırımla odağını tamamen network marketing dönüştüren Yusuf Yıldırım, bu yatırımla operasyonel hizmetlere yoğunlaşacaklarını belirtiyor. Network marketing şirketlerinin düzenlediği eğitimleri bu operasyonel hizmetlerden biri olarak kabul edebiliriz.

hasanaslanoba
Hasan Aslanoba - İncir Akademi

Girişimin kurucusunun paylaştığı bilgilerden dikkat çeken noktaysa dijital pazarlama çalışmalarının kendi iş modelinde verimli olmadığını belirtmesi oluyor. Ağ pazarlamasının internete uyarlanmış hali diyebileceğimiz İncir.com'un e-ticaret yapmasına karşılık müşteriye internetten ulaşma yerine kişiler aracılığıyla offline dünyada ulaşmayı tercih ediyor.

İncir.com'da mağaza açan kullanıcılar sadece kendi sattığı ürünlerden değil aynı zamanda sisteme kazandırdığı mağazaların yaptığı satışlardan da gelir elde ediyor. Bu konuda hazırladığı içeriği internette paylaşan girişimin sistemini daha yakından incelemek isteyenler İncirSunum'dan ulaşabilirler.

Daha önce web sitesinden başvuru alarak mağaza açmaya olanak tanıyan incir.com'da şimdi sadece referansla mağaza açılabiliyor. Böylece referansla her yeni gelen kişinin yaptığı satıştan referansa sahip olan kişi de gelir elde ediyor. Yeni tüketici kanununda yapılan düzenlemeler sonrasında yatırımcılarının inandığı ve yeni tur yatırımla güven tazelediği girişimde, ilk 6 ayda mağazaların kazançlarını gösteren tabloyu aşağıda görebilirsiniz.

haziran-kazanclar (1)

Yorumlar (220)
 1. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

  Öncelikle Yusuf Bey ve yatırımcı ortaklarımızdan sonra bizlere bu projeyi sunan ,yol gösteren değerli kariyer sahibi lider girişimci büyüklerimize tesekkurlerımızı sunarım..tutkulu bir girişimcinin hayallerini gercege dönusturen projemız dunya uzerınde bir ilk olması ve içerisinde bulundurdugu en üst seviye olanakları ile , girişimci olmak isteyen ve vizyonu ile doğru olan bu işte gelecegı görup yerını şimdiden alan herkese ,inanamayacagı bir pasif gelir ve herkesın ıstısnasız ıstedıgı finansal özgurlugu sunuyor..

  Basit bir fikrin ,değerli girişimciler ile ileride oluşacak devasa internet alısverıs ekosıstemınden kazanc saglamasına lıderlık edebılecek girişimcilerimizi ise ,daha henuz 7 aylık olan projemızde işin en başından yer alma ve tarihe tanıklık edebılme ımkanı sunuyor..

  [email protected]

  1. Carsidukkan Carsidukkan

   Gökhan bey özetlemiş :)

   Kardeşim Microsoft IT uzmanı ben satış mühendisiyim.

   Sistemin ileri gideceğini düşünüyoruz ancak çevremize tavsiye ederken avantajların yanında tüm dezavantajları da dürüstçe belirtiyoruz.

   Kimsenin ahını almak istemeyiz.

   EKSİKLER hakkında bilgi almak isteyen bize ulaşabilir. Maile telefon bırakan olursa telefonla da bilgi verebiliriz.

   #Sitemiz : www.carsidukkan.com

   #İletişim : [email protected]

   1. ben de magaza sahibiyim, ama bence burda kazanan arkadaşlar nasıl bir strateji izliyor. bence bize bunlar anlatılmalı. madem kazanç var paylaşın biz de kazanalım.

  2. Hakan D. Hakan D.

   Kazançlardan bahsediliyor da ben sisteminizi sık sık takip ediyorum. özellikle günlük geçilen siparişlerinizi takip ediyorum ama 3 4 gün tek sipariş bile geçilmediği gün oluyor nasıl oluyorda bu şekilde kazançı olan sistem siparişsiz günleri geçiyor. madem bu sistem çok iddalı ve gerçek gösterin bize siparişlerinizi, kargo çıkışlarını şeffaflığınızdan emin olalım

   1. nereden görüyorsunuz hiç sipariş geçilmediğini? Sanırım şirket sahibisiniz Tüm siparişleri monitör edebiliyorsunuz?

   2. Evet bende inceledim onu farkettim, bahsettikleri paraları kazanmak mümkün değil neden insanları aldatmaya çalışıyorlar anlamış değilim sonuçta güzel bir hizmet veriyorlar tüm alt yapısı hazır bir online mağaza vede hosting fiyatına güzel bir model ama zihniyet ve ticari ahlak bozuk incirle çalışmayacağım kesin

   3. Hakan D. Hakan D.

    Syn. Sedat

    Takibi gayet kolay

    bi sipariş ver herhangi bir site üzerinde

    http://www.evineiste.com/index.php?dispatch=checkout.complete&order_id=15000

    mesala bu siparişn id si 15000 oldu

    sonra tekrar sipariş ver 3 4 gün sonra

    http://www.evineiste.com/index.php?dispatch=checkout.complete&order_id=15022

    sonraki id den ilk id yi çıkartırsan kaç sipariş geçildiği aleni bir şekilde ortaya çıkar.

    incirin 15k seviyelerinde bir anda 30k seviyelerine sıçradı.

    madem ben yanılıyorum , bunu incir ispat eder niye bu kadar savunmaya geçiyorsun inciri anlamış değilim

   4. Mikail Mikail

    Online pazarda satış yapamamanız için ne gerekiyorsa yapıyorlar. akakce.com gibi reklam mecralarında dahi ürün yayınlamanızı engellemişler. Arkadaşlar demedi demeyin bu işte pis kokular var.

    Eş dost uğraşmanızı bi nevii kopyala yapıştır sistemlerini ciddi rakamlara satarak (sistemide satın almış olmuyorsunuz, kontrol onlarda.) size bir "titan zinciri" hayali gösterip, birilerini kendi düştüğünüz çukura düşürmenizi bekliyorlar.

    Uyanın artık arkadaşlar bu sistemin akla mantığa uyan bir yeri var mı ? aklı başında yüz kişi ile bu konuyu görüşmüşümdür (ciddi işler başarmış arkadaşlar) hepside cevap vermek yerine gülmeyi tercih etti öncelikle.

   5. Suat Arslan Suat Arslan

    Bu bir titan yani pramit sistemi. Titan da para kazandırıyordu sonuçta ama sonunda tıkandı kaldı. Bu onun modern hali, ver parayı üye ol sonra sen üye topla sonra onlar toplasın böyle bir zincir işte. İsmi bile uyuyor baksana (z)incir.com git seminere bir sürü hikâye anlatsınlar sonuçta umutlan ve gir sisteme sonra olmadı avucunu yala. Çeşmenin başında olanlar kazanıyor sende onlara hammallık et ve onlar gibi olacağının düşünü kur. Saçma ve göstermelik sitenide ancak sen ve çevrende kandırdığın yakınların kullanırsa ne ala. Burada olumlu yorum yapanlar sistemin lider diye tabir ettikleri ve bu sisteme yeni üye olan kendini kandırıp sistemi ballandıranlar.

   6. Byscanner Byscanner

    sen cevrene tavsıye etmessen kım alcak tanımadıgın kişi nerden bılcek senın magazan oldugu

  3. Ya he he, zincirin tepesindeysen tabi para kazanirsin. Yeni girenler 5 6 ay ugrasirsiniz sonrada ayni quesnet, megaholdings magdurlari gibi ^ kandirildik aggbii ^ diye gezersiniz. Cok komiksiniz ha. En ustteki sitelere bakıyorum logolari bile yapmak icin yapilmis. Gecin bu isleri

   1. Yd (@yu_Dem) Yd (@yu_Dem)

    Bütün mesele o zate.. Para kazanacağım bir işim olacak, yada ek iş yapacağım diye sevinenler, bunların oyununa geliyor. Bir alan adı veriyorlar, o bile kendilerine ait olmuyor. Alan adı yönlendirme gibi bir şey.. verilen alan adını adres satırına yazdınmı, onların sitesine başlanıyorsun. Bu sefer, ürün satabilmek için, Facebook sayfanda sürekli reklam yapıyorsun. Belki üç - beş ürün satıyorsun, Kıısa süre sonra, çevrendeki arkadaşların illallah diyor senin reklam paylaşımlarından.

    Tatlı rüyadan uyandığında, biraz para ve zaman kaybetmiş oluyorsun, Facebook arkadaşlarının arasında "sineki" duruma düşmüş olmanda cabası..

  4. Veysi Öztürk Veysi Öztürk

   UMUTLARINIZI SÖMÜRMELERİNE İZİN VERMEYİN!

   http://incir.com adında, yeni türeyen bir firma, insanları, iş - güç sahibi yapacağı umudunu vererek, 1000 tl paralarını almakta, karşılığında, sadece alan adı farklı olan, kopyala/yapıştır yöntemi ile aynı siteyi bir çok insana satmaktadır.

   Elbetteki o siteyi alanlar(!) sitenin sahibi olmadıklarından, içeriğinin, noktasına, virgülüne dahi dokunamazlar. Zira, kimse site almış olmuyor, sadece sistemin tepesindekilerinin ve sahiplerinindir site. O site ile sadece onlara hizmet ediliyor.

   Bu sömürüye karşı uyanık olun. İnternette karşıma çıkan çok değerli bir yazıyıda buraya ekledim. Lütfen paylaşalım, çevremizdekileri, bu tuzağa düşmemeleri için uyaralım.

   incir.com hakkındaki tespit ettiğim durumlar şu şekilde;

   bu siteyi ilk kez kuran yusuf yıldırım alan adını (incir.com) nokta domains'ten kiralama yöntemiyle alıyor. ardından network marketing yöntemiyle kullanıcı kazanan ve hazır bir e-ticaret sisteminin sadece logosunu değiştirerek kopyala yapıştır yöntemiyle herkese aynı sitenin kurulumunu yaparak, sadece site isimlerinin değiştiği ama içeriğin birebir aynı olduğu bir e-ticaret siteleri z(incir)i oluşturacak bir proje yapıyor.

   sistem aslında basit üye olmak için 1000 tl para veriyorsun sonra alan adını incir.com'un belirleyeceği dns adreslerine yönlendiriyorsun ve sözde sana özel e-ticaret sitesi yayına geçmiş oluyor.

   bundan sonrası senin bu siteden yapılan alışverişlerden kar payı alarak kazanç elde etmeye çalışıyorsun. ha bu arada sisteme kazandırdığın her yeni üyenin yapmış olduğu satışlardan da para kazanıyorsun.

   sunulan şeylerin genel itibarı bu şekilde. sonra network marketing devreye giriyor ve üye olanlar 1000 tl bayıldıktan sonra yine çok benzer hikayelerle arkadaşlarını, amcalarını dayılarını sisteme girmesi için üye olmaya ikna etmeye çalışıyorlar. yani hikayenin geri kalanı qnet, mega holding vb. aynı seyrediyor.

   aralarındaki fark diğerleri simit saraylarında bir hayal satmak için dolaşıyorken, incir bu durumu resmi bir şirkete dayandırarak yapıyor.

   sonra bu yeni gelen üyelerden akan para haznesi genişlemeye başladığı görüldüğü anda çiçeksepeti'nin sahibi akif emre aydın, hasan aslanoba vb. isimler hemen şirkete ortak olmak için yatırım yapıyorlar. tabi bu arada kiralık olan alan adı incir.com'da satın alınıyor.

   sistem nasıl işliyor?

   sistem oldukça basit bir şekilde işliyor. hazır e-ticaret sistemini kopyala-yapıştır yöntemiyle üyelerin alan adları altında kurulum yapılıyor ve sen kendi sitenden ne kadar satış yaparsan onun ölçüsünde para kazanıyorsun. aynı zamanda getirdiğin her yeni üyenin de kendi sitesinden yapacağı satışlardan piramit benzeri sistemle sen de para kazanıyorsun.

   sistemde para kazanabilmek mümkün müdür?

   sana verilen kopyala/yapıştır web sitesi binlercesine daha verilmiş olduğu için senin site üzerinde herhangi bir fiyat veya açıklama dahi değişiklik yapma şansı verilmiyor.

   site üzerinde özgün içerik sunmana imkan tanınmadığı için de google arama sonuçlarında satmış olduğun ürünleri arayan bir kullanıcının senin sitene ulaşması neredeyse imkansız.

   akakce vb. fiyat sıralaması yapan sitelere üye olman da engelleniyor.

   yani almış olduğun bu kopyala yapıştır e-ticaret sitesine ziyaretçi sağlayabilmek için iki seçeneğin var.

   ya google adwords, facebook vb. ortamlarda reklam vermek (büyük sitelerin yanında reklam verebilmek büyük bütçeler ister)

   ya da eşe dosta akrabaya bohçacılık yaparak abi bişi lazımsa buyur gir benim siteden al demek.

   ayrıca diğer entrylerde çok kez bahsedildiği üzere sitede yer alan ürünlerin büyük bir çoğunluğu rakip sitelere göre pahalı

   şimdi elimizdeki verileri toplayalım. bir site kurulumu yapılıyor. bu siteden satış yaptıkça para kazanman vaad ediliyor. sende satış yapabilmek için ya reklam ya da eşe dosta "abi bişi lazımsa benim siteden alın n'olur" demen gerekiyor.

   senin gibi binlerce siteyi de göz önüne alman ve fiyat olarakta pahalı ürünler yer aldığında bu durum ve sonuç seni bir kaç ay sonra ilk girişte verdiğin 1000 lira'nun "puf" olmasına sebebiyet veriyor.

   şirket neden şeffaf değil?

   şirketin en son değerlemesiyle 57 milyon dolar değeri olduğundan bahsedilip sürekli yüksek rakamlardan yatırım aldığından bahsediliyor. fakat bu şirketin ortaklık yapıları, bu sisteme üye olanların sayısı gibi bilgiler gizlenmiş ve bu bilgiler web sitesinde yer almıyor.

   şirket nasıl para kazanıyor?

   incir.com her yeni üyeden giriş parası alıyor ve üyelerinin eğer satış yaparlar ise yaptıkları satıştan kar payı alıyor. yani olağanüstü bir win win sistemi.

   asıl can alıcı ve işin tam dimak noktası soru şu; incir.com'un elde ettiği gelirlerin yüzde kaçı giriş parası? yüzde kaçı üyelerinin yaptığı satışlardan elde edilen gelir?

   incir.com için hiç bir ekstra maliyet olmadan girişte aldığı 1000 tl 100 bin üyede rakamla 100.000.000 tl yapıyor. şimdi anladınız mı neden aslanobalar, çiçek sepeti filan buraya "yatırım" yapıyor?

   webrazzi'de sürekli incir.com ile ilgili haberler yapılıyor. en son bulduğum haber şu; https://webrazzi.com/…/07/16/incir-com-yeni-yatirim/ (alttaki yorumları okumanızı tavsiye ederim)

   (bu arada webrazzi'de hasan aslanoba'nın ortağı olduğu bir portal olduğunu unutmayalım)

   dikkat ederseniz sürekli hep ön planda tutulan şey "yatırım" kelimesi 3 milyon, 5 milyon dolarlar havada uçuşuyor. haberde şirketin ortaklarından hasan aslanoba'nın "incir akademi" de "girişimci"lere eğitim verdiği görülüyor ve tüm incir.com üyeleri arasında "en çok kazanan" ilk 5 sitenin ne kadar kazandıkları gösterilerek özendirme ve pr çalışması yapılıyor.

   listeye göre birbirlerinin kopyası olan siteler arasında mesala markatikla.com un ayda 5000 tl kazandığından bahsedilmiş.

   hemen alexa verilerine bakıyoruz. http://www.alexa.com/siteinfo/markatikla.com

   markatikla.com un dünyadaki sıralaması 8 milyon küsür türkiye'de herhangi bir sıralamaya bile girmemiş. yani ortalama günlük hadi diyelim 10-15 ziyaretçi ile bu site ayda 5000 tl kazansa maksimum %10 kar payı olsa sattı ürünlerde ayda ortalama 50.000 tl'lik satış yaptığı anlamına geliyor.

   ????

   bir de liste top 5 olunca binlerce üyesinden ilk 100'e giren siteler sıralansa tahmin ediyorum 100.sıranın geliri 50 tl filan olabilir.

   yani güzel kardeşim sen sürekli ilgilensen bu siteyle ilk 100'ün içerisinde yer alsan girişte verdiğin parayı çıkartmak için aylarca beklemen gerekiyor.

   ayrıca daha önce bu başlıkta liste halinde verilen üye sitelerini (bkz: #45592254) incelersen çoğunun aktif olmayıp kapanmış olduğunu görürsün.

   kısacası para kazanma hikaye giriş ücretleri şahane!

   tüm bunlara rağmen seni akademilerde kulağa hoş gelen bir sıfat olarak "girişimci" olarak nitelendirip güzel çoşkulu kişisel gelişim eğitimleriyle piyasa salan adamlar yeni kurbanlar gelmesini beklemekte.

   işin en geniş özeti budur.

   vesselam.

   1. Onlinekapidafatoş Onlinekapidafatoş

    ne çok boş vıdı vıdı maşallah keşke bu kadar karalama yerine denemeyi tercih etseydiniz şu an belki de ilk 5 te yer alıyor olurdunuz..Bi kere hacim bu kadar büyümeden evvel yatırımcı ortaklar imza atmışlardı .Doğruyu öğrenip gelebilirsiniz.Şirketin ortağı deilim ama şunu söylemeliyim ki bizlere sunulan bu fırsatı saçma değerlemelerle karalamaya çabalamanız çok yanlış.Piramit demişsiniz ,söylesenize devlet memuru olsanız bile bir piramitte yer almış olmuyor musunuz?Asla müdürlerinizden fazla kazanamayacağınız bir piramit üstelik...Neyse , avrupa da incir konuşulurken keşke diyor olacaksınız tıpkı zuckerberg in arkadaşları gibi ...

   2. ben bir incir girişimcisiyim Yukarıda yazdığınız yazıdan da anlaşılacağı gibi sistemi bilmediğiniz apaçık ortada yada network marketing sistemi ile uğraşan incirin büyümesini istemeyen titan zinciri,saadet zinciri kurbanı birisiniz. öncelikle şunu söyleyeyim sisteme girerken verilen 1000 tl site için verilen ücret değildir. sisteme girdiğinizde 700 tl lik indirim çeki alıyorsunuz ve kalanı ile de sizin siteniz adına basılmış matbaa materyallerin ücretidir.(sisteme kesinlikle sıcak para sokmuyorsunuz)(500 kart vizit 100 katalog vb.)Bu iş TİTAN DEĞİLDİR çünkü yatırdığın paranın karşılığını alıyorsun Bu iş SAADET ZİNCİRİ DEĞİLDİR çünkü çalışmadığın bir ayda para alamıyorsun ve altındaki biri senden daha fazla çalıştığı taktirde senden daha fazla para kazanabiliyor şuanda bende olduğu gibi :) benim 2 üstümdeki kişiden daha çok kazandım(1. ay 919 tl 2. ay 650 tl 3. ay 788 tl). eğer bu iş saadet olsaydı benim 2. aydaki kazancımın düşmemesi gerekiyordu. Bu konuyla ilgili de aklınıza takılan soru olursa bizle hiç bir alakası olmayan tamamen network un ne olduğunu anlatan www.networkmarketingokulu.com sitesine bakmanızı tavsiye ederim ne olduğu belli olmayan kişilere inanmayın saadet zinciri farklıdır titan farklıdır NETWORK MARKETİNG TAMAMEN FARKLIDIR.

 2. Ali Şakir (@fakevalidation) Ali Şakir (@fakevalidation)

  hayal satıyorlar. binlerce kullanıcı içerisinden yayınlanan top 5 listesinde en fazla 8 bin tl ciro yapmıs firma gösterilmiş.

  Yani kar oranı %25 dersek 2 bin tl kar edebilmişler. Kimbilir kaç lira reklama para vermişlerdir.

  bu sekilde e-ticaretten para kazanılması imkansız. Şuan para kazanırım umudu ile sisteme dahil olanların parasını alıp büyüyor.

  1. Selami Çalişkan Selami Çalişkan

   Ali bey merhaba,

   Bu ciro tablosu değil. Bu kazanç Tablosu. Görmüş olduğunuz girişimci arkadaşlar o rakamlarına kazanç hanelerine yazdılar.

  2. Arkadaşım bu rakamlar ciro değil mağazaların kazancı. Her geçen gün kazançlar artıyor gördüğün gibi artık gelecekte ne kadar olur onu senin hayal gücüne bırakıyorum.

  3. Networkbayilik Networkbayilik

   bu sistemde 1 tl reklam parası ödenmiyor,tavsiye sistemi kullanılıyor.Yani fikirle değil bilgi ile yorum yapmak daha doğru olur düşüncesindeyim.

   1. Ali Şakir (@fakevalidation) Ali Şakir (@fakevalidation)

    düzeltme : Yukarıda ki yazımda ki rakamalr kazanç rakamlarıymış yazımda kar şeklinde bir değerlendirme yapmışım.

    Fakat halen bu rakamlar içerisinde net kar oranları belli değil, 1 tl reklam yapmadan demişsiniz? 8 bin tl net kar %30 oranıyla iyimser olarak elde edildiğini düşünürseniz 24-25 bin tl lik satış yapılması gerekli, bu rakamları reklam yapmadan eş dosta ürün satarak sağladıklarını mı söylüyorsunuz? : )

    arkadaslar neden halen görmemekte ısrar ediyorsunuz, aynı marka urunu aynı templatede ki sitelerde, seo vs olmadan, aynı tedarikçiden alarak ne şekilde fiyat farkı ile kaç kişiye satabilirsiniz? halen bu sistem ile para kazanacak tek biri var o da sistemin sahipleri.

    ufacık bir e-ticaret sitesi işleten biri rahatlıkla göre bilir. e-ticaret sektörunde sermayeniz, reklam gücünüz, markanız yoksa bir hiçsiniz. sadece top 5 firma rakamlarında bile 8bin tl den 3 bin tl ye düşmüş. top 100 firmayı yayınlasalar 100. firmanın geliri 1000 tl civarı ancak vardır.

    burada yorum yazan bu sisteme dahil olmus kazanacağını düşünen arkadaslar,ileride sistem çok kazandıracak bilmem ne hayallerini bırakıp geçen ay ne kadar kazandıklarını göndersinler o zaman.

    dışarıdan sisteme dahil olmamış sektöre uzak insanları deli gibi rakamlar kazanıyor gibi gösterip kandırmayın.

   2. Mehmet Mehmet

    Ali şakir bey güzel yazmışsınız ama sizin düşündüğünüzden daha vahim durum.

    Bu sistemde o cirolarda yaklaşık kar marjı zaten %12 olarak belirtilmiş.

    Daha komiğide var; Bir ürünün satış fiyatı üzerinden %12 değil kar, her satılan ürünün bir puanı var o puan üzerinden %12 kazanıyorsunuz.

    Örneğin;

    bir ürün 1400TL puanı 195

    Bu ürün için %12 kazanç = 195 x 0,12 = 23TL civarı bişey

    yani 1.500 TL lik ürün satıyorsunuz kaarınız 23TL, (Tabii bu ürünü satmak için hiç reklam çalışması ve gider yapmadıysanız.)

    Daha bunun savunulacak neyi var ? anlamıyorum.

    Aratın google de adı sanı duyulduk herhangi bir ürünü ilk 100 de bir tane incir tedarik sistemi sitesi görebilecek misiniz ?

    Emmiye dayıya satmakla bohçacılık yapacaktıysak bu sisteme ne gerek var ? (Kaldıki çok nadir ürünler harici emin olan başka yerlerden daha uygun fiyata satın alabiliyorsunuz.Evet komik ama kendi siteniz olduğunu sandığınız siteden daha ucuza parekende alabiliyorsun ürünleri) Bohçacılık yapacaksanız Lüks otellerde şatafatlı seminerlere ne gerek var ? Titan zincirinden başka birşey değil bu. Fakat daha kötüsü hayal gücünü fazla zorlayan bir titan, dolayısıyle çok insanın canı yanacak bu işin foyası tümden ortaya çıkana kadar...

  4. Serdar Erdem Serdar Erdem

   Ali Bey projenin detayına hakim olmadığınız her yazdığınız cümleden çok belli oluyor.Kazançlarla ilgili çok yanlış bilgiye sahipsiniz.Size önerim projeyle ilgili tüm bildiklerinizi unutun!Kadıköy'deki eğitim akademisinde her hafta düzenli olarak yapılan seminerlerden birine katılarak bilgi güncellemesi yapın ondan sonra daha sağlıklı yorum yaparsınız diye düşünüyorum.Bilgi güncellemesine ihtiyacım yok diyorsanız bilmediğiniz konularda yorum yaparak karalama yapmaya çalışmayın.Desteklemek zorunda değilsiniz ama saygı duymalısınız.!

   1. Merhaba serdar bey, www.markatikla.com sitenizin global sirasi alexada 4.261.057 iken turkiyede ranki yani siralamada dahi yokken 5.183 tl lik kazanci nasil yakaladiniz? Sitenize alexadan yola cikarak gunde 20 25 tekil hit geldiğini varsayiyorum,gunde en iyi ihtim

    al 1 kisi alisveris yapsa ve mukemmel komisyon alsaniz 5 tl den ayda 150 tl yapar hatta 50 tl bile kazanamayabilirsiniz. Lutfen buna bir aciklik getirin. Gosterilen kazanclar sisirilmis duruyor. Logonuzu bile paintte daha profesyonel is cikartirim.

   2. Sevgilifatih Sevgilifatih

    Merhaba Serdar Bey. Yazının başlığından da anlayacağınız gibi bu sistem network marketing sistemidir. Network Marketing'in ülkemizdeki geçmişi insanların bu sisteme ön yargıyla yaklaşmalarına sebep olmaktadır. Ama emin olun bu sistem sizin düşündüğünüz gibi bir sistem değil. Ayrıca markatikla.com'un alexa değerlerinin kazançla hiç bir ilgisi olmayabilir. Kurulan iyi bir ekiple hiç hit almayan bir site ile bile bu paraları kazanabilir. Sadece kendi ihtiyaçlarını bile kendi mağazanızdan alsanız bu paraları kazanabilirsiniz. Kötü yorum yazan arkadaşlar lütfen önce İncir Akademiye gelsin ve dinlesin. Ondan sonra bu sistemle ilgili ne düşünüyorsanız yazabilirsiniz. Ama önce dinleyin lütfen.

   3. Suat Arslan Suat Arslan

    Bırakın bu hikayeleri, seminer falan buraya düşen safların gözünü boyamak için edilen laflar. Ürün değil umut satıyorsunuz. Üye olandan alın 1000 tl verin eline 100 broşür ıvır zıvır gidip reklam yapsın, güya sitesinden mal satacak ya. Allah aşkına bırakın milleti keklemeyi ayıptır günahtır. Gerçi bu işi yapanda günah kabramı yoktur o ayrı mesele. Bu saçma sitelerden hiç kimse alışveriş yapmıyor bunu bal gibi biliyorsunuz. Siz gözenin başına oturanların öğretmen, polis v.b. özellikle memur kesimi olduğunu bilmiyormuyuz. İhtiyaç sahibi insanlara umut dağıtarak onların sırtından para kazanmak hiç doğru bir davranış değil. (z)incir.com adınızdan bile falsolu.

  5. Mehmet Demirel Mehmet Demirel

   Tamamı ile bir network sistemi..katılımcı ücretini öder.yani malı satın alır..Olay bitmiştir.

   ürün öncelikle site dir..Aynı görüntüden yüzlerce..yazık olur.fikrin başlangıcı da gidişide müşteri odaklı olmalı..

   Araştırıyorum ama herhalde tek ve farklı tasarımla başarılı olunacak..

 3. Yüksel Yüksel

  Bu marketing planını bize sunduğu için incir.com 'a müteşekkirim .. Daha fazlasını isteyen için İNCİR.com en iyisini sunuyor

 4. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

  Heyecanlandıran bir haber oldu bu , İncir A.Ş. ye sağladığı tüm avantajlar için teşekkür ederim .

  Sadece eTicaret sektöründe yer almakla kalmayıp , aynı zamandada bu sektörde tarih yazabilecek ve kazancımızı şansa bırakmayan bir sistemde çalışma imkanı bulmak gerçekten muhteşem ...

  Cem Tüfekçi , Hasan Aslanoba , Kaan Karamancı ve tabiiki böylesine muhteşem bir projeyi bizlere sunan Yusuf Yıldırıma Teşekkür ederim

  Webrazzinin gelecekte İncir için büyük sayfalar ayırması gerekecek sanırım ;)

 5. Mehmet Ali Atli Mehmet Ali Atli

  Gelecek internette kesinlikle networking olmasına rağmen tavsiye ettiğim sayılı girişimlerden. akreyon.com olarak bu oluşumda yer almak gurur verici.

 6. Mehmet Can Mehmet Can

  incir.com bünyesinde bulunan bir girişimci olarak bu habere inanılmaz sevindim.İncir.com bana sunmuş olduğu bir çok fırsatın artık daha iyi farkına varabiliyorum .Çünkü yatırımcılarımız işimizin her gün büyüyen mağaza taleplerimize ve sahadaki bizlere daha fazla imkan sunmak adına bu yatırımı yapmış olduklarını düşünüyorum.İncir ailemize hayırlı olsun .

 7. Ayşegül Küçük Ayşegül Küçük

  İncir'in sunduğu bu iş modeli sayesinde, günümüzün trendi olan E-Ticarette bende yerimi aldım ve ilk günden itibaren kazanç elde etmeye başladım. İncir'in bize sunduğu olanaklar ile hızla büyüyoruz ve büyümeye devam edeceğiz.

 8. Rizenotebookservisi Rizenotebookservisi

  Tam bir saçmalık onlinemagaza.com varken bunu alan varmı diye merak ediyorum. Komisyon oranları çok kötü hiçbirşey kazanamıyorsun ve seo açısından çok kötü

  1. Zaten e-ticaret konusudna iddalı değil incir a.ş offline pazar hedef bunu Yusuf YILDIRIM demecinde söylemiş tam olarak okumadınız sanırım. İncir ile onlinemagaza aynı değil incir ofline pazara göre yapılanmış onlinemagaza adı üstünde online incirin sunduğu komisyonlar düşük ama network sistemi var e-ticaret sitesi olarak zaten olaya bakarsan hayal kırıklığına uğrarsın eldeki siteyi dijital bir katalog olarak düşünüp etrafa satışa odaklanan girişimciler bu işten karlı çıkar internetten ürün satmak isteyende sizin seçtiğiniz firma ile çalışır tabi oradada nekadar başarı yakalanıyor araştırmak gerek

   1. Mustafa Mustafa

    mrb serdar onlinemagaza.com ofline pazarda ürün satmak yasak mı acaba :) seo yapısı kötü olması şartmı ark daha fazla komisyon veriyor diyor duğrumudur http://www.netmagaza.com/ sitesini inceledim fiyayatlar gayet iyi

  2. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   Tam bir saçmalık ; '' coca cola varken kim pepsi içer '' der gibi olmuş ....

   O sizin görüşünüz arkadaşım ...

   İncirin komisyon oranları diye birşey yok , ne kadar komisyon alabileceğini tek defada ben bile söyleyemem , çünkü incirde komisyon olayı değil kazanç planı var ...

   Son olarakta , yukarıda panelde kazanan arkadaşların kazançları gösterilmiş , bu kazançları kazanan varken kazanmıyorsun demekte tutarsızca olmuş arkadaşım ,

   Saygılar

 9. Yunus Haytaoglu Yunus Haytaoglu

  Öncelikle Cem Tüfekçi , Hasan Aslanoba , Kaan Karamancı ve projeyi sunan bizlere Yusuf Yıldırım çok teşekkür ederim ben yaklaşık 3 4 sene bu işin içindeydim denemediğim yöntem kalmadı ama bu proje gerçekten çok farklı incir.com ailesine katıldığım için çok mutluyum.Ekib denince incir.com son derece bunu doğru şekilde yürütyor.ayırca ben yeniyim.Özellikle ürün tedariğinden kargo kısmına kadar tam bir network market.Geşke çok önce tanısaymışım geçikmiş değiliz sizlerede tavsiyem bu ekibe sizler dahil olun incir.com ekibe dahil olunca farkı görceksiniz bunun yanı sıra verdiği eğitimler özelilkle ayrı olarak tek tek ilgileniyorlar.Ondan önce herşey bir kenara değer veriliyor her bir kullanıcısına bizler birer ekibiz bu ekipte yer olmaktan mutluyum iyiki tanımışım incir.com.

 10. Bana da biraz hayal gibi geldi. 3 farklı girişimin sitelerine baktım biraz, sitelerde neredeyse sadece logolar değişik. Bu şekilde bir yapılanma ile organik trafik almaları pek mümkün değil. Sadece paralı trafikle de çılgın kazanç çok zor. Şu üç linke bakın, fiyat farkı şöyle dursun taksit seçenekleri bile aynı neredeyse. Bu konulardaki farklılaşma site sahiplerine düşüyor sanırım, tabi incir kendi network'ündeki girişimlere fiyat/kampanya konusunda rekabet izni veriyorsa.

  http://www.yokkiyok.com/tac-fenerbahce-parlayan-logo-nevresim-takimi.html

  http://www.ramakmarket.com/tac-fenerbahce-parlayan-logo-nevresim-takimi.html

  http://www.kapidaode.com/tac-fenerbahce-parlayan-logo-nevresim-takimi.html

  Eğer böyle template siteler yapılıp satılacaksa en azından wordpress gibi farklı tasarım seçenekleri sunulabilir.

  1. Haklisiniz veday bey . Burada komsept girisimcilerin kendisinin bizzat tanidigi ve online pazarda olmayan kisileri cekmek ve bu sekilde bazilarina referans olarak ayni yolla ilerlemek.

   [email protected]

  2. Yüksel Yüksel

   3 mağazaya bakıp iş ve gelir modeli hakkında nasıl fikir sahibi oldunuz Vedat bey sizi önemsiyoruz iş modelimizin detayları için görüşelim :)

  3. Networkbayilik Networkbayilik

   Projenin ilk amacı bu değil zaten, online pazar sahipleri reklam ve söylediğiniz müşteri çekme prosedürlerini zaten uyguluyorlar ve pazardaki %1 de kendilerine yer arıyorlar ve binlerce dolarlık reklam maliyeti ödüyorlar. Offline pazardaki insanlar yani zaten internet alışverişi yapmayan insanlar yani her girişimcinin çevresindeki insanlar bizim hedefimiz onlar ,onlarda bizi zaten arama motorlarını kullanarak bulmayacak.Sonraki hedef tema ise zaten projenin devamında bu görsellikler var bunlar basit ...

 11. Serdar Erdem Serdar Erdem

  Büyük projelerin lansmanı da büyük olur.E-ticaret sektöründe yön veren bu devasa projenin misyonunu yüklenmiş bir e.ticaret girişimcisi olarak sektörde söz sahibi olabilme fırsatı sunan İNCİR A.Ş ye sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

 12. Huseyin Topcu Huseyin Topcu

  Şu üstteki yorumları bile kendileri yazmış. Ne kadar belli oluyor. İncir.comu seviyoruz, incir.com allah senden razı olsun, hadi koşa koşa gidelim incire :)

  Ama webrazzinin zeki ve dikkatli okuyucularından hiçbir şey kaçmaz. İncir.com madem çok iyiydi bu olaya neden girdi?

  Klasik network marketingte para var girelim abi mantığından öte bir çözüm bulamamışlar.

  İşin üzücü tarafı da, TR'de yatırımcıların esas creative,iş çıkaracak girişimciler yerine etrafta dolanan, adı bilindik ama iş yapma yeteneğinden yoksun insanlara paraları dağıtmasında... Üzülüyorum ve benim gibi üzülenler de çok.

  1. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   Hüseyin bey ,

   Yorum yapanların hepsi incirin iş planı sayesinde eticaret mağazalarını açmış girişimciler , kazanç elde ediyorlar ve bundan dolayıda incire teşekkr ve aldıkları yatırımdan dolayıda tebrik ediyorlar , bundan daha doğal ne olabilirdi sizce ?

   Bişey kaçmaz benden demişsiniz ama tutmadı yorum üzgünüm ;)

   Size tavsiyem burda yorum yaparak harcadığınız zamanı incirin iş planını dinlemeye harcayın , vizyonu görürseniz ne ala , görmezseniz zaten yoruma gerek kalmayacaktır ;)

   Saygılar arkadaşım

   1. Ramazan Gürkan Ramazan Gürkan

    Sinan bey ben de incir.com un bir girişimcisiyim. Yani bunun içindeyim ve gerçekten berbat bir site. sadece pazarlama yapmaya çalışılıyor ama iş icraata gelince en kötü bir site bile 3-5 günde ürün gönderiyor. Peki ya girişimcisi olduğum incir.com tam 0 günde gönderiyor ve bu gelen ürün de arızalı çıkıyor. tam 2,5 ay oldu ürünü göndereli ve halen haber yok. Peki ben nasıl öveyim bu incir.com'u ..........

 13. Salim Adanalı Salim Adanalı

  Arkadaşlar mrh öncelikle incir yönetimine ve incir.com yatırmcı olan sayın buyuklerimize çok tşk eder onlardan allah razı olsun demek istiyorum çünkü bizlere böyle güzel ve harikalar ile dolu bir iş fırsatını bizler sundukları için.arkadaşlar ben 4 yıldır network ile ilgileniyorum inanın incir gibisi yok gerçekten çok guzel kurulmuş bir sistem hani ziya bey pasif kazanç diyor ya gerçekten öyle sabah kalkıp panelinize baktıgınızda yeni puanlar gelmiş yeni magazalar açılmış görüyorsunuz. urunler ve oparosyanel kısımlara gelince gerçekten fiyat konusunda idialı bir firma şiprişleriniz gunu gunu gunune geliyor benim bir buçuk aylık zaman zarfında 10 yakın şiparişim oldu 3 gün de adana ya elime ulaştı.bu zaman akadar network ta hep keşkeleri yaşadım şimdi ise iyikileri yaşıyorum İYİKİ İNİCİR.COM VAR İYİKİ İNİCİR.COM DAYIM

 14. Rasim Gökmen Rasim Gökmen

  Vedat bey, dijital yöntemleri tavsiye etmediklerini kendileri de belirtmişler zaten '' Girişimin kurucusunun paylaştığı bilgilerden dikkat çeken noktaysa dijital pazarlama çalışmalarının kendi iş modelinde verimli olmadığını belirtmesi oluyor.'' kişisel tavsiye ile offline pazarı hedefleniyor.

 15. Bavuldolusu Bavuldolusu

  Oldukça mantıklı bir girişim,başarılı olmanın en önemli ayağı,hatta tek diyebiliriz, offline de çok yoğun çalışma.Eğer bir de işin google seo açısından kalitesine önem verilirse,çok büyük paralar harcamaya gerek yok,yazılımda basit optimizeler yeterli,kesinlikle uzun vadede başarılı olacak bir proje.Bir de olmazsa olmaz müşteri hizmetleri iyileştirilmeli.Müşteri hizmetlerinde yaşadığım bir iki sıkıntı nedeniyle motivasyonum biraz bozuldu,dost acı konuşur.Ama bunu sanırım zamanla aşacaklar.Çünkü şu bir gerçek hayatta:Zaman bir çok şeyin ilacı.Birlikten kuvvet doğar'ı test eden bir projeye başarılar dilerim.En beğendiğim yanı:çalışmadan kazanmaya izin verilmemesi!

 16. Yunus Aydın Yunus Aydın

  Bardağın boş tarafıyla uğraşadurun, bu sistemden para kazanan girişimcilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. www.smartyAvm.com' u daha açalı 15 gün oldu, emin adımlarla ilerliyoruz...

  1. Ali Şakir (@fakevalidation) Ali Şakir (@fakevalidation)

   : ) daha sitenin günlük ziyaretçi rakamalrı 100-150 yi bile aşmamıştır. tam bir network marketing var zaten şuan burada da bu belli oluyor. kazanmadan kazanıcaz, sizde gelin çok kazanıyoruz kelimeleri : ) sonra sisteme dahil olanlarda en alt tabakada kalanlar verdiği rakamları geri kazanamıyor bile. tek tip tasarımla, aynı urunu aynı fiayatlara satıp, nasıl pazardan pay alacaksınız? sizin sitenizin sadece logosunun değişmiş halinden yuzlerce binlerce var.

   1. Mehmet A. Mehmet A.

    En etkili silah bilgi olduğu gibi en tehlikeli silahta bilgisizlik bu bir kez daha anlaşılıyor. :) Ali Bey sunumu izlemenizi tavsiye ediyorum size böylece daha doğru yorumlar yapabilirsiniz. Siz de gelin çok kazanıyoruz diyen birisiyle karşılaşmadım. Zaten bu alışverişleri yapıyorsun ama kimse bu yüzden sana bir şey vermiyor gel kendi e-mağazandan al bunları hem tasarruf yap hem de zaten bir yerlerden yapacağın bu alışverişlerden az da olsa bir ek gelir elde et deniyor. Satış yapan mağazalar bu satışları kendi çevrelerine yaptıkları için herkesin müşterileri birbirinden bağımsız aynı kitleye yapılmıyor satışlar. Herkes kendi alışverişlerini yapıyor ve satışları da çevrelerindeki insanlara yapıyorlar yani mağazalar kendi aralarında rekabet etmiyorlar. Online pazardan da pay almaya çalışmıyoruz bizim pazarımız online alışverişin gerçekleştiği %1-2 lik pazar değil, bizim pazarımız bugüne kadar internetten alışveriş yapmayan insanların olduğu %98 lik pazar. Bizler online pazardan pay almak yerine, offline pazarı online a çekerek online pazarı büyütüyoruz. :)

  2. Kapanmış siteniz???

 17. Erdoğan Sevil Erdoğan Sevil

  Yeni alınan yatırımın operasyonel alanda kullanılacak olması gayet sevindirici. İncir, kısa zamanda çok gelişti ve satış adetleri tedarik, kargo ve diğer operasyonel işlemlerde kapasiyeti zorluyordu. Türkiye'deki Network Marketing sistemlerinin en büyüğü ve profesyoneli olan İncir A.Ş. sağlam adımlarla ilerliyor

  Hem online hem de offline satışın olduğu İncir'de şu anda sadece referans ile üyelik kabul ediliyor.

  İlerde girebilmek çok daha zorlaşacak.

 18. gerçekten de tema seçenekleri yok, bireyselleştirilebilecek ücret seçenekleri yok, seo tamamen faul, ben dei ncir ilk çıktığında hevesle saldıranlardanım ama malesef incir şu anda istenen hizmeti vermiyor. kazanç elde eden sitelere gelince kendilerini tebrik ediyorum demek ki güzel bir hit kaynağı oluşturmayı başardılar

  1. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   İsmail bey , incirin bizlere eticaret konusunda tam bir alt yapı sağlama vaadi zaten yok, Yusuf bey bunu demecindede belirtmiş zaten .

   Bu yüzden seo yada buna benzer çalışmalar için bir alt yapı vermeside beklenmiyor çünkü iş modelimizde buna ihtiyaçta yok ,

   Saygılar

 19. Olaya sadece e ticaret olarak bakarsak sacma olur, sadece ag pazarlama olarak da sacma olur. Ikisinin uyumu ile beraber olunca inanilmaz oluyor

  incir in bu konseptini ayakustu anlayamayiz.

  Ahmet [email protected]

 20. Barış Acar Barış Acar

  Bende bu büyük projenin içinde http://www.hadisendeal.com/ olarak yer aldığım için çok mutluyum.. İncir a.ş bizlere bu imkanı sunduğu için ayrıca teşekkür ediyorum. Ama satışını yaptığımız bu ürünlerin kar marjlarını bizler belirleseydik daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

 21. Talat Polat Talat Polat

  Bence, İncir ayakları yere basan, sağlam bir proje.

  Ülkemizde hala internetten alışveriş yapmamış, kafalarında onlarca soru işareti bulunan %99'luk dev bir kesimi, mağaza sahibinin sağladığı güven katmanı ile online alışverişe yönlendiriyor. İnternete güvenmeme, hem Tüketicinin hem de ülkemizdeki diğer E-Ticaret firmalarının önündeki en büyük engel ve İncir bu konuda çok kuvvetli. Mağaza açılışında verdiği materyaller ( İnsert, kartizit,magnet,hediye çekleri ) online ile offline arasında özel bir çizgide durduğunuzu anlamaya yetiyor.

  Buna ek olarak yaptığı kampanyalar ile çok sayıda ürünü ciddi fiyat indirimleri ile satışa açabiliyorlar. Dolayısıyla 100 liralık ürünü 200 TL ye satmak gibi bir durum yok. Günlük olarak yapılan kampanyalar gerçekten teşvik edici.

  Network kurarsanız çok sayıda mağaza ile birleşerek daha büyük cirolar oluşturur ve hem siz hem de size bağlanmış mağazalar daha fazla kazanç elde edersiniz.

  Son olarak eğer ben mağaza açıp, internetten tanımadığım insanlara satış yapıcam derseniz şuan için işiniz zor.

  Ama İnternetten alışveriş yapmamış %99'luk kesimde benimde tanıdıklarım var diyorsanız, İncir kesinlikle değerlendirilmelidir. Bir kaç arkadaşınız da sizin gibi sistemi denemek isterse, tadından yenmez bir kazanç kaynağı olacaktır.

 22. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

  Arkadaslara hak verıyorum klasık e tıcaret olarak dusunuyorlar.ama bılmıyorlar kı sadece anne baba kardes ve yakınlarından bırkac kısıye ıstedıklerı urunun tanıtım ve satısını gerceklestırerek yukarıdakı kazanclara ulasılıyor...Bunu hit le seo ile vb yöntemlerle kımse yapamaz .ondan anlasılamıyor.

  Eger bakıs acınızı bıraz degıstırır ve anlamaya calısırsanız o kazancların nasıl elde edıldıgını İNCİR anlatıyor zaten..

 23. Arda Kural Arda Kural

  Biz bu sisteme ağ pazarlamasından çok 90larda popüler olan "Saadet Zinciri" veya "Titan Zinciri" diyebiliriz. Geçtiğimiz sene Tüketici Kanun Tasarısı ile "Piramit Satış Sistemleri" başlığıyla tasarıya giren düzenlemeye göre piramit satış sisteminin kurulması, yayılması ve tavsiye edilmesi yasaklandı. Bu nedenle ağ pazarlaması ismi verilen bu sistemin geleceği çok aydınlık gözükmüyor.

  1. Size katılıyorum gittim gördüm olay aynen bu zaten insanları da buna teşvik ediyorlar. Bu oturumlara gelen profillerde internete girmeyen kısmı temsil eden biraz interneti bülen en azından gittigidiyor da ürün almış satmış kişiler.

  2. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   Arda ,

   Çok özür diliyorum ama '' ağzı olan konuşuyor '' sözüne örnek bir yorum yapmışsınız !

   Neye göre ağ pazarlaması demeyip saadet zinciri diyorsunuz ? Bunu bir açıklayın ...

   2) Evet yeni tüketici kanununa göre pramit sistemler yasaklandı , e dolayısıyla incir halen faal olduğuna göre demekki pramit kare dikdörtgen felan değilmiş !

   Biraz mantıklı düşünseniz bunu çözerdiniz zaten ;)

   Son olarak incirin çalışma sistemini araştırmanızı tavsiye ederim ...

   Saygılar

   1. Arda Kural Arda Kural

    Bu konuya benzer olması açısında "Mega Holding"'i araştırmanızı ve şu haberde geçen Türk hukukçuların bu konudaki yorumlarını okumanızı tavsiye ediyorum. Haber'de "TÜRKİYE’de Mega Holding çatısı altında kurulan yeni nesil saadet zinciri, ‘web’ sitesi satarak piramit pazarlama sistemini uyguluyor. Son 6 ayda 35 bin kişiye 70 milyon liralık satış yapılan bu zincir için hukukçular ‘Dolandırıcılık’ yorumu yaparken, şirket yetkilileri ise web sitesi sattıklarını vurguluyor. Sistem Nasıl Çalışıyor : MEGA Holdings’in ağına dâhil olan müşteriye, sitenin özelliklerinden çok, nasıl para kazanabileceği anlatılıyor. Web sitesi alan kişiye, bir satış ağı kurması öneriliyor. Site satın alan kişi, aynı şekilde iki ayrı kişiye site sattığında toplamda 315 dolar kazanıyor. Ağı kuran kişinin site sattığı kişilerin de başka kişilere site satması durumunda zincirdeki herkes belli bir miktar para kazanıyor. Böylece ilk ağı kuran kişinin geliri, her iki koldan genişlediği sürece kazancı ikiye katlanıyor. Hukukçular ne diyor : YENİ Türk Ticaret Kanunu’nun mimarlarından Prof. Dr. Ünal Tekinalp ise, uygulanan sistem için “Bu hileli bir pratik ve bir uygulama… Ticaret Hukuku’nda bunun hiçbir yeri yok. Bu bir çeşit dolandırıcılık” yorumunda bulundu. Av. Çağrı Çetin ise, ürün olarak gösterilen web sitesi satışının ticari maske oluşturma amacı taşıdığı iddiasında bulunarak “Piramit bir sistem şeklinde, saadet zinciri faaliyeti içerisinde olanlar nitelikli dolandırıcılık suçu işliyor. Piramit satış sisteminde belli bir ürün satışı söz konusuyken saadet zincirleri ise işleyişlerini sadece para akışıyla sağlıyor. Bu işleyiş dolandırıcılık suçunun unsurlarını oluşmasına zemin hazırlıyor. Bilişim sistemlerini kullanmak suretiyle suçun gerçekleşmesi dolandırıcılık suçunun nitelikli halinin oluşturur” dedi. CEZA Hukukçusu Prof. Dr. Köksal Bayraktar, uygulanan sistem için “Dolandırıcılık” yorumunda bulunarak anılan eylemin, Türk Ceza Kanunu 157. maddeye göre 5 yıla varan hapis cezası ve 5 bin gün de adli para cezası gerektirdiğini kaydetti. Prof. Dr. Bayraktar benzeri olaylardan birinin 1990’lı yıllarda ortaya çıkan Titan Saadet Zinciri olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Bu tür eylemler Türk Hukuku’na ‘Saadet Zinciri’ olarak geçti. İlk uygulaması 1970’li yıllarda ortaya çıkmıştı. 1996’da ise Titan Saadet Zinciri ortaya çıktı. Her iki olayda da bütün gruptakiler cezalandırıldı. Dolandırıcılıktan ceza aldılar. Üstelik Titan’dakiler her bir eylemden ayrı-ayrı ceza aldılar. Bu sitemin 4., 5. halkasına indiğinizde, hele daha sonrasına gittiğinizde buradakilerin para kazanması mümkün değil. Bu açıdan konu dolandırıcılıktır. Olay Türk Adliyesi’nin önüne geldiğinde, Titan’da olduğu gibi aynı şekilde karar verilebilir.”". Haber linki : http://archive.today/AR3ox

   2. Sayın Sinan abi. Dünyanın en zor şeylerinden bir tanesidir ön yargıları kırmak. Buna rağmen okuduğum çoğu yorumda çabana da hayran kaldım :) incir.com'da mağaza sahiplerinden biriyim. Şu anda doğru düzgün bir kazancım olduğunu söylesem yalan olur. Ama bunun incir.com ile hiçbir alakası yok. çünkü sistemin gerektirdiği şeyleri yapamadım/yapmadım. yapıldığında ne kadar iyi kazanç elde edildiğini de kendi gözlerimle örnekleriyle gördüm. bu yüzden kimse dalavere yapmasın burda. Saadet zinciri olayına gelirsek aslında gerçek saadet zinciri mevcut ticaret sistemindedir. çünkü kazanan sadece ürün sahibi ve en büyük distrübütördür. Lütfen biraz ön yargılarımızı kıralım. Önce ılımlı yaklaşalım sonra artısını ve eksisini konuşalım. Boş yere suç atmanın kimseye bir faydası yok. İyi günler.

  3. Serdar Kurnaz Serdar Kurnaz

   Bence fikir sahibi olmadan evvel hele de milyonların önünde yorum yapmadan evvel bilgi sahibi olmak lazım. Piramit sistem titan saadet zinciri dediğin şeyde bırak piyasa şarlarında 100 000 ürünü ticaretin t'si yoktur hele eTicaret gibi çok zor çok zahmetli karmaşık bir operasyonun zerresi yoktur. Yeni tüketici kanununda da piramit sistem her hangi bir ticaret olmaksızın sadece katılımcıların giriş paralarının dağıtılmasına dayanan sistem olarak tanımlanıyor.

  4. Bavuldolusu Bavuldolusu

   Sanmıyorum bu şekilde olduğuna çünkü satış yapmazsanız kazanamıyorsunuz.Ama yine de bu yoruma incir.com dan mutlaka detaylı açıklama gelmeli.Bildiğim bu şekilde düşünenler var çok olmasa da...

   1. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

    Satış yapmazsanız kazanç elde edemezsiniz evet , incirin bu gibi yorumlara tek br cevabı var oda incirin iş planının anlatıldığı incir sunumu , sunumu izledikten sonra bir yoruma gerek kalmıyor zaten ;)

   2. Arda Kural Arda Kural

    Sinan'a para tatlı gelmiş, incir.com yöneticilerinden cevap beklenen sorulara verilecek cevaplara yönetimin vereceği cevabı bile önceden biliyor, leb demeden 19 diyor maşallah.

  5. Nihat Yılmaz Nihat Yılmaz

   Arda Bey, piramit sistemler/saadet zinciri ile düzgün bir Doğrudan Satış şirketini birbirinden ayıran en temel 3 fark vardır.

   1- İşe başlamak için gereken yatırım:

   İşe başlamak için gereken yatırım aynı işi kendi imkanlarınızla yapmanız durumunda yapacağınız masraftan önemli ölçüde yüksek ise bunu sorgulamakta fayda var.

   2- Kazancın Kaynağı

   Doğrudan satış şirketlerinde kazançlar yeni insanların katılımıyla değil, katılmış olan kişilerin ürün alım satımlarıyla oluşur. Bu, çok önemli bir farktır. Doğrudan satış işinde, herkes tarafından görülebilen, apaçık bir “ticaret” vardır. Ekip üyeleri, başka insanları şirketlerinin ürünlerini satın almaya ikna etme çabası içindedirler. Bu organizasyonlarda kazanç olanakları, sisteme önce ya da sonra katılmış olmasına bakılmaksızın herkes için eşittir. Doğası gereği batmaya mahkum olan piramitlerin aksine, doğrudan satış faaliyetlerinde ticari devamlılık ve sürdürülebilirlik esastır.

   3- Ürünlerin Tüketicilere Satılabilirliği:

   Bu da, bir doğrudan satış fırsatıyla bir piramit düzeni birbirinden ayıran temel önemli farklılıklardan biridir. Buradaki “satılabilirlik” kavramı çok önemlidir. Yani şirketin ekip üyelerine sunduğu mal ya da hizmetler, başka insanlara da satılabilir olmalıdır. Eğer bir şirket size, sizin satmanızın söz konusu olamayacağı ürünleri öneriyorsa, bunu ciddi bir biçimde sorgulayın.

   Karalama yapmadan önce biraz araştırma yapmanızı öneririm.

  6. Oğuz Han Yel Oğuz Han Yel

   Yukardaki Mega Holding ile ilgili yazınıza cevap yazılmıyor, bu yüzden buradan yazıyorum:

   Nasıl oluyor da Mega Holding ve İncir gibi birbirinden tamamen farklı iki firmayı birbiriyle aynıymış gibi yazabiliyorsunuz anlamadım?

   Mega Holding'de ortada başka yerlerden 150 TL'ya kurabileceğiniz bir blog sitesi var sadece, bunu size 750 dolara satıyorlar ve bu şekilde üye oluyorsunuz, üyelik paranızın da bir kısmı Mega'ya, bir kısmı ise sizi üye yapana ve onun üstündeki eski üyelere gidiyor = Saadet Zinciri

   İncir'de ise (çok basit bir anlatım olacak ama, daha düzgün ve detaylı anlatım için lütfen incir sunum'u izleyiniz) kimse kimsenin sırtından para kazanmıyor, sisteme girerken verilen paradan da üsttekilere tek kuruş gitmiyor, ortada elektronikten mobilyaya klasik e-ticaret sitelerinde bulunabilecek, piyasa ile aynı veya daha uygun fiyatta 130.000 ürün var. Bu ürünlerin satışından İncir size vaad ettiği komisyonu kuruşu kuruşuna verirken, sizin sponsorlarınıza da, sizin hakkınıza DOKUNMADAN, İncir'in "kendi kârı üzerinden" bir komisyon veriyor = Amway ve Avon gibi firmaların örnek verilebileceği yasal ve problemsiz network marketing, yalnız ortada potansiyeli bu işin en büyüğü olan Amway'i (Yılda 15 Milyar Dolar Ciro) bile geçebilecek bir fikir var çünkü onların sahip olduğu "sınırlı çeşitte ürün" ve "elden satma zorunluluğu" gibi kısıtlamaları bulunmuyor. Lütfen ön yargılarınızı kendinize saklayın ve elma ile armudu karşılaştırmadan önce farklarını iyi öğrenin.

 24. Karaman Meg Karaman Meg

  Şirketin incir hodings şeklinde yapılanmasını bekliyorum. Network marketing ile ilgili Bill Klikton ve Bill Gatez gibi dünyaca ünlülerin övgülü videolarını da paylaşsalar süper olacak. Ayrıca Network kelimesini daha çok kullanarak networking ve network marketing kelime karmaşınıda birbirine katarak çok daha büyüyebilirler.

  Fakat asıl bu işten para kazanmak istiyorlarsa değersiz ürün satmak zorundalar. Bence maga holdings gibi domain satsınlar o zaman liseliler cepte.

 25. Teknolojiyolu Teknolojiyolu

  Yukaridaki yorumlara bakilirsa bazi arkadaslarin network marketing'in ne anlama geldigini bilmediklerini goruyorum kimileride sistemde ofline pazar hedefimiz denilmesine ragmen ben bu sistem ile internette birsey satamam havalarina giriyor ve hatta bazilarida karsiliginda hicbir urun alinmadan neredeyse bilincsiz bagis sistemi gibi calisan titan ve saadet zincirine benziyor, arkadaslar bu ve buna benzer projeler yasa tarafindan destekleniyor cunku karsiligi alinan bir bedel odeniyor ve hatta cok dusuk miktarda bedel, alinan bedel tamamen anahtar teslim network marketing aginizi gelistirip ayni zamanda urun satabileceginiz bir magaza ile size iade ediliyor, sistemin amaci cevrenizde gerceklesen ofline ticareti kendinize cekebilmeniz kardesinize amcaniza dayiniza arkadasiniza alacagi telefonu siz daha avantajli satamiyorsaniz evet bu sistem sizin icin hayal hic ugrasmayin... ozetle konu hakkinda yorum yapmak isteyen arkadaslar lutfen arastirarak yorum yapalim 2 kelime kurabilmek adina sarf edilen emekleri karalamayalim.. internette forum sitelerinde sosyal aglarda konu ile ilgili aciklayici videolar mevcut sistemde calisan emek harcayan butun arkadaslarima hayirli isler dilerim dahil olmak isteyen arkadaslar hayirli olsun.. [email protected]

 26. İbrahim İbrahim

  Sistemde 5 kişi var sanırım. O sekiz binden kaç para kalıyor vatandaşa 80 liramı. Refarans sistemine ne gerek var..

  1. Oğuz Han Yel Oğuz Han Yel

   Anlamamışsınız, o 8000 vatandaşın bankasına ayda yatan para, şu anda çok daha fazla kazanıyor zaten Sinan bey ya neyse, siz yerinizde saymaya devam edin, Sinan bey birkaç yıl sonra Bugatti'si ile evinizin önünden geçer :D

 27. Ibrahim Özkan Ibrahim Özkan

  Incir.com un webrazzi deki tüm yazılarını incelediginizde yapilan yorumlarin ne kadar yapay olduğunu anlamak zor olmasa gerek. Ben ilk uye olanlardandim. Bu sistemde urun satmak para kazanmak çok zor 8000 tl kazanç elde eden site bu iş için ne kadar para harcamış belli değil. Bu is için ciddi bir ziyaretçi kitleniz olmali adwords facebook reklamlari ile desteklemeniz şart. Bu durumda o kazanctan ne kadar kalır görürsünüz

  1. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   :) tamda yazdığınız konuunun muhattabına denk geldiniz ... Bende gerek forum gerek webrazzi deki yorumlara bakıyorum da neredeyse tamamı dışarıdan bir bakışla dev yatırımlar almış bir sistem hakkındaki insanların yorumları malesef , her zaman olduğu gibi tam vakıf olmadığımız konularda yorum yapma huyumuz :(

   O 8bin kazanan kişii benim İbrahim bey . Ne seo çalışması nasıl yapılır , nede adwors reklamı nasıl yapılır en ufak bilgim yok arkadaşım . Dolayısıyla incirin iş modeli sayesinde o rakamları 1 tl dahi harcama yapmadan kazanıyorum ...

   8 bin kazanç elde etmek için harcadığım rakam = 0 tl anlayacağınız

   Saygılar

   1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

    :) Hadi inandım. Kendinizi zorlamayın... Bu yıl sonuna doğru tekrar görürüz umarım sizi listelerde...

  2. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   Zorlandığım tek konu ne biliyormusunuz ? Şuraya sizin gibi yorum yapanların hiçbirinin henüz sistemin işleyişi hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadan oturup pc başına bilgisizce yorumlar yapmaları ... Bunu anlamakta zorlanıyorum evet !

   1. Yavuz Nibat Yavuz Nibat

    Bu yıl sonuna gerek te yok aslında eylül ayında takipte kalın ibrahim bey saygılar

   2. Sinan Bey o rakamları sadece ürün satarakmı elde ettiniz yoksa satış ağınıza yani ekibinize yeni kişiler eklayerek mi elde ettiniz? burada incir e üye olan hiç kimse yazmıyor asıl kazanç ekip oluşturmakta yani incirin sitesini başka kişilere de önermek ve kendi referansıyla incir ekibine katmak her bir kişi için incir belli bir miktar ödeme yapıyor sonra o kişilerin satışından da belli bir pay ekip kuran kişiye ödeniyor. Bu piramit satış yada saadet zinciri değilde ne? şimdi dürüstce buraya yazın o 8binlik kazancınızın kaçı sadece ürün satmaktan oluştu? ben bir tahmin yapayım en iyi ihtimal belki 1bin tl sidir,

   3. Oğuz Han Yel Oğuz Han Yel

    Suat Bey, kimse kimseyi incir ekibine katmaktan para kazanmıyor, lütfen bilgimiz olmayan konularda yazmayalım, o 8000 TL'nın tamamı Sinan Bey ve ekibinin ürün satışlarından oluşmuştur. İncir'de kimsenin girerken verdiği para daha üstteki başka bir üyeye VERİLMEZ! Yoksa bu adil de olmaz, etik de olmaz zaten...

 28. Marka Ucuz Marka Ucuz

  incir.com bünyesinde www.markaucuz.com aln adı ile bir e-mağaza açmış bir girişimci olarak ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu anladım.Öncelikle böyle bir iş modelini bizlere sunan kurucumuz Yusuf Yıldırım'a ve bu işte vizyonu görerek yatırım yapan Cem Tüfekçi , Hasan Aslanoba,Kaan Karamancı'ya ve sponsorum Sinan Bey'e çok teşekkür ediyorum.

 29. Bilgeemre Bilgeemre

  Eğer sisteme soktuğunuz kişilerden elde ettiğiniz gelir, kendi sitenizden elde ettiğiniz gelirden fazla ise ve kendi sitenizde ürün satmak yerine sisteme yeni kişiler katmak için çaba sarf ediyorsanız; korkarım bu bir Saadet Zinciri'dir. (Pyramid scheme http://en.wikipedia.org/wiki/Pyramid_scheme)

  Saadet zincirlerine ilk girenler gerçekten de para kazanır ama bu sistemler sürdürülebilir değildir. Sonradan girenler para kazanamaz çünkü sisteme katabilecekleri kimse yoktur.

  Umarım değerli yatırımcılar hatalarını görüp geri adım atarlar, yoksa çok sayıda mağdur yaratabilir.

  1. Bavuldolusu Bavuldolusu

   Buna incir.a.ş den bir cevap bekliyorum şahsen.Benim de korkum bu aslında...

  2. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   Ya arkadaşım çıldırmamak elde değil . Ne kadar kolay bilginiz olmadığı bir konuda yorum yapabiliyorsunuz işin uzmanı gibi sanki !

   Ben sisteme 200 mağaza ile aynı anda girenlerdenim ve ciddi kazanç elde ediyorum , 8 ay oldu ...

   Ancak 3 ay önce giren kişide yüzlerce girişimciden çok daha fazla kazanıyor çalışmalarıyla doğru orantılı olarak !

   Bu durumda demekki sadece ilk girenler kazanıyor diye birşey yokmuş demi ?

   Milyon dolar yatırım yapan işadamları yasaların hiçbirini araştırmadan kumarmı oynuyor yani size göre ?

   Umarım millet olarak şu bir konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yorum yapma huyumuzdan vazgeçeriz ;)

   Saygılar

   1. Suat Arslan Suat Arslan

    Demek ki o bahsettiğiniz kişi saadet zincirine daha iyi üye toplamış ama siz tıkanmışsınız. Çalışmalarınızı hızlandırın ve umut avcılığına devam edin.

  3. Nihat Yılmaz Nihat Yılmaz

   Piramit sistemler ile düzgün bir Doğrudan Satış şirketini birbirinden ayıran en temel 3 fark vardır.

   1- İşe başlamak için gereken yatırım:

   İşe başlamak için gereken yatırım aynı işi kendi imkanlarınızla yapmanız durumunda yapacağınız masraftan önemli ölçüde yüksek ise bunu sorgulamakta fayda var.

   2- Kazancın Kaynağı

   Doğrudan satış şirketlerinde kazançlar yeni insanların katılımıyla değil, katılmış olan kişilerin ürün alım satımlarıyla oluşur. Bu, çok önemli bir farktır. Doğrudan satış işinde, herkes tarafından görülebilen, apaçık bir “ticaret” vardır. Ekip üyeleri, başka insanları şirketlerinin ürünlerini satın almaya ikna etme çabası içindedirler. Bu organizasyonlarda kazanç olanakları, sisteme önce ya da sonra katılmış olmasına bakılmaksızın herkes için eşittir. Doğası gereği batmaya mahkum olan piramitlerin aksine, doğrudan satış faaliyetlerinde ticari devamlılık ve sürdürülebilirlik esastır.

   3- Ürünlerin Tüketicilere Satılabilirliği:

   Bu da, bir doğrudan satış fırsatıyla bir piramit düzeni birbirinden ayıran temel önemli farklılıklardan biridir. Buradaki “satılabilirlik” kavramı çok önemlidir. Yani şirketin ekip üyelerine sunduğu mal ya da hizmetler, başka insanlara da satılabilir olmalıdır. Eğer bir şirket size, sizin satmanızın söz konusu olamayacağı ürünleri öneriyorsa, bunu ciddi bir biçimde sorgulayın.

   1. Arda Kural Arda Kural

    Piramit olmadığınızı, doğrudan satış yaptığınızı iddaa etsenizde bence yakında bu piramitin geçmişteki diğer piramitler gibi son bulacağını düşünüyorum.

   2. Bilgeemre Bilgeemre

    http://www.incirsunum.com/ adresindeki sunumu izledim madde madde gidelim

    1- Sunum "aktif gelir" "pasif gelir" masalıyla başlıyor ve biraz akıllı olduğunu DÜŞÜNEN herkesi tabiki "pasif geliri" tercih etmeye ikna ediyor,

    Soru 1:Neden eticaret sitelerini farklılaştırmak, geliştirmek konularında yol gösterilmiyor da başkalarının üzerinden kazanç övülüyor?

    2- İki tane paketten söz ediliyor, tabiki PAHALI olan paket ikna ediliyor . Paket içeriğinde kartvizit vs var KENDİ SİTENİZ olacağından bahsediliyor...

    Soru 2: Site size aitse neden istediğiniz bir ürünü ekleyemiyorsunuz? Yüzlerce üyenin sitesinden sadece renk ve logo değiştirerek başarılı olabilir misiniz?

    3- Piramit şemasını anlatmak gerekirse, başlangıçta 200 üye alındığı söylendi anlatıldığı gibi herkes 4 kişi sisteme katabilirse bile 9. basamakta her ailenin bir eticaret sitesi oluyor 11. basamakta ise Türkiye nüfusunu geçiyor.

    Piramit şemasının özelliği üst basamaktakilerin gerçekten para kazanması ama katılımcılar arttıkça yeni katılanların gelir elde edememesi ve sistemin tıkanması. Eticaret sitelerinde kar marjının düşük olduğunu ve bu karın 10 basamakta dağıtıldığını düşünün sistem bu haliyle bile SÜRDÜRÜLEBİLİR değil.

    1 - 200

    2 - 800

    3 - 3,200

    4 - 12,800

    5 - 51,200

    6 - 204,800

    7 - 819,200

    8 - 3,276,800

    9 - 13,107,200

    10- 52,428,800

    11- 209,715,200 TÜRKİYE NÜFUSUNU GEÇİYOR

    12- 838,860,800

    13- 3,355,443,200

    14- 13,421,772,800 DÜNYA NÜFUSUNU GEÇİYOR

   3. Mehmet A. Mehmet A.

    Merhaba Bilge Emre Bey,

    Sorularınızı cevaplandırmaktan memnun olacağım. :)

    Cevap1: Şuan Türkiye' yeni gelişen küçük bir e-ticaret pazarı var siz istediğiniz kadar farklılaşın pazarda tutunabilmeniz çok zor. Çünkü dev firmalar şuan ki o küçük pazarı dev bütçelerle kapatmış durumdalar. Dediğiniz ancak pazar büyüdüğünde mümkün olabilir. İncir de şuan o küçük pazardan alışveriş yapmayan insanlara ulaşmayı hedefliyor ve pazarın büyümesine katkı sağlıyor. Bunu da şöyle yapıyor; bir kişinin %100 gücünü kullanması yerine yüz kişinin %1 gücünü kullanmasının nasıl bir etkiye yol açtığını gösteriyor.

    Cevap2: Müşteri memnuniyetinin en üst seviyede sağlanması, sorunsuz bir operasyonun yürütülebilmesi, en uygun fiyatlı kaliteli ürünlerin tedarik edilebilmesi profesyonel bir iştir. İncir A.Ş. alanlarında profesyonel ekibiyle bu hizmetleri girişimcileri için yerine getirerek onları büyük bir yükten ve sorumluluktan kurtarmaktadır. Her mağaza kendi alışverişlerini kendi mağazasından yaptığından ve kendi çevresine satış yaptığından dolayı mağazaların hedef kitleleri farklıdır. Bundan dolayı evet mağazalar başarılı oluyorlar.

    Cevap3: Hepimizin alışveriş yaparak karşılamak zorunda olduğumuz ihtiyaçları var ve bunları bir yerlerden karşılıyoruz. Bu alışverişlerimizi karşıladığımızda da kimse bize bir pay vermiyor. Fakat burada hem internetin avantajlarından yararlanıyoruz(uygun fiyat, yüz binlerce ürün, kolay ve rahat ulaşım vb.) hem de kendi alışverişlerimizden kazanç elde ediyoruz. Daha fazla kazanç elde etmek istersek de satış yapıyoruz ve ekibimizi kuruyoruz. İncir sayesinde Türkiye'de ki her ailenin bir e-ticaret mağazası olursa eğer bu şu demektir; her aile internetten alışveriş yapmanın avantajlarından yararlanacaktır ve zaten yapmak zorunda olduğu alışverişlerden kazanç elde etme şansını yakalayarak bir ek gelire ulaşacaktır. Sizce Türkiye' de kaç kişi bir ek gelire sahip olmak ister?

  4. Oğuz Han Yel Oğuz Han Yel

   Eğer her şey bilgeemre'nin dediği gibi olsaydı, Amway 60. yılını kutluyor ve hâlâ hızla büyüyor olmazdı... Sinan Bey'in dediği gibi, çıldırmamak elde değil...

 30. Herkesin hayalleri vardır, benim de hayallerim olduğu gibi. Harekete geçmediğimiz sürece hayallerimizi ancak rüyamızda görebiliriz. Ben de İncir ile hayallerime doğru ilk adımımı atarak onları hedef haline getirdim. eticaretten anlamayan ben gibi sıradan birinin bu sektörden kazanc elde etmesini sağlayan ve Bana bu imkanı sunan bütün İncir ekibine teşekkürler.

 31. Networkbayilik Networkbayilik

  Bu proje insanları sömürenlerin tekerine çomak sokacak,Bizlerde

  İncir projesinin,birlikteliğin gücü ile insanlara en iyi hizmet ve kaliteli ürünleri piyasanın altında fiyatla sunma vizyonuna sahip çıkacağız.

 32. Yusuf Demirhan Yusuf Demirhan

  Bu projede yerini alanlar bugun ve yakın gelecekte çok kazançlı çıkacaktır.

  Zamanında babalarımıza ve dedelerimize çeşitli yerlerde arsa göstermişler, Bizimkilerde çok zekiler ya o arsalar para etmez demişler :)

  Şimdide dert yanıyorlar buraları bize zamanında bedavaya verdiler de almadık :)

  Bu projede yer alanları ben o arsaları alan zeki yatırımcılara benzetiyorum ;) ve yanılacağımı da sanmıyorum...

 33. Bilgeemre Bilgeemre

  TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN

  Kanun No. 6502

  Piramit satış sistemleri

  MADDE 80 – (1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.

  (2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.

  (3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir.

  yorum size ait, benim görüşüm bu tarz sistemlerden mümkün olduğunca uzak durmak gerekli

  1. Melih Candan Melih Candan

   Bu şekilde bilgi edinmek lazım tebrikler.

   Madde piramit satış metodunu tanımlamış ve yasaklamış. Kanun ne diyor ''sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla' İncirde mağazanı aç iphoen sat, bebek arabası sat, kuş yemi sat, ..... 100.000 tane daha sayarım. sat sat sat piyasa ürünleri piyasa şartlarında satış yap kazanırsın. Satışlarını arttır kazanç prim oranın artar. Beni kimsenin mağazası yada satışı ilgilendirmez diyebilirsin istersen. Ben eTicaret yapıcam de istersen network falan işim olmaz de istersen. Tabi becerebiliyorsan ve de sadece kendi satışlarından kazancın yetiyorsa. Ha tanıtım yaptığında '' bu çok güzel nasıl yaptın ben de böyle bir mağaza sahibi olmak isterim bende satış yapmak kazanç elde elde isterim'' diyenlere hayır ben network yapmıyorum sen git başkası yardımcı olsun sana dersin o ayrı. Çünkü böyle çok talep gelecek.

  2. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   Tüketici kanunu çıkmadan önce yatırım alan proje kanun çıktıktan sonrada yatırım almaya devam ediyor !

   Bu durumda Aslanoba , Karamancı ve Tüfekci , bu işi bırakmalı danışmanlarının hepsini işten kovmalılar .

   İncir yönetimde bunu düşünememiş yatırımcılarda , ama bilgeemre düşünmüş :)))

   Şaka gibisiniz

  3. O zaman neden amerikanın Avon'u yada diğer yabancı ülkelerin NETWORK MARKETİNG sistemleri türkiyeyi sarıyor. Hiçbir işe yaramayan Avon ve Orflime gibi markalar kozmetikte devleşti işte bu Network marketing. bende pramit sisteme karşıyım ama network marketing farklı bir araştırın sonra yazın. Bu sistemde zaten alabileceğin ürünleri e-ticaret kanalıyla daha uygun fiyat ve kapına kadar gelmesi avantajlarıyla satın alıyorsun ve bunun direk satışını yapan kişilerinde bir kazanç elde etmesi gerektiğine inanan incir bir çalışma yapmış. Hiç mi bir arkadaşınız sizin yeni aldığınız bir şeyi nereden aldınız dediğinde cevap verip o şirketin bedava reklamını yapmadınız. ve farketmeseniz dahi insanları o şirketten yada mağazadan satın almaya yönlendirmediniz. bir düşünün allah aşkına hep başkalarının kesesini doldurdunuz bilmeden. Asıl satış gerçekleştiren insanların bizim olduğumuzun hiç mi farkına varmadınız. eğer şimdiye kadar farketmediyseniz bir düşünün ve nedir sorusunu kendinize sorun. İşte Network marketing budur. satışı gerçekleştirenlerinde sistemden para kazanabilecekleri ve kurduğu ekiple satışlarını daha fazla artırabilecekleri bir sistem. ama herkes yapamaz kanaatindeyim.anlamak için bile zorlanıyoruz nasıl yapalım değil mi.40 yıllık alışveriş alışkanlıkları nasıl değişsin. Network Marketingte ekipler ve satışlar önemlidir. Kim daha fazla satış yaparsa o daha fazla kazanır ekibi kuran ve insanları satış konusunda yetiştiren kimse o satış yapmadığı taktirde ne kadar önce girerse girsin para kazanamaz.... bunu istemiyorsan ya insanların para kazanmasını istemiyorsun yada diğer insanların offline pazarda daha fazla para harcamasını istiyorsun. ve şirketin kazanmasına sen ve ekibin karar verir zorla bir çalıştırma olmaz işler senin istemediğin gibi giderse eğer ekibinle birlikte satış yapmayı durdurursun ve şirkete kafa bile tutarsın. Çünkü sen kazandıkça kazandırıyorsun diğer iş modellerinin hepsinde olduğu gibi. ama hangi iş modelinde patrona hayır diyebiliyorsun. işine gelirse çalış derler adama :-)))

   sonuç birilerinin böyle birilerinin öyle çalışması gerekli ve çalıştıkça kazanılan paranın helal olduğu kanaatindeyim tsk ederim.

 34. Bülent Can Bülent Can

  Herkese selam arkadaşlar tüm yorumları okudum ancak ilgili ilgisiz herşey yazılmış bir bilgi kirliliği var dolayısıyla yorum yazan arkadaşlar projeyi tam anlamadan haksız yorumlar yapmasın yanlış olur amacımız doğru bilgi vermek ise projeyi tam olarak anlayıp eleştirirsek insanları doğru bilgilendirmiş oluruz.Bu projede ben de bulunuyorum yatırımcılarına bile bakarsanız ne kadar sağlam ve güçlü bir proje olduğunu anlarsınız e-ticaret-network alanında bir devrim ben bunu gördüm tabi ki sadece bu anlattıklarımız yetmez projenin sunumu var insanlar izler ve yorumlarını ona göre yapar herkese saygılar

 35. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

  Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan arkadaşlara sesleniyorum;

  Geleceğin ticaret şekli olan tavsiye pazarlamasını bugün dünyanın en büyükleri kullanıyor. Çünkü hala bilinen en etkili reklam şekli bir arkadaşın bir arkadaşa tavsiyesi. Bu modelin en gelişmiş ve sistematik hale getirilmiş versiyonuna ise Network Marketing deniyor. Ve bu sektör Dünyada yaklaşık 50 yıldır var. Bu sektörün en büyüğü olan bir firma ise, senede Türkcell in değeri kadar ciro yapıyor. Toplamda ise 200 milyar doları geçmiş bir sektörden bahsediyoruz. Tabi hala bazı arkadaşların kafasının almaması normal. Çünkü rakamlar gerçekten çok büyük.

  Dünya çapında hızla büyüyen ve insanlara fayda sağlayan bu sektörü incelemek ve öğrenmeye çalışmak yerine cahilce çamur atmaya çalışan arkadaşlara diyorum ki, önce açın okuyun öğrenin sonra yazın.

  Bakın sizinle bir avukatın sektörle alakalı bir değerlendirmesini paylaşıyorum.

  http://blog.radikal.com.tr/sosyal_medya_pazarlama/network-marketing-65383

  Okuyun bakalım bildikleriniz ne derece doğruymuş, hatta yetinmeyin siz de doğru bir şekilde araştırın.

 36. Olay Mega Holding konularına dönmüş. İncir hakkında konu açılmış, süper muhteşem diyenlerin hepsi İncir'e cebinden belli miktarda para vermiş kişiler. Mega Holdings'dekiler de asla saadet zinciri veya titan zinciri olduğunu kabullenmezler. İncir'de de aynı olaylar geçerli oluyor

  Sistem muhteşemdi neden titan zincirine iş çevrildi düşünmek gerekiyor. Her şey süper ilerliyorsa bu şekil yapılacağına mağaza satılsaydı, herkes satış başı komisyonunu bilseydi. Hem daha güven verirdi, hem de daha güzel olurdu.

  Umarım bir süre sonra "İNCİR'E SAKIN BULAŞMAYIN" gibi konuları sitelerde görmeyiz.

  1. Melih Candan Melih Candan

   Mega holdings sonrasında 5 kuruş geri gelmeyecek ve aslında ihtiyacı olmayan vatandaş rızaya 10 dolarlık websitesi satıyor hemde 750 dolara.

   Evet cebinden para vermiş karşılığında 10000lerce liraya kuramayacağı ayda 10000lerce lira harcasa da operasyonunu yapamayacağı bir eTicaret sitesi sahibi olmuş.Kendi mağazası adına kartvizit, magnet,sticker,insert, alışveriş çeki basılıyor. Kendi Kendi mağazası adına tanıtım yapıyor kendi mağazas adına satış yapıyor kendi mağazası adına kargoları paketleniyor kendi mağazası adına fatura basılıyor kendi mağazası adına müşteri hizmetleri cevap veriyor. Ve büyün bunlar kdv dahil 590 gibi bir rakama yapılabiliyor. Bir insan kendi ihtiyaçlarını kendi sitesinden alsa bu parayı çıkarır.

  2. Mehmet A. Mehmet A.

   Tavsiye pazarlamasının gücünden yararlanmak titan veya saadet zinciri olmak demek değildir. O sistemleri bilenler zaten incir.com' un böyle bir şirket olmadığını iyi bilir ve doğru karşılaştırmayı yaparak birbirinden ayırt edebilir. Bizler 100 binlerce çeşit ürünü mağazalarımızda piyasa fiyatlarına ve daha düşük fiyatlara satıyoruz nasıl olur da yok o sistem yok bu sistem dersiniz anlamıyorum. Tavsiye pazarlamasının gücü sayesinde internetten bugüne kadar alışveriş yapmamış ve yapmayacak olan insanlara ulaşıyoruz ve biz incir.com' un e-mağaza sahipleri olarak e-ticaret sektörünün büyümesine katkı sağlamanın yanında sadece satıcıların değil, alıcıların da para kazanmalarına vesile oluyoruz.

 37. Sistemini kullanan bir kisi olarak yazmak isterim, seminerlerine katilmadigim icin beni devre disi birakan firmadir.

  Yatieim aldilar vizyon degisiyor turevinde bir yaklasim ile mail atip illa seminere katilmalisiniz dediler, katilmadim hesabim kapatildi.

  Kar orani berbat ornegin 250 tl lik bir utu sattim 9 tl komisyon aldim.

  Cok ararnan urunleri dusuk kar marji ile sunuyorlar hali ile tuketici 10 lira fazla verip alisveris sitelerini kullaniyor.

  Biraz yatirim yerine vizyon alabilseler isler iyi gidecek, ornegin kar marji yuksek hediyelik esya urunleri vs gibi seylere yonelselerdi, saticilarina % 200 kar verebilirdi. Ornegin uzerinde yazi olan kupalari 5 tl den saticisina verip 19 tl den sattirmasi utu sattirmaktan daha basit.

  Bu isler sadece okumak yatirim almak ile olmuyor hitap ettigin aliciyida olcmen gerekiyor kulturel bir olay bu, bizim ulkemozde onsanlar bazi seyleri gormeden almiyor ve bu sitede satilan urunler hep bu yelpazede hwp acaba kisminda satisini yapamiyorlar bence...

  1. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

   Metin ,

   Sen ve 2000 beta versiyonundaki girişimcinin sözleşmeleriniz öyleydi zaten , adı üstünde beta versiyonuydu . Pro versiyonuna geçiş içinde evet gelip incirin iş planını dinlemen ve proda yerini alman gerekiyordu . Gelmedin dinlemedin ve yoksun bu kadar basit , çünkü şimdiki inciri bilmiyorsun .

   Tavsiyem incirin iş planını dinle ve bir daha değerlendir projeyi .

   1. Ultra versiyonuna gelirim.

 38. internet kullanıcısı bazen çok bilgili ve dikkatlidir, aynı ürünler farklı varyasyon, copy paste e ticatet sitelerinde yer alması, fiyat rekabetinin olmamasına ve sistemle entegre çalışan e ticaret şirketlerinin farklılaşamasına yol açar, kurucuları yatırımları için tebrik ediyorum, yatırım almaları, yatırımcıların umut gördüklerini gösterir ancak ben hala bu sisteme mesafeliyim, network marketing TR da kötü örneklerle dolu, fırsat sitelerinin ve büyük alışveriş sitelerinin olduğu bir ortamda İNCİR' e başarılar diliyorum...

  1. teşekkür ederiz Murat bey, incir projesini tam manasıyla bilmeyip de gelişi güzel yorum yapmayan ender kişilerdensiniz... :)

   bizim de dileğimiz qnet, mega vb oluşumların verdiği enkazı temizlemek...

   işin garibi bu oluşumlar hala devam ediyor...

 39. Ooo yeni titan saadet zinciri. Alırım bir dal.

  1. Mehmet A. Mehmet A.

   Her yolda gördüğümüz sakallının dedemiz olmadığını bildiğimiz gibi her tavsiye pazarlama yöntemini kullanan şirketin titan veya saadet zinciri olmadığını da bilmeliyiz. Tabi bunun için öncelikle yorum yaptığımız konu hakkında fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olmalıyız.

 40. Network Marketing Fatih Network Marketing Fatih

  Gerçekten Olumsuz Yazıları Okuyorumda Bir Çoğu Maalesef ,E-Ticaret Pastasında ki rekabeti düşünerek analiz yapan,vaktinin çoğunu internette harcayan webmaster ve üstün zekalı yazılımcı arkadaşlarımız.Sayın Arkadaşlar bu proje adworsta,facete,tvde, ona buna rakip olmakla analiz edilecek seo vesaire ile kısıtlanacak bir proje değil,bunları algılayamadığınız için Neden bu adamlar yatırım yapıyor diyorsunuz,Adamlar klasik bir e-ticarete nasıl yatırım yapacaklar zaten yıllık bir kaç milyon dolar reklam harcandığından haberiniz yok herhalde klasik e-ticarette,bunları düşünmeden işin içeriğini tam öğrenmeden yapılan yanlış ve bilgisizce yorumlar,Ben 10 Yıldır Network Marketing Sektöründeyim Böyle Şeffaf böyle pürüssüz ve böyle temiz bir sistem görmedim.Sektörün içinde olmayan arkadaşların bu şekilde düşünmesi çok normal,Ama işin detaylarını dinlerlerse neden 5,5 milyon Tl Yatırımı Kendi yaptıkları proje değilde bu proje alıyor çok açıkca kavrayabilirler.

 41. Network Marketing Network Marketing

  Arkadaşların bir Çoğu E-Ticaret Tarafında gözlem yaparak İncir Hakkında Bazı Analizler Yapmaya Çalışmışlar.Bizde Network Marketing Tarafından bakış açımızı söylemek isteriz.Bir defa yukarıda yasayı paylaşan arkadaşlar maalesef bizim gibi sektörü takip eden arkadaşlar olmadığı için yanlış yorumda bulunuyorlar.Şu anda incir a.ş nin sistemi detaylı incelemeler sonucu bu yasaya aykırı olmayan firmalar arasında ilk 5 E girecek kadar şeffaf ve temizdir.Yasa ile alakalı olumsuz olan firmaların bir çoğunun yapılanması farklıdır.Sektördeki tecrübelerimize bakarak incir a.ş sisteminin muazzam bir yapı ile e-ticaret ve network marketingi birleştiren bu pazarlama sistemi ile şu anda Başka Örneği Yoktur.Çünkü diğer network firmaları 10 kuruşa malettiği ürünleri 100 kuruşa satabiliyorlar.Uygulanılabilirliği en zor sektörde kar marjlarının ve fiyataların bu kadar oynadığı bir ortamda, e-ticarette hem bu kadar uygun fiyat hem de bu kadar prim dağıtabilen başka network marketing firmasının Dünya da örneği olmadığı için, Bu kadar yatırım alması ve bizim sektöre getirdiği objektiflik için İncir A.ş ye teşekkür Ederiz.

 42. fiyatlarının yüksek olması nedeniyle online pazarda asla satış yapamaz, yapamıyorum da. ancak küçük şehirlerde interneti tanımayan bir çevreniz varsa başarılı olabilirsiniz. Çevremde kime satmaya çalışsam offline'da akıllı telefonunu çıkarıp akakçeye ya da google'da ürünün fiyatına bakıp başka yerde daha ucuz neden senden alayım diyor.

 43. Muhammet Ünal Muhammet Ünal

  Ben iş modelini çok beğendim fakat, tüm yorumları okuyunca şunları anladım bu sisteme giriş veya orada kalmak için belli bir ücret ödüyorsunuz yanlış anladığım yerleri proje sahipleri düzeltsin lütfen.

  1) Sisteme giriş davetiyeyle ilk giren çok kazanıyor

  2) Sisteme girmek için yada kalmak için belli bir ücret ödüyorsunuz

  3) Seminerlere katılmadığınız zaman sistem sizi sorgusuz sualsiz mağazasını kapatabiliyor

  4) Ürün fiyatlarını kendiniz belirleyemiyorsunuz,

  5) Firma ilk çıkış vizyonunu kaybetmiş ve marketing network dedikleri ama eski titana benzeyen bir vizyona doğru gidiyor gibi görünüyor

  fikir: her kullanıcınıza ürüne özel bir seo aracı verin istediğini yapabilsin internetten bulunmasını reklam maliyetlerini dilerse düşürebilsin.

  Yapıcı bir yorum yapmak istiyorum.

  Bu derece güzel hazırlanmış ve potansiyeli çok yüksek olan bu projeyi şeffaf bir şekilde devetiyeden çıkartıp isteyen herkezin mağaza kurmasını sağlayarak (tabiki belirli kriterler olacaktır) sisteme katılması için ücret alınmamalı, seminerlere katılmak istemeyenleri zorlamamalı eticaret tarafında seo veya farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirmeler yapılabilmeli diye düşünüyorum. Sistemde atıl kalan mağazalar gerçekten 1-2 yıl içinde hiç satış yapmadıysa arşive alınabilir.

  Olaya sadece network marketing olarak bakmak insanlarda titan algısı yaratabiliyor sisteme katılış hakkında harcayacağımız para hakkında hiç bir bilgi yok bu insanlarda titan algısını yaratıyor bunlar bilinç altında unutulacak şeyler değil o nedenle buralar hakkında sitede ayrıntılı bilgi olması bence çok önemli

  Bu projenin başarısı Network Marketing yanında Eticaret yapabilecek, alt yapının ve analiz toolarının kişilere verilmesi kişi 1000 lira reklam bütçesi harcayıp 1500 kazanıyorsa bu sistemi ilerletmeli, ürün kendi ürünü değil bu sistemi sadece Maliyet/kar aralizi yaparak yürütmeli yanında yine var ise network marketing'ini yürütsün ama proje yöneticilerinin açıklamalarından eticaret tarafını salla sen gel seminerlere network marketingi sana öğretelim ordan götür..

  Online seminerinizide izledim.

  umarım bu yorumlarımı dikkate alır daha şeffaf davranırsınız bu sistem farklı dillere çevrilip her ülkeye doğru bir modelle girebilir..

  iyi günler ve başarılar dilerim.

  1. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

   Muhammet bey, aklınıza takılan bütün soruların cevabını www.insunum.com u izleyerek öğrenebilirsiniz.

   Yukarıdaki sorularınız hızlıca yanıtlamak gerekirse,

   1) Sisteme giriş davetiyeyle ilk giren çok kazanıyor

   Sisteme bir arkadaşınızın tavsiyesi dahil olabiliyorsunuz. Kazanç sistemi çok adaletli, ilk giren ilk kazanır mantığı yok. Herkes verdiği emeğin karşılığını alıyor. Detaylar için www.incirsunum.com u izlemelisiniz.

   2) Sisteme girmek için yada kalmak için belli bir ücret ödüyorsunuz

   Mağaza açmak için 2 başlangıç seçeneği mevcut, ve her iki başlangıç seçeneğinde de verdiğiniz bedelin karşılığını size gönderilen materyaller ile fazlası ile alıyorsunuz. Aslında incir bu altyapıyı biz girişimcilere ücretsiz sunuyor. Ciro yapmaya devam ettikçe de bir yenileme bir aydatı yok.

   3) Seminerlere katılmadığınız zaman sistem sizi sorgusuz sualsiz mağazasını kapatabiliyor

   Seminerlere katılmak isteye bağlıdır. Katılmayanların mağazaları kapatılır diye bir durum yok.

   4) Ürün fiyatlarını kendiniz belirleyemiyorsunuz,

   Ürün fiyatları sabit. Nedeni, mağaza sahiplerinin fiyat rakabetine girmemesi, karsız ürün satmanın önüne geçebilmek ayrıca toplu basılı insertlerin hazırlanması.

   5) Firma ilk çıkış vizyonunu kaybetmiş ve marketing network dedikleri ama eski titana benzeyen bir vizyona doğru gidiyor gibi görünüyor.

   Firmanın ilk çıkış vizyonunda network marketing modeli varmış, gerekli hazırlıklar yapıdıkdan sonra bu modelle çalışmaya başlanabilmiş. Ayrıca network marketing modeli kötü bir model değil, dünya devleri bu modeli kullanıyor. Bence Network Marketing modeli ile ilgili bir avukatın yazdığı şu yazıyı okuyabilirsiniz.

   http://blog.radikal.com.tr/sosyal_medya_pazarlama/network-marketing-65383

   Bence www.incirsunum.com u detaylı izledikten sonra yorum yada cevap yazmalısınız.

   Saygılarımla.

  2. Carsidukkan Carsidukkan

   Muhammet bey merhaba,

   1) Sisteme ilk girenin çok kazandığı doğru çünkü sonradan giren altına daha az referans ekleyecektir o yüzden önce giren kazanır.

   2) Sisteme girmek için iki paket var biri 590 biri 990 TL ikisi de 9 taksit oluyor. Sadece bir sefere mahsus alınıyor.

   3) Seminerlere katılmadığınız zaman kimse bir şey demiyor. Böyle bir zorunluluk yok.

   4) Ürün fiyatlarını kendiniz belirleyemiyorsunuz,

   5) Firma ilk çıkış vizyonunu kaybetmiş değil ancak network marketinge daha yoğunlaşmış durumda.

   Kardeşim Microsoft sertifikalı IT uzmanı , ben satış (makine) mühendisiyim.

   Sistem hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Dürüstçe avantaj ve dezavantajları herkesle paylaşabilirim.Detaylı ama öz hazırladığım maili sizinle paylaşır telefon numarası bırakırsanız sizi arar detay veririm.

   *Not çalışan değilim girişimciyim.

   Sitemizi inceleyebilirsiniz.

   www.carsidukkan.com

   facebook.com/carsidukkan

   Saygılarımla...

   İletişim : [email protected]

   1. Muhammet Ünal Muhammet Ünal

    1) soruma 2 farklı cevap almışım çok ilginç

    Mesajımdada yazdığım gibi oradaki sunumu zaten izlemiştim.

    Potansiyel satılabilir biri gibi göründüm sanırım oradan

    cevaplar için teşekkür ederim bu kadarı yeterli benim için

 44. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

  Piyasada "Network Marketing/Ağ Pazarlama" adı altında iş yapan şirketleri iki kısma ayırabiliriz.

  Etik olmayan birinci kısımda işleyiş mantığı şöyledir;

  Müşteri ve ürün odaklı değillerdir.

  Sistem, insanların şirkete dâhil olması ve başka insanları şirkete dâhil etmesi mantığıyla işler.

  Para tamamen sisteme yapılan yeni girişlerden kazanılır.

  Yani gerçek bir ticaret yoktur.

  Göstermelik bir ürün olsa da, bu sadece insanları sistemin etik olduğuna inandırmak içindir.

  Özetle, bu tür sistemlerde para sisteme yapılan girişlerden kazanılır, ürün ticaretinden kazanılmaz.

  Bu sistemler de kullanılan göstermelik ürün para amacı gütmeyen insanlar tarafından kullanılmayacak kadar kalitesiz veya pahalıdır, para kazanma amacıyla sisteme dâhil olan insanlar arasında kullanılır.

  Yeni ticaret kanunun "Piramit Satış Sistemi" ile ilgili tanımı bu tür sistemleri anlatmaktadır.

  Etik olan ağ pazarlama şirketlerinde ise;

  Para kazanımı ürün ticaretine dayalıdır, bu sistemler için önemli olan üründür.

  Sisteme yeni girişimci dâhil olmasa bile, gerçek bir ticaret olduğu için para kazanılabilir.

  Çünkü sistem müşteri ve ürün odaklıdır.

  Bu tür şirketler piramit tanımının tamamen dışında kalmaktadır.

  İncir, tamamen müşteri odaklı bir sistemdir.

  Bir mağaza sahibi, mağaza ağı kurmadan da kendi mağazasındaki cirolarla gelir elde eder.

  Sistem kişilerin ağa yeni mağaza kazandırmasıyla ilerlemeye mecbur bir yapıda değildir.

  Ağ kurmak sadece bir seçenektir.

  Bu durum İncir sistemini tamamen etik bir sistem haline getirmektedir.

  Kanuna uymayan veya kısmen uyan şirketlerden neden uzakta olduğumuzu da şöyle anlatayım;

  İncir iş paketleri, mağaza sahiplerinin, mağazalarının tanıtımlarını çok daha kolay yapabilmeleri adına gerekli içerikleri barındırır. (insert , sticker, kartvizit, magnet, alışveriş çeki, sunum dosyaları ve promosyon ürünleri gibi.)

  Ve alınan ücretler de bu içeriklerin bedelidir.

  Tüm anlattıklarımızı örnekle pekiştirelim; İncir sisteminde bir insan 1000 kişilik mağaza ağı kursa bile, insanlar mağazalarında ticaret başlatmadıkları sürece herhangi bir para kazanımı olmaz.

  Bir mağaza sahibi, hiç mağaza ağı kurmasa bile mağazasında oluşturacağı ticaretten para kazanabilir.

  İşte püf nokta tam olarak budur.

  Yasa da geçen diğer bir hususta, iş sunumlarında 50bin 100bin gibi çok büyük rakamları gösterip, insanların gözünü boyayan şirketlere yönelik "kazanılması güç rakamlar vadetme" diye tabir edilen kısmıdır.

  İncir sistemi bu gibi büyük kazançları kazandırabilecek yapıya müsait olmasına rağmen, sunumlarda kazançlar, her insanın yapabileceği, basit ve küçük örneklerle anlatılıyor.

  Mutlaka www.incirsunum.com u izleyiniz.

  İncir sistematiği hem kanuna uygunluk açısından, hem etiklik açısından, hem de geleceğe yönelik verdiği güven açısından en küçük ayrıntısına kadar düşünülerek kurulmuştur.

  Bu yüzden sistemi inceleyen Ağ Pazarlama uzmanlarından da hep takdir ve övgü almıştır.

  Özetle, İncir Ailesi olarak bizleri çok güzel günler bekliyor.

  1. Arda Kural Arda Kural

   Güzel günlerin beklediği incir ailesini şu videoyu izlemeye davet ediyorum;

   http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2755/titan-ve-kenan-seranoglu

   1. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

    Arda bey , siz yukarıdaki yazanları okumadınız galiba.

    Dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

 45. Curukincir Curukincir

  bildigim kadariyla yaniltici reklam yapmak suc. yukarida ki rakamlarin kesinlikle gercek olduguna inanmiyorum. eger dogruysa incir yoneticileri ekran goruntulerini paylassinlar. insanlar gercekten bu kadar para kazansalar neden incir'i kullanmaya devam etsinler ki? incir'in sahiplerini cok sevdikleri icin zengin etmeye calisacak halleri yok heralde sanirim. degerler dikkatle incelendiginde atmasyon oldugu anlasilabilir zaten. tam bir fiyasko bence.

  1. Gökhan Dayan Gökhan Dayan

   Para kazandıgınız ve daha fazla kazanacagınız,severek yaptıgınız bır ısı bırakır mısınız ?

   İncir Kımse ınansın dıye ekran capslarını paylasmak zorunda degıl dıye dusunuyorum.

   Kaldı ki webrazzi de kı lansman bu hızmetı göstermek ıcın yapılıyor.Yatırımcıların hangi iş modelıne yatırım yaptıgını kamuoyuna sunmak ıcın

   İNCİR in iş modelını satmak ıcın degıl.

   İncir Dogal buyume izlemıyor olsa coktan reklamlarla bunu patlatırdı.

   Neden iyice arastırma yapmadan,İNCİR'i denemeden bu yorumları yazıyorsunuz.

   Arabanın ıcıne bınmemıssınız ve sadece dısardan bakarak kıyaslıyor ve atıp tutuyorsunuz.

   Yok dıreksıyonu yuvarlak degıl,vitesi manuel degıl , yolu ıyı tutmaz bu,yol düzgün degıl ?

   Amacınız ne sızın ? çamur atmak mı yoksa iyice inceleyıp burada yorum yapmakmı arkadaslar..

   Ayrıca yanıltıcı reklam dıye bırsey yok, İNCİR reklam yapmıyor kı.Hangı reklamların gercek olmadıgını dusunuyorsun.. ?

   Dilersenız İzmir'de görusup eger gercekten merak edıyor ve ıstıyorsanız,panelden kazancları hatta yatan tutar ve dekontları paylasabılırm.

   Kıyın paranıza gelin paylasalım..Gercek olmadıgını hala dusunuyorsanız da ,masraflarınızı karsılar gönderır size tatıl yaptırmıs oluruz..

 46. Ali Şakir (@fakevalidation) Ali Şakir (@fakevalidation)

  network marketing genel olarak sazan avcılığı. burada da zaten bu işi yapanlar sazan avlayabilmek için yorumlar yazmışlar. çevrelerinde artık uye yapabilecek kimse kalmamıs anlasılan. suan top 5 ile top 10 ile değil basarı yuzdelerini yazsınlar. su kadar uye var ortalama kazanç tutarı şu desinler. bu sekilde tr de yıllardır network marketing yapanlardan ilk 5-10 tanesi zaten tepede kaldıgı için iyi kazanmıstır. ya altta kalanlar ?

  1. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

   Bence Ali bey daha önce avlanmış :)

 47. Önümüzdeki aylarda Incir AŞ ekibini hapiste görürsek şaşırmam.

  1. Haklısınız. Bu ülkede hiç bir başarılı iş cezasız bırakılmaz. Ne iş kuruyorsunuz, gidin memur olun değil mi?

 48. Web'i 1adım ileri götürecek ve insanlara interneti sevdirebilecek her siteyi bulunduğum sektöre katkı sağladığı için severim. Bunu hiç hazetmedim :)

  Bu arada saadet zinciri mi değil mi bilemem işin uzmanları yorum yapmalı. Ben bir yazılımcı ve internet aşığı biri olarak şundan eminim ki bu gibi işlerin internet dünyasına 1 gram katkısı malesef olmaz!!! :(

 49. Boşuna sisteme laf atmayın, bu sistemi öven koyunlar her yazdığınıza karşı gelirler. Beyin yıkama olayının ticari versiyonu. Allah akıl fikir versin.

 50. Kahraman Çephev (@kahromahro) Kahraman Çephev (@kahromahro)

  Sistemi bir süredir araştırıyorum, öncelikle "Allah razı olsun", "Allah sizi başımızdan eksik etmesin" tarzında mesajlar enteresan geldi. Bu kadar mı ümitsizsiniz ve tutunacak bir dal arıyorsunuz? Ya istediğinizi bulamazsanız? Yıkılan hayallerinizin altından kalkabilecek misiniz? Bu ciddi bir travma olur sizin için böyle yapmayın...

  Ben şu sorularıma yanıt arıyorum, beni muallakta bırakan ve düşündüren noktalar, hiç "piramit" ,"zincir" "hukuksallık" konularına girmeyeceğim, bahsedeceklerim son derece basit;

  -Neden son 2-3 aydır hep ilke 5 yayınlanıyor ve bu ilk 5 sanırım aynı? doğru mu?

  -Neden ilk 100 yada ilk 200 yayınlanmıyor?

  Bu durumu şu düşünceyi ortaya çıkarır ,tüm sistem ilk 5 için mi çalışıyor? İlk 5 'e gir! İlk 5'e gir !

  -Bu tavsiye sistemi ile satış yapıp para kazanmaya çalıştığınızı düşünün, hiç seo harcaması yapmıyorum reklam yapmıyorum ?! Anneme, babama, dayıma amcama çevremdeki arkadaşlarıma satış yaptım rica minnet...Sonra ? Ben deneme amaçlı ürün aldım Haziran ayı içinde ürün 1 haftada ulaştı ,4-5 deneme sonrası call center a ulaştım "efendim tedarik aşamasında, biz size döneriz" dediler tabi dönen olmadı , neyse ürün geldi. Ama bu durum rica minnet ürün sattığım dayımın ,amcamın, arkadaşımın başına gelse rezil olmuştum.

  -Bu bahsettiğim durumumda sisteme katılanları referans bularak network ağını geliştirmeye odaklayacaktır, çünkü offline satış bir yerde tıkanacak, zira insanlar laptopunu alıp köy köy gezerek ürün satacak değil

  -Son ,tanıtım toplantınız sanırım, resimlerinize Facebook üzerinden baktım bir BMW getirmişsiniz ben bunu birine hediye ettiniz sandım ama sanırsam bu bir havuç olarak adlandırılan pazarlama materyali, yani bu sistemle BMW kazanabilirsiniz diyorsunuz. Bakın ben 2011 senesinde Çok ünlü yabancı menşeli bir emlak firmasına katılmak için tanıtım seminerine gittim, oradaki şube sahibi adam öyle bir anlattı ki , pasif kazanç,aktif kazanç bir hotel satarsınız 5 milyon dolara %3 komisyon satıcıdan %3 alıcıdan 150,000 dolar komisyon şu kadarı size şu kadarı emlak ofisine ....Falan, ekranda sürekli son model arabalar, evler... ben bu işe girdim,diğer pek çok kişi gibi,eğitim aldım para harcadım, uğraştım çabaladım, işin hiçte öyle kolay olmadığını gördüm 2 ay sonra ayrıldım ,bana erken pes etti,başarısız dediler... Sonra ne mi oldu 5 ay sonra diğerlerinin ayrıldığı haberlerini aldı 6 ay sonra diğerleri bir süre sonra ofis kapandı, rekabet çok yüzlerce emlak ofisi var, kimse sana komisyon vermeye bayılmıyor

  -Bu sistemde para kazanmak, oturduğun yerden gelir elde etmek için yüzlerce binlerce kişiden oluşan bir network ağına ihtiyaç var gördüğüm kadarıyla, doğru mu?

  -Burada amaç satış yapmaktan çok (zira eşe dosta yapacağın satış sınırlı) üye kazanmak ,senin üzerinden üye olmalarını sağlamaya evriliyor, evrilecektir diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

  -İlk 5 teki arkadaşların network unda kaç kişi var ? kazandıklarının %kaçı oradan %kaçı yaptıkları satıştan geliyor

  -Reklam yapmadan tatmin edici bir satış yapmak çok zor , muhteşem seni çok seven ,sana aşık, bir sürü ihtiyacı olan ve her şeyi satın alan bir çevrenin olması gerekiyor sanırım doğru mu? Tabiki böyle çevresi olan insanlarda vardır

  -Bana örnek olarak meşhur komzetik satış ağlarını örnek olarak gösterebilirsiniz...Durum biraz farklı burda hedef kitle bayanlar, en çok alışveriş yapan kimse, ürünler kendi ürünleri, tedarik yok,sorun minimum,tek kategori kozmetik....İhtiyaç sürekli, kredi kartı yok, sipariş ediyorsun getiriyorlar parayı veriyorsun, bu tam bir offline pazarlama örneği herşey çok basit, ufak şehirlerdeki bayanlar içi harika bir durum...

  -Bu işin dezavantajı ise ürün gamının farklılığı, operasyonel sıkıntılar, tedarik problemi, kredi kartı ile ödeme/güvensizlik duygusu

  -Kişiye sağladığı faydalar yok mu var tabiki, şirket kurma ,fatura kesme, sanal poslar ...Bunlara hemen sahip oluyor

  -Ama dediğim gibi, satış mı? network oluşturmak mı? Amacım ,gördüğüm, aklıma takılan bu sorulara cevap almak

  1. Mehmet A. Mehmet A.

   Siz hiç tüm çalışanlarının maaşını paylaşan şirket veya her ay elde ettiği ciroyu,karı açıklayan şirket gördünüz mü? İlk 5'in gösterilmesindeki amaç şu; 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde 0 dan bu işe başlamış emek veren kişilerin geldiği noktalar gösterilerek, e-ticaret yapmak isteyen ve ek gelir elde etmek isteyen insanlara emek verdikleri takdirde bunu başarabileceklerini göstermek. Bu işin dezavantajları konusundaki düşüncelerinizi de anlıyorum bunlar e-ticaretin doğasında olan unsurlar. Son olarak da bir e-mağaza sahibi olarak şunu söyleyebilirim, öncelikle kendi alışverişlerimizi kendi mağazamızdan yaparak tasarruf elde etmeliyiz ve böylece az da olsa bir ek gelire ulaşabiliriz. Daha sonrasın da ise çevremizdeki insanların alışverişlerini bizim mağazamızdan yapmalarını sağlayarak hem onlara tasarruf elde etme imkanı tanırız hem de onların alışverişlerinden de kazanç elde ederiz. Son olarak da etrafımızdan bu işi yapmak isteyen insanlar olursa girişimci ağımızı oluştururuz. Bu imkanda ayrı ayrı önem teşkil ediyor. Fakat girişimci ağımızı oluşturarak bir çok insanın zaten yapmakta olduğu alışverişlerden aynı zamanda kazanç da elde etmesini sağlayabiliriz. Böylece herkes kazanır. Sadece satıcılar değil, alıcılar da kazanır.

 51. Karadmin Karadmin

  Sunumu izledim var ya resmen iğrendim. Dropshipping yapacaksan adam gibi yap ne gerek var ki böyle saçmalıklara. Üstelik alt mağaza sistemiyle dropshipping olasılığı da tamamen ortadan kaldırılmış. Akıl var mantık var adam belli bir meblanın üzerinde alışveriş yapacaksa gider kendi mağazasını açar. Kısacası bu sistemin özü şu; interneti kullanmayı bilmeyen insanları kandırarak para kazanmak. Arkadaşlara tavsiyem katalogları alıp günlere gitmeleridir. Bu proje aynı zamanda sektörde ki yatırımcıların bilgisizliğini de gözler önüne seriyor. Samimi söylüyorum niyeti bozsan saçma sapan projeler üretip piyasadan milyon dolarları toplamak işten bile değil. Ülkem interneti adına gerçekten üzülüyorum.

  1. Melih Candan Melih Candan

   Arthur Schopenhauer

   Bütün gerçekler üç aşamadan geçer: Önce, dalga geçilir; sonra, şiddetle karşı çıkılır, sonunda bariz kabul edilir.

   Bunlar faka basmış sen yanılmışsın çok mu tarihe bir kayıtta varsın senden düşsün.

   Herhangi bir insanın evinde bir bilgisayar istemesi için hiçbir neden yok!..”

   Digital Equipment firmasının kurucusu Ken Olsen (1977)

   “640 kilobyte herkes için yeterli olacaktır…”

   Bill Gates (1981)

   “Filmlerde aktörlerin sesini duymayı kim ister ki?”

   Harry M.Warner (Warner Brothers, 1927)

   “İcat edilebilecek her şey icat edildi!...”

   Amerikan Patent Dairesi Başkanı Charles H. Duell (1899)

   “Ne yaptığı önemli değil, hiçbir konuda başarılı olamayacak!...”

   Albert Einstein’ın öğretmeni (Einstein’ın babasına, 1895)

   “Ay’a gitmek bir hayal, çünkü yerçekimi engelini aşmak imkansız…”

   Chicago Üniversitesi’nden Gökbilimci Dr. F.R.Moulton (1932)

 52. Osman Şeker Osman Şeker

  Yorumları okuyorumda bir grup işi savunmakla birlikte bilgi paylaşıyor, kanun referansı veriyor, detayları öğrenin diyor, sunumu dinleyin diyor. Bir grupta çıkmış herhangi bir veriye ve bilgiye dayanmadan sadece karalama yapıyor. Sanıyorum bu ikinci grup her yatırım haberinin altına 'bu yatırım saçma', 'bu yatırımcılar kafayı yemiş’, ‘gelsinler öğretelim’ gibi yorumları yazanlarla aynı olan ve kimseye ve hatta hiçbirşeye saygısı olmayan klavye şövalyeleri. Varsa bir bilginiz paylaşırsınız adam gibi, kanunun şu ve şu maddeleri bu şirketin şu yönünü etkiliyor diye, ama bakıyorum bir tane bile bu tarz bilinçli yazılmış bir yorum yok, hep çamur at izi kalsın. Yazık, teknoloji sektöründeki arkadaşlardan bile bukadar ön yargılı insanlar çıkıyorsa işimiz zor maalesef.

  1. Ali Şakir (@fakevalidation) Ali Şakir (@fakevalidation)

   reklam yapmıyormuşum gibi çek panpa. : ) tarafsızım, çok kazanıyoruz, allah bu sistemi kuranlardan razı olsun kelimelerini yazmayı unutmuşsun. : )

   1. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

    Ve Ali bey de seviye düşer...

   2. Sinan Dündoğan Sinan Dündoğan

    hiç yoktuki zaten :)

 53. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

  Bir çok negatif arkadaşa tek tek yorum olarak yazmak zor olacağı için burada paylaşıyorum;

  Sayın Hasan Aslanoba'nın 1 Haziran 2014 Tarihinde SKY360 Kanalında konuk olduğu programdan kısa bir bölüm.

  https://www.facebook.com/photo.php?v=886905167992803

  1. Kahraman Çephev (@kahromahro) Kahraman Çephev (@kahromahro)

   Sayın Fevzi Bakar , Aslaboba'nın kapanan, yatırım yaptığı şirketlerde oldu, daha 2 hafta önce kapanan bir emlak uygulaması vardı ,bununda çok ciddi tanıtımları yapılmıştı. Önemli olan kişinin kendisinin sistemin işleyişinden tatmin olması tüm negatif - pozitif dış etkilerden sıyrılarak, ölçüp tartmalısın, olumlu ve olumsuz yönleri teraziye koyduktan sonra girme veya girmeme kararını bu şekilde vermelisin

   1. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

    Kahraman Bey,

    Buradaki yorumları okuyarak , böyle bir sisteme dahil olma kararı vermeye çalışıyorsanız, yada bu yorumları okuyanlar bu niyette ise, şunu belirtmek isterim büyük hata yapıyorsunuz.

    Bu iş canlı kanlı işleyen ve geçen gün büyüyen bir iş. Tavsiyem bu işi yerinde incelemeniz, sorularınızı sormanız. Resmi sunumlarına , toplantılarına katılabilir, başarılı girişimciler ile tanışabilir, bütün sorularınızı sorabilir ve hatta bazı büyük organizasyonlara katılarak , şirket yöneticileri ve ortakları ile bile tanışabilirsiniz. Bu iş o kadar şeffaf ve net bir iş.

    Yeter ki, gereksiz yere yermeden, çamur atmadan incelemeye öğrenmeye çalışın. (Sözüm doğrudan size değil, bunu yapan arkadaşlara.)

 54. Mehmet Said Mehmet Said

  Ooo Hasan Aslanoba varsa tamamdir. Yaş yere basmaz. Detaylari telefonla ogrenemiyoruz. Nasil bi proje bu. Kadikoy ofisinize hafta ici gelsem bilgi verir misiniz

  1. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

   Pazar günleri 14:00 de Kadıköy İncir Akademi'de yapılan Tanıtım Toplantılarına katılabilirsiniz.

 55. Aykut Mutlu Aykut Mutlu

  İncir A.ş Bir Girişimcinin Hayallerini Gerçeğe Dönüştürüyor Ve Başarısını Kesinlikle Şansa Bırakmıyor Bunun İçin Düzenlenen Eğitim Seminerleri Ve Akademilerimize Hepinizi Davet Ediyorum .....

 56. M.ali Vatanlar M.ali Vatanlar

  iş e-ticaret diye başladı farklı bir boyut aldı. Aşağıda sayacağım maddeler neden yapılmıyor yapılamıyor olduğunu sanmıyorum çünkü bu özellikleri barındıran başka bir benzer sistem var onlar yapabiliyorsa incir gibi büyük bir firmada yapabilirdi.Aldığınız yatırımın bize faydası yok sistem geliştirilecekmi yoksa böyle dijital bir broşür şeklinde kalmaya devammı edecek.

  1- Ürün fiyatları değiştirilemiyor.

  2- Kategori isimlerinde, ürün isimlerinde değişiklik yapılamıyor.

  3- Karın %50 gibi büyük kısmı incire gidiyor, kesintilerle bir üründen elde edilen karın %30 gibi bir kısmı bizde kalıyor bu çok düşük.

  4- Ödeme esnasında incir.com adresine bağlanılıyor.

  5- Mağazada özelleştirme yapma şansımız yok kendi tasarladığımız bannerları bile ekleyemiyoruz.

  Bu saydığım eksiklerin giderilme planı varmı? Alınan yatırımdan ziyade sistemin bize faydalı yapıya çevrilmesi daha önemli bizim için.

  1. Bavuldolusu Bavuldolusu

   Size aynen katılıyorum ama sanırım bunları yapma ihtimalleri yok gibi

  2. Talat Polat Talat Polat

   Edindiğim bilgileri aktarayım:

   1- Sistem ciro üzerine değil, puan üzerine kurulu. Ürünlerin kategorilerine ve karlılıklarına göre puanları değişiyor. Fiyat değiştirmek, puanların da değişmesine, hatta şirketin zararına bile ürün satmasına neden olabilir. merkezi satınalma ve operasyon söz konusu olduğunda bence bu yapı daha uygulanabilir durumda.

   2- Aynı nedenler ve sonuçlar. A model ürün yerine B model diye değişiklik yapılıp ardından kullanılmış 4000 TL'lik bir ürünü yanlış ürün satılmış diyerek iade almak durumunda bırakabilirler. Kaç tanemiz ürün veya kategori adını değiştiririz ki? Ek olarak Neden değiştirelim :) ?

   3-Kar kısmında %50 gibi bir paylaşım olduğunu sanmıyorum. Öyle olduğunu varsayarsak 100 TL kar elde edildi diyelim, KDV+ Stopaj 20 TL devlete ödenir.Bunu yarısını girişimci ((100 TL /2 ) *%20=10 TL ) kendi kazancından, kalan yarısını da şirket kendi kazancından öder.%30 kalması gibi bir durum yok. girişimci için geçerli olan tüm giderler şirket için de geçerliler.

   4- Ödemeyi incire bağlanmak durumunda zaten. Ürünü alan onlar gönderen onlar. girişimciye de parayı ödeyen onlar. İncir in sistemine ödenmemesi gibi bir durum olabilir mi? Buna ek olarak şunlar atlanıyor bence. Kalabalık bir mağaza havuzu ize oluşan satınalma ve rekabet gücü..

   Bu kadar hareket karşında çok daha iyi komisyon oranları ve ürün fiyatlandırmaları yapılıyor.

   5- Site üzerindeki tüm banner alanlarını, sistemde bulunan ürünlerden oluşturduğunuz listelerle değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz. istediğiniz ürünü istediğiniz banner alanıında sunabilirsiniz. Bununla uğraşmak istemiyorum diyenler için incir merkez tarafından listeler güncellenir ve sitenizde görünmeye başlar.

   Saygılarımla.

 57. Berat Tufanoğlu Berat Tufanoğlu

  arkadaş bu incirin her şeyimi sahte kazanç planları sahte depolar şimdide bmw veriyor qnet ten farkı yok bi arkadaş bana önermişti o gün bugun daha o arkadaşımla arkadaşlık kurmam eve inciri hakında olumlu yorum yazanlar incir den onlinemagaza.com hakkında olumlu yorum yazanlarda onlar çünkü bu sayfada çok yorum var bence iki sistemede katılmayın kendi eticaret mağazanızı kurun

  1. Namık Özdemir Namık Özdemir

   İncir a.ş konusunda haklı olabilirsin facebook sayfasında depo resimlerini paylaştılar fakat limango kutularını gizlemeyi unuttular limangonun deposunu kendi depoları gibi göstermeye çalıştılar burada bakın okadar satış yapıyorki mağazalar böyle devasa anca yetiştiriyoruz algısı verilmeye çalışıldı facede biri bu limangonun deposu deyince hemen kaldırıldı resimler. Onlinemagaza konusunda aynı fikirde değilim şöyle kazanacaksın böyle kazanacaksın demiyorlar tüm eticaret alt yapısını yapmışlar toptan fiyatına ürünleri sisteme dahil etmişler kazançtan payda almıyorlar fiyatlar falanda esnek yani amacına hizmet eden bir yapı gibi duruyor.

   1. Melih Candan Melih Candan

    Arkadaş ne kadar şüpheci insanlarsınız. Kazanç planı sahte ne demek? Plan nasıl sahte oluyor :) negatif olucam diye ne diyeceğinizi şaşırmışsınız. Kazanç planına göre benim gibi binden fazla mağaza kazanç elde ediyor nasıl sahte oluyor. Bu arada duyanda dünyada ilk araç promosyonu yapan firma incir sanır. Depo resimlerine tekrar baktım facebook sayfalarında duruyor. http://on.fb.me/1wDJbZl Depo zaten Alman Otto grubun bir çok eTicaret sitesine lojistik hizmeti veren Ogli lojistik firması. Limangoda aynı depodan hizmet alan Otto gruba bağlı bir eTicaret sitesi. Evet haklısınız biri yalan söylüyor ama galiba o biri İncir değil.

   2. Osman Şeker Osman Şeker

    Onlinemagaza'dan olduğunuzu bukadar belli etmeseydiniz keşke. Bukadar basit olmayın.

   3. Melih Candan Melih Candan

    http://i57.tinypic.com/nq1qwx.png

    adamların sitesi patlamış.

  2. ne qnet, ne mega , ne avon, ne hepsiburada.com Berat bey.

   Ben kendi girişimimi bir arkadaşımla kuracakken tanıştım incir le

 58. Üzeyir Üzeyir

  Amma da tartışma çıkmış.

  Pek sağlıklı olarak görmüyorum ve uzun ömürlü olacağını da düşünmüyorum.

  Bunu matematik ile desteklemem gerekirse

  Sunumlarındaki hesaba göre, kar marjı değişken. Kar yüzdesi iyi olan %15 karlı bir ürün grubundan 36.000TL satış yapıldığında brüt 4.320TL kazanılıyor. Bunu ödeme olarak size yapacakları zaman eksi 18%KDV ve eksi 20% kesinti ile toplamda 38% kesilmesi gerekiyor.

  4320TL'den 2680TL geçiyor elinize.

  Peki 36.000liralık satışı nasıl yapabilirsiniz? Yapamazsınız. Öyle kolay değil. E-Ticarette, ortalama olarak 100kişiden 1 kişiye ürün sattınız mı başarıdır. Türkiye ortalaması yaklaşık %1.

  Sepet ortalaması ise 100 lira olarak ele alalım.

  36000TL / 100 lira = 360 sipariş demek oluyor. Bu 360 siparişi alabilmek için %1 CR ortalaması ile 36.000 ziyaretçiyi sitenize getirmeniz gerekiyor.

  36.000 kişiyi size anlatıldığı gibi eş dost çevrenizden getirmek isterseniz, bu mümkün olmayacaktır. Haliyle internetten reklam yapmanız gerekecektir.

  Peki 36.000 ziyaretçinin maliyeti ne olur. Google'a reklam verirseniz, en az tıklama (ziyaretçi) başına 15kuruş maliyet gelir.

  Bu da 5.400TL reklam maliyeti demektir.

  Yok internetten reklam yapmayacağım ve satış yapacağım derseniz bu satış rakamını yakalamak mümkün olmayacaktır. Üstelik internet dışında tanıtıma çok daha fazla harcarsınız.

  İnternette 1 insanı sitenize getirmenin maliyeti 15kuruşken, bir arkadaşınızı sitenize getirmek için görüşüp anlatmanız gerekiyor, bunun da asgari maliyeti, 2 akbil basımı + 2 çay = 8TL.

  Arkadaş çevrenize göre satışı üzerinden matematik yapalım.

  Farz edelim ki ayda 100 kişiye ürün sattınız (bu mümkün değil ama hadi oldu ya)

  100 kişi ile görüştünüz, 100 de alışveriş yaptı diyelim.

  Bu 100 kişiye pazarlama maliyeti en düşük şartlarda (hadi yemek ısmarlamadınız ama bir çay ısmarlarsınız) 2 akbil + 2 Çay 8TL.

  Pazarlama 100x8=800TL.

  100 kişiye birebir pazarladığınızda, başka bir iş yapmıyor olmanız gerekiyor. Bu da demek oluyor ki tüm giderlerinizi buraya endeksliyorsunuz.

  Aylık kira vb giderler 1.500TL

  Aylık en kötü şartlarda 2.300TL harcıyorsunuz.

  Peki 100 satıştan ne kadar kazanacaksınız.

  100 satış x 100TL sepet oralaması = 10.000TL.

  Tablolarındaki hesaplamaya göre yaklaşık 10.000TL / 18% Kar = 1.800TL kazanmış olursunuz. Bunun vergisel nedenlerden dolayı %38'i kesilir ve size 1.116TL kalır.

  Peki ne kadar maliyeti vardı ? 2.500TL maliyet - 1.116TL kazanç = 1.384TL zarar etmiş oluyorsunuz.

  Bu, en iyi ihtimal, yani görüştüğünüz 100kişiden 100ü de alışveriş yaparsa.

  Buna bir de sisteme giriş bedeli ekleyin...

  Sizi kandırıyorlar. Bu net. Bunu kendi sunumlarından da anlayabilirsiniz.

  Ne diyorlar size , "devir teknoloji devri, yeni ekonomi devri" ama gelip size çağlar öncesinin pazarlama modeli ile para kazanabileceğinizi vadediyorlar. Böyle birşey olamaz, paranıza, zamanınıza, umutlarınıza yazık.

  Bir sürü internet firması var, gidin birinde uygun şartlarda 1 yıl çalışın. Gerekiyorsa bedava çalışın. İşi az da olsa öğrenmiş olursunuz.

  Sonra normal hayatta ne iş yapıyorsanız bunu iyi bir şekilde internette uyarlayın. Ne iş yaptığınızın önemi yok, her hangi bir işte iyiyseniz, bunu biraz yenilikle internette uyarlayıp, internet üzerinden iyi yapmaya çalışın, zaten kazanırsınız.

  Yav en kötüsü, köyünüze özgü ürünleri alın, getirin sahibinden.com gittigidiyor.com üzerinden satın, zarar etmaz kazanırsınız.

  Bakın gece gece size bu kadar hesap kitap yaptım, bi zahmet hesaba gözatıp düşünün :)

  1. üzeyir bey hesap kitap biraz Bahçeliyi andırdı :) incir in konseptinin anlattıklarınızın hiç birisi değil. hedef kitlemiz online daki yüzde 1-2 ler değil tam aksi milyon dolarlarla reklam yaptığı halde online da olmayan yüzde 98 . dışardan bakınca ben de sizin gibi düşünmüştüm .

   [email protected]

   1. Üzeyir Üzeyir

    Hedef kitleniz olan offline göre de hesap yaptım. Onlara ürün satmak online kullanıcıya ürün satmaktan daha maliyetli.

    Tamamını okuyun, her iki mecra için de hesap var.

    Yav şunu hiç mi düşünmüyorsunuz ? :)

    Adamlar yeni ekonomi, teknoloji, internetten alışveriş vs diyor ama pazarlamayı offline olarak yaptırıyor. Bu ne kadar akıl karı.

    Dünyada böyle bir model yok yahu, bir yerleri ile gülerler.

   2. Melih Candan Melih Candan

    Üzeyir Bey güzel bir muz orta yapmış voleyi çakmamak olmaz günah şimdi '' dünyada böyle bir model yok yahu'' demiş ya. Evet dünyada var olan her model bir zamanlar yoktu. Ama tavırlarınız garip değil 'her hakikat üç aşamadan geçer. önce onunla dalga geçilir. sonra ona şiddetle itiraz edilir. son olarak da bariz olarak kabul edilir.-arthur schopenhauer''

    ''Adamlar yeni teknoloji diyor,internetten alışveriş diyor'' ama online pazarlama ile ulaşılan pazar %1. Eee napıcaz müşterinin online'a gelmesini mi beklicez biz onlara gidelim demiş adamlar hala bunu algılayamıyorsun. Peki adamlar ciro yapıyorsa kar ediyorsa yokk üzeyir bu model olmaz dedi biz yapmayalım deyip bıraksınlar mı? Adam işi yapmış başarmış satış yapıyor ciro yapıyor kar ediyor sen hala itiraz ediyorsun seninkine ne denir artık '' Adını Sen Koy''

 59. herbalife yada tupperware satıcılarının online katalog oluşturmuş haline benziyor sistem. birbirinin aynısı binlerce site var bunlarıın arasından nasıl sıyrılacaksan sıyrılıp satış yapacaksın. astarı yüzünden pahalı olacak reklama ayıracağın ücret yüzünden. şu sayfayıda sitelerinden kaldırırlar umarım; http://www.incir.com/category/frontpage-article/

 60. Melih Candan Melih Candan

  Herballife 2013 yılı firma cirosu: 4,8 milyar usd

  Tupperware 2013 yılı firma cirosu: 2,67 milyar usd

  Yaptıkları kendi ürünlerinin doğrudan satış organizasyonu bu da network marketing ile oluyor.

  İncir ise kişiye 100.000 den fazla ürünün olduğu her türlü altyapısı hazır eTicaret sitesi veriyor ürünler kendi ürünü değil zaten piyasada olan piyasa fiyatına ürünler. Sat kazan. İstersen ben de mağaza açmak istiyorum diyenlere yardımcı ol istersen olma sadece kendi mağazanın satışı ile ilgilen. Bu seni bağlar. Ama incir kendi stratejisi olarak offline göre küçük ve aşırı rekabetçi olan online pazarı seçmemiş. Dolayısı ile reklam adwords, seo şu bu bunlar bizim sistemimizde verimli değil diyor. Ama hala ısrarlar '' reklama ayıracağın ücret'' diyorsun. Yani ya okuduğunu anlamıyorsun yada algında bir sorun var.

  1. Hala anlamamakta ısrar edip cevap yazanlar var:

   1. Bu sistem ilk başta çıktığında gidip kendi adınıza e-ticaret sitesi açacağınız zaman bir girişimdi, ama şimdi ağızdan ağıza pazarlama ile referanslı komisyon olayını eklemesi ile piramit sistemine dönüşmüş durumda.

   2. Kendi sunumlarında çıkıp devir internet ve online devri deyip, sisteme üye olup eşinizden dostunuzdan insanlara kendi sitenizden alışveriş yaptırın ama internet dışında çalışma yapın diyorlar. Tam oksimoron kafası yani.

   3. Klasik enayi kandırma lafını sunumlarında görüyoruz: "Yahu sen zaten evine, şunu, şunu ve şunu almıyor musun, e gel buradan al. Hem alışverişini yap, hem de komisyonunu al" :)

   4. Yasal olarak sürekli bir alt düzeye gidecek şekilde kendi altınıza kişileri sisteme üye yapıp buradan komisyon vaadiyle gelir elde edilebileceğini söylemek başlı başına bir suç zaten.

   5. Sisteme ilk başlarda üye olup diğerlerini kendi adına çalıştıranlar kar ederler ama sonradan dahil olanlar bir süre sonra kazanamayacaklarını göreceklerdir. Bunu sistemin sahipleri de açık seçik biliyor, çünkü bu matematiksel bir sistem. Bu tür sistemlere sürekli yeni üye girmez ve satışlar artmazsa gelir üretilmez.

   6. Her piramit sisteminde olduğu gibi burada da her zaman ilk girenler veya kendi altına en çok satışı yapanları bulanlar ile garantili şekilde "kasa" kazanır.

   7. Bu ülkede bunca yıl sonra bile hala Fadıl Akgündüz diye bir adam var ve hala birileri ona inanıp gidip para veriyor :) Allah bu millete akıl fikir versin, mağduriyetlerden dolayı insanları korumak için çıkarılmış olan yasayı tekrar hatırlayalım:

   - ..... malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya *kısmen* diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.

   - Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.

   Yasadaki hüküm gayet açık ve net. Bu şekilde bir sistemin kurulması, yayılması ve tavsiye edilmesi yasaktır. Herkes yorumunu yaparken ve gidip başkalarını sisteme sokmaya çalışırken bunu dikkate alsın, sonra üzülürsünüz.

   1. Mehmet A. Mehmet A.

    İstediğiniz kadar bu işi karalamaya çalışın, yersiz eleştirilerde bulunun ama ne yazık ki bu iş başarılı oldu ve çok hızlı büyüyor. Devir teknoloji devri evet ve hızlı şekilde offline daki herşey online mecralara taşınıyor. Bu geçişi hızlandırmak için Türkiye' de e-ticareti geliştirmek için bir şey yapılması gerekiyordu. Sadece online çalışmalarla bunun başarılamadığı görüldü. Farklı bir şeyler yapılması gerekiyordu ve bunu incir.com yaptı başarılı da oluyor. Üstelik herkesin, satıcıların da, alıcıların da hatta sektörü büyüttüğü için online pazarlama yapan şirketlerin bile kazanabileceği bir iş modeli oluşturarak başarıyor bunu.

  2. Kahraman Çephev (@kahromahro) Kahraman Çephev (@kahromahro)

   Peki bu bahsettiğin 100,000 ürünü depoda stokta hazır mı bekliyor? bunu herkes yapabilir ; yani bir kaç yerden xml alırsın al sana 100,000 ürün...

   Önemli olan bu 100,000 ürünün fiyatı nedir ? avantajlı mı? tedarik süresi nedir? ürünü bana 15 günde gönderirsen ne yapayım ben onu? satış sonrası hizmetlerin nasıl? diyelim arızalı çıktı sana gönderdim beni 2 ay bekletecek misin? ne yapacaksın? Bunların cevaplarıdır önemli olan yoksa 100,000 ürünü gel ben sana yarın ayarlayayım... Rekabet müthiş, hepsiburada'dan bir ürün aldım gece sipariş verdim adam ertesi gün öğlen kendi kuryesi ile kapıma getirdi...12 saatte ürün geldi... Fiyatı da piyasanın altında, bununla rekabet edebilecek misin? işi bilene satamazsın, dediğin gibi ,internetten alış veriş yapmamış olanlar, eş-dost-akraba olayına girmek gerekiyor, Anadolu için avantajlı olabilir

  3. Üzeyir Üzeyir

   Melih Candan, senin oluruburada.com parka düşmüş şuanda :)

   Bahsettiğiniz tupperware ve Herballife ürünlerinde yaklaşık %20 kar marjı var ve tamamen satıcıya kalıyor bu oran.

   Bunda, sunumlarda elektronikteki satışlardan %14'ün mağazaya kalacağı yazıyor. Bilgisayar, telefon vb ürünler piyasanın en karsız ürünleri, mümkün değil %10'nun üzerinden karla ürün satamazsınız. %10'nun ne kadarı incir.com'a ne kadarı size kalacak.

   2006'dan beri e-ticaret yapan biri olarak söylüyorum; spesifik, butik mağazalar hariç hiçbir genel e-ticaret sitesi brütte %30 karın üzerine çıkamaz.

   Operasyon maliyetleri, işgücü maliyetleri vs çıkıldığında net kar aralığı %10 en iyi şartlarda %15 'tir. Bunlar satış toplamı üzerinden %18 kazanç vadediyorlar.

   Hilesiz hurdasız böyle bir hesap çıkmaz, mümkün değil. Şayet e-ticaret bu kadar kolay ve kazançlı olsaydı, Türkiye'de başarısız e-ticaret firması olmazdı.

   Şimdi şöyle bir hesap yapalım.

   Top 3'teki Özel Alışveriş Kulüpleri günlük ortalama 15.000 kargo çıkıyor diyelim. Bu demek oluyor ki 15.000 sipariş x 70TL sepet ortalaması (iyi bir ortalama).

   Günlük 1.000.000TL civarı ciro yapıyor. Size vadedilen gibi toz pembe olsa, bunlar %30 karla günde 300.000TL , ayda 9 MİLYON TL kazanırlar.

   Ama öyle bir dünya yok. Bu %30 kardan operasyon maliyetleri çıktığında toplamdan %2 veya %3 kar kalsa, kral olurlar.

   Bu networking bir nevi hastalık, dahil olanlar amansız savunucu oluyor ama olay iptal olup kapandı mı cazgırlığa başlıyorlar. Dolandırdılar vs, o zaman girişimdi, ticaretti, riskti ama olmadı demeyeceksiniz.

   Girişimcileri emek veriyorlar, birileri de para yatırmış, umarım başarılı olur. Ama başarısız olursa, son dönemin en olumsuz e-ticaret vakası olur. Çünkü networkçü dedin mi yaygaracıdır, kendi hatalarını kabul etmeyip bas bas internetçiler bizi dolandırdı derler; bir e-ticaret girişimcisi olarak korkum bundandır.

   Buradaki amansız savunucu yorumlarını saklamak gerek. Yarın bir gün olumsuz bir durumda yaygara kopartıklarında, yorumları tokat gibi yüzlerine vurmak gerek.

   Hadi rast gelsin, bol kazançlar diyeyim.

   1. Mehmet A. Mehmet A.

    İncirsunum.com u dikkatli izlemediğiniz yaptığınız gereksiz hesaplardan belli oluyor. :) Öncelikle defalarca sunumu izlemiş katılmış biri olarak satışların %14 ünün mağazaya kalacağı yazmıyor böyle bir şey yok nereden çıkardınız anlamış değilim. Kazanç sistemiyle ilgili tamamen yanlış bilgiye sahipsiniz ve bu sebeple boşu boşuna gereksiz hesaplarla sayfayı doldurmuşsunuz. Satılan her ürünün kar marjı farklıdır ve karlılığına göre her ürüne puanlar verilir. Yaptığınız satışlar sonucunda elde ettiğiniz puanlara göre kazanç seviyeniz belirlenir yani sizin kazanacağınız miktarı mağaza puanınız ve kazanç seviyeniz belirler. Sunumu tekrar izlemenizi öneriyorum.

 61. Açık söyliyim ben sistemden 8,000 kazanıyor olsam gelipte burda millete bişey kanıtlamaya çalışmam keyfime bakarım. Nedense konuşan yorum yapan hep o top5 dekiler. Şuanda yeni katılanlar hevesli olduğu için böyleler birkaç aya durumu görünce burda ağlamaya başlarlar

 62. Üzeyir Üzeyir

  Şimdi Tupperware örneği verildi.

  Kendi sitesindeki verilere göre

  2 Milyar Dolar ciro = 4 Milyar TL civarı yapıyor.

  Kaç üye üzerinden bu satışı yapıyor, 2 Milyon üzerinden

  Matematiğe gelelim, 4 Milyar ciro / 2 Milyon üye = 2.000TL üye satış tutarı. %20 Kar varsa, üye başı 400TL kazanıyor demektir.

  Sitelerinde cironun yıllık mı aylık mı olduğu yazmıyor, yıllıktır. Ama biz aylık diyelim. Üye aylık 400TL kazanıyor. Bi 400 de networkingden kazanıyorsa, üye ayda toplam 800 lira kazanıyor demektir.

  Bu 800'ün 500'ü Tupperware partileri masrafına gidiyor. O kısırlar, kekler, börekler, tatlılar bedavadan olmuyor (en güzeli bu bölüm:) ).

  Üyeye ayda 300TL nakit + partideki göbek atmalar, eğlence kar kalıyor .

  Bir ev hanımı için ideal. Hem uğraş, hem eğlence, hem ufak da olsa kazanç.

  Melih Candan, bak ortada hesap kitap var, amme hizmeti olarak bu kadar zaman harcıyorum, yazıyorum, bi zahmet tamamını oku artık :)

 63. Cihan T Cihan T

  qnet mage incir.com da kapatılacakmış diyorlar incir.com dan hiç bir açıklama gelmedi bir açıklama neden yok vede incir den aldığımız online mağazamız kapanacak mı ben alt mağaza yapamadım ben bir suç teskil ediyor muyum acaba ? zaten tek satış da olmadı

  Yeni Tüketici Yasası'nın 80. Maddesinde yer alan söz konusu madde ile piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi artık yasak olacak.

  Konuyla alakalı görüşüne başvurduğumuz Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Yasama Uzmanı Beyhan Hamurcu da 28 Mayıs itibariyle para ve mal varlığı kazanma ümidi veren gerçekçi olmayan, gerçekleşmesi çok güç olan yani dolandırıcılık kapsamında görülen eylemlerin tamamen yasaklanacağını belirtirken, söz konusu tarife network firmalarının girmesi halinde onların da yasaklanacağını söyledi. Yasadaki madde ile şirket kurmayı değil eylemi yasakladıklarını da söyleyen Hamurcu, gerekli yasal işlemlerle Bakanlığın ilgileneceğini ve bu tarz faaliyetlerde bulunanlarla ilgili TCK'nın gerekli maddelerinin işletileceğini de dile getirdi.

  1. Mehmet A. Mehmet A.

   Yetkililerin açıklama yapmasını gerektiriecek bir durum yok çünkü incir.com bir e-ticaret şirketi. Yayılma yöntemi olarak da tavsiye pazarlamasından faydalanıyor. Yeni Tüketici Yasasında ki ilgili maddeye en uzak olan şirketlerin başında geliyor. Titan, saadet zinciri gibi yapılanmalarda amaç paradan para kazanmaktır ve ortada ya ürün yoktur sadece para vardır ya da 10 TL gibi rakamlara satılabilecek ürünler 1000 TL gibi uçuk rakamlara satılarak işleyen bir sistemdir. İncir de ise insanların hayatları boyunca ihtiyaç duyduğu ve duymaya da devam edeceği 100 binlerce çeşit ürün satılmakta. Mağaza sahiplerine de bu işi yayarak çevrelerindeki insanlara yapılacak olan satışlara aracılık etmelerine olanak sağlayarak ek gelir elde etme fırsatı veriyor. Hayal tüccarlığı da yapmıyor, hiç vaatte de bulunmuyor. Emek verenlerin zaten yapmakta oldukları alışverişlerden güzel ek gelirler elde edebileceği bir iş kurdukları için bence teşekkür etmeliyiz.

 64. Murat Çelen Murat Çelen

  Asagiya incir sitemindeki birkac magazanin adini ekledim. Isimlere soyle bir bakinca mevzu pek guzel belli oluyor zaten. Cogunlugu cingoz webmasterlerin bilgisayar basinda uydurdugu alan isimleri. Sattiklari mal ile hayatlari boyunca temas etmemis, gercek ticaretin t'sinden haberi olmayan, sistem tarafından özellikle elini taşın altına sokmaması istenen bu insanlar yuzunden bakalim hangi sanssiz alıcıların eticaret hakkındaki deneyimleri tatsiz tutsuz olacak. Hersey guzel giderse OK, en ufak bir pürüzde ben bilmem incir bilir... Bir cekilin gidin, ticareti hayatı bu olan insanlara bırakın be kardesim!

  Buyrun listemiz: emelinko, bubirmarket, avantajya, amiralmarket, ucuzmark, evimguzelolacak, teknomis, upurun, hoopkapinda, ucuzahallet, hepsican, deposundanal, tushoptu, pazaracik, serayshop, cimriyeri, hepsideryada, yokyokmarkt, bufiyatkacmaz, encimrisi, toptan11, tiklahemenal, ozkanmarket, firsatbu, ucuzlukfeneri, carsidukkan, avmturk, marka4, indirimalemi, soralavm, aytronik, alisverismeltemi, hepsielinde, onderavm, ucuzluklimani, cazipsepet, alverim, seninevin, medeniavm, ilkeavm, keyfiminsepeti, turkishavm, yuzlercemarka, mavikervan, iremirstore, bunudabunuda, cihango, biugra, soldego, malimgo, ecimri, geliyo, himtorya, avmada, silivriavm, karacabeymarket, vizyonstore, temiziletisim, destekfiyat, iksavm, enbulcom, carsipazaracik, ürünsepeti, teknosende, ucuzasenin, ticaretde, ramakmarket, sepetegelsin, yokkiyok, onlinealucuzal, firsatgidiyor, inceavm, arzbu, albakavm, siteaktif, goktearama, isinegelir, klikpazar, cananticaret... Bir ikisi haric, uyduruk uyduruk isimler...

  1. Hakkarim Hakkarim

   Bavuldolusu için yorumunuzu çok merak ettim:) Yalnız girişteki "Cogunlugu cingoz webmasterlerin bilgisayar basinda uydurdugu alan isimleri." Bence azı olması lazım.1 ay kafa yordum desem inanır mısınız.Sonunda ben değil.12 yaşındaki kızım buldu...

  2. Mehmet A. Mehmet A.

   Öncelikle bizim yaptığımız bu işte mağaza isimlerimizin çok fazla önemi yok çünkü çevremizdeki bizi tanıyan insanlara satışlar yapıyoruz ve onlar için marka oluyoruz yani milyonlarca insanın aklında tutabileceği herkese hitap eden bir isme ihtiyacımız yok. Sistem tarafından taşın altına ellerimizin sokulmamasının istendiğini öne sürmüşsünüz ama bu çok saçma ve komik. İşin tanıtımını saha kısmında biz yapıyoruz ve yayıyoruz yani elimiz fazlasıyla taşın altında siz rahat olun. Bizlerin bu işi yapması içinde ticareti çok iyi bilmemize gerek yok çünkü e-ticareti ticareti çok iyi bilen incir yapıyor zaten bizler ise işin tanıtımını yaparak ek gelir elde ediyoruz. Satışı yapılan ürünlerle de normal hayatta yıllardır zaten fazlasıyla içli dışlıyız çünkü herkesin ihtiyacı olan sürekli kullandığı ürünler satılıyor bu konuda da rahat olabilirsiniz. Saygılar...

   1. Yukarıda açıklamış birisi: Sizin çevrenizde binlerce kişi mi var? Sürekli satış yapmayı nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz? Bu sistemdeki en büyük hata ve propaganda konusu şudur, orayı atlıyorsunuz: Sistemde satış üzerinden komisyonla bir gelir elde edebilirsiniz ama sistem asıl karı, hiç çalışmadan diğerlerinin yaptığı satış üzerinden size ekstra komisyon vererek elde edeceğinizi öne sürüyor. Sıkıntı orada zaten, olmayan birşeyi, yani hayali sattığını buradan çıkarıyoruz. Yoksa birileri bir şekilde ticaret yapmış, o kimseyi ilgilendirmez, hatta herkes destekler, ama buradaki durum farklı. Sunum dediğiniz dokümanın kurgusu da bu zaten, bir süre sonra yaptığın satışla değil, sisteme soktuğun insanlar ve onların yaptığı satışlar sayesinde çok daha fazla para kazanacaksın diye hedef verilmiş, piramit sistemi denen sistem budur. Yeni girenler sınırsız düzeylerde satışlar yapamayacakları için sistemin bir noktada tıkanacağı aşikar zaten. Yoksa sadece çevrenize yapacağınız satışta, muhtemelen ne yaparsanız yapın belli bir düzeyi aşmanız mümkün değil. Bunu uzun vadede sistemin içinde para kazanamayan kişiler de görecek, bu bir matematik hesap olayı, başka birşey değil. Ayrıca e-ticarette edilmeyen kazançları incir'in size dağıtması gibi birşey de sözkonusu olamaz. Arkadaşlar e-ticaret sektöründe karlılıklardan bahsederek konuyu rakamlarla incelemişler zaten yukarıdaki yorumlarda. Basiretli bir tüccar gibi oturup hesap kitap yapın, hesabın bu şekilde olduğunu görürsünüz zaten, taşıma suyla değirmen dönmez. Ya incir'deki ürün fiyatları sürekli piyasanın üstünde olacak, ya bir şekilde sürekli sisteme komisyon olarak dağıtılacak para enjekte edilecek, ya da sistem üzerinde katakulli hesabı ile komisyonlar arada buhar olacak. Başka türlü bu sistemin sürdürülmesi mümkün değil, bu olay da incir'e has değil, tüm network marketing şirketlerinde olan bir durumdur. Yoksa piyasada 10 lira olan şampuanı adamlar neden 30 liraya satsınlar.

   2. Osman Şeker Osman Şeker

    Onur bey hata diye bahsettiğiniz iş modeline Network Marketing deniyor ve dünya üzerinde 170 Milyar Dolarlık bir sektör. Amway, Oriflame, Herbalife gibi milyar dolarlık şirketlerin öncülüğünde tüm dünyada oturmuş bir sistemden bahsediliyor. Saadet zinciri veya Titan olarak tanımlananlar ise Network Marketing'in gücünü tamamen dolandırıcılık amacı ile kullanan şirketler. Özellikle üyelerin girişte ödediği ücretin diğer üyelere bölüştürülmesi bunlara örnek, fakat incirde durum bu şekilde değil, amway gibi örneklerde olduğu gibi üyelerin sitelerinden yaptıkları satıştan oluşan kar ürünü satan ve onu sisteme dahil edenler arasından adil bir formül ile bölüştürülüyor. Amway, oriflame gibi milyar dolarlık şirketlerin de saadet zinciri olduklarını düşünüyorsanız söyleyecek sözüm yok fakat onlar ayrı diyorsanız karalama yapmadan önce incirinde detaylarını daha iyi araştırmanızı ve öneriyorum.

   3. Amway veya benzer şirketler kendi ürünlerini satıyorlar, başka marka bir ürün satmıyorlar. Ayrıca ürün fiyatları normalin üzerinde, yani ekstradan karlı satış yapıyorlar. Örnek verelim, şu gördüğünüz traş köpüğü 200 ml ve satış fiyatı 20 TL http://www.amway.com.tr/en/product/102880,hymm-shave-foam Benzer nitelikte ürünler bugün Migros'a gitseniz 5 ila 10 lira arasında. Diğer ürünleri de sitesinden inceleyebilirsiniz hep benzer bir pahalılık var. Bu aradaki para nereye gidiyor peki, bir bölümü komisyon olarak dağıtılırken, önemli bir bölümü de şirkete kalıyor. Zaten herşey kendi markaları olduğu için, noname üretim maliyetlerini de dikkate alırsak, piyasa fiyatının en kötü birkaç katı üzerine bir fiyata satıyorlar ürünlerini. Dolayısı ile matematiksel hesap yaparken bunları dikkate alın. İncir'in sattığı ürünler, piyasadaki rakiplerdeki fiyatlar ve dağıtmayı vaadettiği %20'nin üzerindeki komisyon oranlarına bakın. Sonra da kendi kararınızı kendiniz verin.

 65. Ali Şakir (@fakevalidation) Ali Şakir (@fakevalidation)

  aksepetim trump towersta otoparkta arabaların uzerine broşur koyarak satış yapmayı planlıyor. : ) arkadaslar o brosuru görunce kimse sizden mal almaz, alacağı varsada almaz. Şuan sürekli işler güzel birşeyler oluyor diyorsunuz, evet bir gökdelen yapmaya çalısıyorsunuz fakat hiç biriniz ne inşaat muhendisisiniz nede muteahhit, ilk tuğlaları koyunca hersey olacakmıs zanendeyirosunuz ama gökdelen bu sekilde inşaa edilmez. size inşaat malzemesi satan nalbur sadece para kazanacaktır. burada onlarca bu sektörun içinde olan kişiler bu alandan para kazanılmasının imkansız oldugunu bir çok defa belirtmelerine ragmen çok kazanacağının umutlarını yapıyorsunuz. inşallah bizler yanılır sizler kazanırsınız, burada ki olumsuz eleştirilerin amacı sektöre yabancı kişilerin kazıklanmasını önlemek.

  1. Yavuz Nibat Yavuz Nibat

   Digital pazarlamaya yatırımlarıyla ünlü iş adamı Hasan ASLANOBA eğer o gökdelenin inşaat mühendisi müteahhiti değilse bakış açınızın çok ilginç olduğunu görüyorum yukarıda bi vatandaşta isimlere takmış durumda hangisi hoşuna gittiyse oradan yapabilirsin alışverişini biz birlikte kazanıyoruz :=)

 66. Murat Çelen Murat Çelen

  Bir kac ay oncesine kadar YNS Grup ya da yns magazacilik ismiyle network marketing yapan birileri vardi. Onlar da kolay kazanc vaadi ile muritler toplayip pazarlama yaptiriyorlardi. Simdi kontrol ettim, alan adi bile kapanmis. Google'a yazinca bunu mu demek istediniz alanında "yns sikayet" cikiyor dogrudan. Isterseniz youtube da ilham verici videolari hala duruyor, biraz izleyin, gorun.

  Sukur ki tarih olmuslar, Turk e-ticareti kurtulmus. Darisi İncir'in de basina.

 67. Kingseo Kingseo

  İşe Google gözünden bakıyorum;

  Sistem aynı, ürün isimleri açıklamaları meta taglar her şey aynı.

  Sürekli spam üreten bir sistem var.

  Sonuç: Tüm sitelerin aynı anda ceza yeyip sandbox a düşmesi kaçınılmaz bir olay sonra Google'ye kendi alan adlarını yazdıklarında bile sitelerini göremeyecekler.

  Çözüm: Özgün içeriğe kapılarını açmaları gerekiyor.

  1. kendi alan adımı yazınca da görebiliyorum. bunun içinde hiç bi çabam olmadı

 68. Arkadaşlar ben de bir süredir incir.com' u takip ediyorum. Fakat hala kafamda bazı soru işaretleri var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şöyle ki:

  Şimdi e-tiacret yapıyoruz. Yani işimiz online. Ama daha çok offline çalışmayı özendiren bir sistem. Tamam offline çalışarak da kendi ağırmızı geliştirelim. Fakat sistem online çalışmayı neden desteklemiyor acaba? Yani biz rahatlıkla kendi mağazamızı online ortamda da tanıtabiliyor muyuz? Bloglarda, diğer sitelerde tanıtım yaparak siteye organik trafik çekebili yormuyuz? Arama motorlarında siteyi üst sıralara taşımak mümkün mü? Bu konuda bir engel var mı? Çünkü ben sisteme dahil olursam hem offline hem de online çalışmayı birlikte yürütmeyi düşünüyorum.

  Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. İyi günler

  1. ben kararımı verdim online satış yapmak istiyorum bu yüzden onlinemagaza.com diyorum ofline pazarda bu sistemlede ürün satabilir :)

  2. projemizin tamamı hakkında sorularınızı olsa da yüzyüze cevaplasak Alp bey

  3. Hakkarim Hakkarim

   Aynı sorular benim kafamda da var.İşin gerçeği ben elimdeki hiti iyi olan sitelerimi de kullanarak onlineda da bir şeyler hedefliyordum.Ancak asıl hedefin offline olması motivasyonumu bozdu.Tamam offline çevremizdekileri online alışverişe korkuyla yaklaşanları çekelim online alışverişe ama bunların sayısı belli...Öte yandan online,offline göre bir derya...Deniz yerine dere hedefi biraz sıkıntılı...

 69. Ben katıldım.

  http://www.e-bakkal.org Sitem budur.

  Sizde katılmayı düşünürseniz skype'ımı ekleyin konuşalım. Skype; leonsa41

  1. Murat Çelen Murat Çelen

   Yasaklılar listesine eklendiniz. Benzer incir sitesine sahip arkadaslar soylerse onlari da ekleyip yasaklayalim netekim.

 70. Gördüğüm kadarı ile matrix network marketin uygulanıyor.

  Bu metotta kademelere dahil edilecek kişi sayısı da, kaçıncı kademeye kadar kazanç sağlayacağın da net olarak bellidir. Dolayısıyla kazanabileceğin maksimum para da bellidir. Örneğin; 5x8 matrixini kullanan bir sistemde her kişinin 1. kademesine kayıt edilebilecek kişi sayısı 5'dir ve 8. kademeye kadar komisyon alınabilir. 8. kademeden sonraki kayıtlarda komisyon alınmaz. Günümüzde en yaygın matrix sistemleri 5x8, 3x9, 2x12 şeklindedir.

  1. dediğiniz manada matrix değil

 71. Ali Taş Ali Taş

  Bende bu işe girmeyi düşünüyordum.Fakat sadece offline sistem olduğu için vazgeçtim.Oturarak çalıştığım için aktif olarak offline satış yapamam.dolayısı ile bu iş bana göre değil.

  1. Haydar Darılmaz Haydar Darılmaz

   Aynı nedenden dolayı vazgeçmişiz Ali Bey. Sistemin offline olması bizimde çalışma mantığımıza çok yatmadı ama ileriki süreçte bu çalışmalar tutacak gibi gözüküyor.

 72. Sistemi dibine kadar inceleyin bakın altından daha neler çıkıcak. 1 sene boyunca 500 puanlık satış yapamayan mağazalar ekstra bedel ödemek zorunda dır bedel ödemeyen mağazalar parasını ödeyene kadar askıda olur. e- ticaret sitesi işletmeciliği normal şartlarda zor bir işdir fakat incir bu iş yükünü hafifletmiş durumda peki, herkes satıcı olursa alıcı kim olacak? incir.com e-ticaret yapmak mı istiyor yoksa amacı sadece üye toplamak mı? e-ticaret yapılacaksa bir mağaza limiti olmalı yoksa yakında ;Türkiye e-ticaret çöplüğüne dönecek

  1. Hakkarim Hakkarim

   Bülent beyin mantığı doğru,mutlaka sınırlama olmalı,ben tanıdıklarımı üye yaparsam kime satış yapacağım? Belli sayı ile sınırlanıp asıl nokta offline olabilir ama online da önem verilmeli.O kadar çalışıp eğer site google de adı yazılınca bile çıkmıyorsa,yapılacak şey yok gibi..

  2. Selami Çalişkan Selami Çalişkan

   Bülent Bey Merhaba,

   İncir A.Ş. çıkış noktalarından birisi, kişinin kendi ihtiyaçlarını kendi mağazasından gidermesi. Hepimiz tüketicileriz ve herkes bir incir mağazasına sahip olduğunda da tüketmeye devam edeceğiz. Bu ihtiyaçlarımızı kendi mağazalarımızdan giderdiğimiz sürece kazanç elde etmeye devam edilebilir.

 73. Fevzi Bakar Fevzi Bakar

  5-6-7 Eylül tarihleri arasında, Türkiye'nin dört bir yanından gelen, 300'e yakın Girişimcinin katılımı ile gerçekleşen 3. Girişimci Akademisi.

  https://vimeo.com/106430759

 74. incir.com e-ticareti network marketing sistemine taşıyan başarılı bir girişim. Fakat sisteme dahil olanlara ne kadar faideli olabilir yada ileride incir altyapısı ile hazırlanan siteler ne kadar ilerleyebilir tahmini çok zor değil.

  İçeriğin kral olduğu günümüz şartlarında birbirinin benzeri, aynı içeriği ve aynı fiyatlandırmaya sahip sitelerin sipariş alabilmesi normal şartlarda zor gözüküyor.

  Diğer taraftan değinildiği gibi kendi ve çevresindeki alışverişi bu kurulacak siteden yapmak ile ciro yapmak pek mümkün olmadığı gibi, gittigidiyor dan bu ürünleri daha ucuza alabiliyor olmak da ayrı bir handikap.

  Ancak seo ve reklamasyon çalışmaları ile başarı gelebilir ki, bu harcanan para - kazanılan komisyon oranları arasındaki fark kaybolacaktır.

  O nedenle bu giriş ücreti ile temel seviyede bir e-ticaret sitesi kurulabileceği ve harcanan zaman, emek ve para ile bu online mağaza girişiminiz ile uzun vadede daha fazla para kazanabileceğinizi düşünüyorum.

  Tabi ki bunlar acizane şahsi düşüncem ve yeni başlayan eticaret girişimcilerinin seçim yapması gereken bir alandan bahsediyoruz.

  Herkese hayırlı ve başarılı girişimler dileklerimle.

 75. Ilhan Parlak Ilhan Parlak

  Herkese merhabalar,

  herkes taraflı tarafsız yorumlar yapmış ben elimden geldiğince anladığım kadarıyla tarafsız yorum yapmaya çalışacam.

  Öncelikle iste yönetimi diye birşey yok. incir firması sadece kendi web hostingi üzerinden sizlere isim veriyor. yani kendinize özel bir site yok ortada. onların sitesini kendi isminizle sergiliyorsunuz. yani sisteme giren kişi e-ticaret felan yaptığı yok. tamamen incir sisteminin mallarını pazarlıyor. Yani sisteme üye olan yada olacak arkadaşlar, e-ticaret yapacam diye girmesin. firmanın mallarını pazarlayacağını bilsin. Siteye hiçbirtürlü teknik yada sözel mudahele hakkı yok Zaten siteler bakanlar görmüştür. hepsi aynı tek düzen, iletişim bilgileri incir iletişim. ürünler aynı fiyatlar aynı herşey aynı. Kısaca, benim evim benim kurallarım misalidir.

  İkinci olarka, Birçok sistem üyesi arkadaşlar kendi ihtiyaçlarımızı karşılayacağımız sitemiz diyor, öncelikle şunu soruyourm. A firmasında x ürünü 100tl iken, incir sisteminde aynı ürüne neden 120tl vermeyim ? bana ne gibi kazanc sağlayacak. zaten ben bu ürünü dışardan 100tl ye alırken sırf bana 10tl bakiye tanımlayacak diyemi ? Paramı içerde size neden bırakayım ? Ki ekstra fazla para vererek.

  üçünücü olarkada, sistem 600-1000 tl paket alımıyla giriliyor. sistemin içerisinde olan arkadaşlara soruyorum, madem ki amaç e-ticaret yapmayı teşvik ediyor neden bu ücret talebi var? verilen etiket ismi için ekstra bir ücret külfetiniz yok. ekstrar bir uğraşınızda yok. tam tersine ürünün pazarlamasını bizler yapacağımız. kazancı siz alacaksınız fakat neden ekstra bir katılım ücreti. Benim aklıma gelen soru şu. Sistem ürün satmak değil. Tamamen üye yapma üzerine kurulu sistem. kazanç kaynağı katılım ücreti olan bir sistem.

  Avantajına geçersek eğer, tablolar kazancları olan kişiler gözükuyor. onlar anladığım kadarıyla sistemin zincirin en üstüne olan kişiler. Eğer sisteme yeni girecekler varsa, ürün satmak yerine katılım payı ile üye yapmak üzerine girecekse kazancı yüksek seviyelere ulaşacak sistem. Yanı kısacası, çevrenizdeki kişilerin aklını çelip 600-1000tl sini sisteme verdirmeye razı edebilirseniz güzel kazancınızın olacağı bir sistem.

  Ama vicdanınız ne kadar el veriri. Allah ile sizin aranızda allahtan korkunuz yoksa, gidin anlatın kandırın 600-1000tlsini alın. içinden de kendi payınızı alın.

  Birçok arkadaşın dediği gibi bana görede saadet zincirinden başka hiçbirşey değil. Ürünler piyasının üstünde satılıyor. Site parası adı altında katılım parası talep ediliyor. Bunlara ek olarakda, belli bir puan toplanmaz ise yani satış yapılmazsa verdiğiniz para ya hava oluyor yada heryıl sizden talep ediliyor.

  Kazanc sağlayan arkadaşlara sorum şu, yaptığınız kazancların kaç tl si sizin satışlarınızdan. sizden ricam, açık ve şefaflık olacağını düşündüğüm için, kazanc tablonuzu resimlemenizdir. zincirin altındaki insanlardan mı kazancınız yoksa kendi emeğiniz mi ?

  İnsanları kandırmanın en kolay yolu para kazanacan aylık 1.000-5.000-50.000. Hayalde para kazanmak kolaydır. Herkes şunu yaparım bunu yaparım diye para kazanır. Önemli olan kazanbilmektir.

  Yanlış bildiğim telafuz ettiğim noktalar var ise sizden ricam belirtin düzeltin tartışalım. ama benim anladğım kadarıyla tamamen saadet zinciri formatında, üye katılım payı üzerine kurulu bir sistem.

  Ek olarak şu konuyu gene hiç bulamadım bile. Bu ürünlerin disbiritörlüğünü kim yapıyor? incir kendimi yapıyor yoksa ürünlerin resmi disbiritörlerinden mi alınıyor. Bu konularla ilgili hiçbiryer bilgi göremedim.

 76. Mehmet A. Mehmet A.

  Merhabalar,

  Öncelikle kendi yönetim panellerimizden sitelerimizi yönetebiliyoruz, satılacak olan ürünleri incirin uzman kadrosu belirliyor ve çeşitler her geçen gün artıyor biz de bunlar arasında düzenlemeler yapabiliyoruz. Klasik e-ticaret şirketlerinin de uzman satın alma kadroları var, sizin düşüncenize göre her incir girişimcisinin uzman bir satın alma kadrosu olmalı bu da çok zor hatta mümkün değil çünkü ciddi bir maliyet ve tecrübe gerektiriyor, bunu hazır bizler için yapanlar varken neden böyle bir sorumluluğa girmek isteyelim ki..

  Her e-ticaret firması operasyonu yönettiği gibi sattığı ürünleri farklı pazarlama teknikleriyle pazarlar, bizim için zaten operasyonu yapan birileri var bir nevi kendi çalışanlarımız gibi, bizim ise yapmamız gereken ihtiyaçlarımızı kendi sitemizden karşılamak, çevremizde ki insanlara zaten alacak oldukları ürünleri tavsiye etmek ve bizim gibi ek gelir elde etmek isteyen insanlara iş modelimizi anlatıp onlara bayiilik vererek büyümek.

  Sitelerimizde ki ürünlerin ve fiyatlarının aynı olması gayet normal çünkü her girişimci kendi çevresine satış yapıyor, incir girişimcilerinin siteleri birbirleriyle rekabet etmiyor. Fiyatlar da dediğiniz gibi yüksek değil tam tersi büyük oranla offline ve online piyasanın bir tık altında.

  Talep edilen ücretler bize verdikleri tanıtım materyallerinin ve alışveriş çeklerinin bedeli, onu da sadece bir kere veriyorsunuz yani extra bir ücret talep edilmiyor bizlerden, İncir e-ticaret altyapısını ve hizmetlerini ücretsiz veriyor.

  Ürünler piyasanın üstün de olmadığı gibi saadet zinciri olması gibi bir şey de söz konusu değil, lütfen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olarak insanları yanlış yönlendirmeyin. Bizler burada gerçek ürünleri büyük oranla ya piyasanın altına satıyoruz ya da eşit fiyatlarla satıyoruz. Saadet zinciri gibi yapılanmalarda 10 TL lik ürünler 1000 TL vb. gibi rakamlara satılarak sisteme dahil olunur yani haksız bir kazanç vardır. Ya da ortada hiç ürün yokken para verecek insan getir para kazan mantığı vardır. Bizler ise burada tam anlamıyla gerçek ticaret yapıyoruz.

  İş modelini uygulayarak sadece kendi ihtiyaçlarını kendi sitenizden alsanız bile o belli dediğiniz puana zaten ulaşıyorsunuz. İş modelini uygulama alışkanlığını kazandırmak amacıyla böyle bir uygulama var ve ulaşamasanız bile verdiğiniz para havaya uçmuyor ve her yıl tekrar tekrar para vermek diye bir şey kesinlikle yok sadece bir defa iki paketten birisini seçerek başlıyorsunuz, pasif olduğunuz için sadece siteniz pasife alınıyor daha sonra tekrar devam etmek isterseniz sitenizi aktifleştirebiliyorsunuz.

  Hem kendi satışlarımızdan para kazanıyoruz hem ekibimizden yapılan satışlardan pasif gelirler elde ediyoruz. Her iki tarafta da bir emek harcıyoruz. Ekiplerimizi oluştururken sürekli ekiplerle iletişim halindeyiz ve iş modelini doğru bir şekilde uygulamaları, doğru ekipler kurmaları için, işleri sağlam temeller üzerine kurmaları ve büyütmeleri için sürekli sponsorluk desteği veriyoruz. Örnek vermek gerekirse bugün Arçelik şirketi ürünlerini üretiyor ve bayiileri aracılığıyla da onları satıyor. Bayiileriyle de sürekli iletişim halinde onlara destek veriyor.

  Evet hayalde para kazanmak kolaydır biz ise İncir projesi içerisinde hayalde değil gerçekte para kazanıyoruz ve bunu sürekli artırıyoruz.

  Satılan ürünlerin neredeyse hepsi ya ana üreticilerden alınıyor ya da üreticilerin distribütörlerinden alınıyor.

  Proje hakkında yanlış kanallardan yanlış bilgiler edinip ön yargı oluşturmuş olabilirsiniz bu hiç sorun değil, önemli olan doğrusunu öğrenmek isteyip, araştırmak ve doğru kanallardan doğruları öğrenmek. Umarım yardımcı olmuşumdur. :)

  1. Bu kadar yorum içerisinde incir ekibinden olan kişiler o kadar belli ki... İncir in insanlara hayal sattığını belli edecek en büyük ipucu da aslında budur. İncir ekibinden olan kişiler organik bal satanların klasik cümlelerini sıralayıp durmuş. Bırakın bu işleri... Bu insanlar buraya gerçekleri öğrenmek için giriyor, sizin kendi reklamınızı okumak için değil.

   Ticarette para ürünü satarken değil alırken kazanılır. Hangi ürünü alıp satacağınıza bile kendiniz karar veremiyorsanız karşınızdaki kişi istediği kadar uzman! olsun. Evet uzmanlık alanınız var, bunu kabul etmek lazım. Hayal satmakta uzmanlaşmışsınız.

   1. Mehmeta Mehmeta

    Ahmet Bey, İncir girişimcileri ve İncir A.Ş. büyük bir ekip zaten. Ben incir girişimcisi olarak kendimi ekibin bir parçası olarak görüyorum diğer tüm girişimci arkadaşlarımında bunu böyle gördüğünü biliyorum. Hayal ile gerçeklik kavramını birbirinden ayırt edebileceğinizi düşünüyorum. İncir hayal satsaydı ben ve girişimci arkadaşlarım şuan elde ettikleri kazançları elde edemezlerdi. Burada zaten gerçekler anlatılıyor, bilgisizce gerçekleri yalanlamaya çalışanlar ise insanları yanlış yönlendirmeye çalışarak vebal altına giriyorlar. Ben incir işinde başarılı olunduğunu görmesem neden burada zaman harcayayım merak etmeyin hayal ile gerçeği ayırt edebilecek tecrübede insanlarız bizi düşündüğünüz için yine de teşekkür ederim.

    İncir şirketi ticaret yapmak için yapılması gerekenlerden sadece tanıtımı siz yapın diğerlerini sizin için biz yapalım diyor biz de bunu mantıklı buluyor ve birlikte çalışıyoruz. Herkes her işi yapacak diye bir şey yok bizim tercihimiz bu sizin tercihiniz farklı olabilir. Biz burada başarılı oluyoruz size de diğer işlerinizde başarılar dilerim.

 77. Aynı iş modelini yapan online mağaza diye bir firma var, incir.com gibi satıştan elde edilen karın %50 oranını değil bu firma %100 karı üyeye ödüyor ve fiyatlar sabit değil istenildiği gibi değiştirilebiliyor, istenilen kategori mağazadan kaldırılabiliyor, en rahatsız edici durumlardan biri ödeme esnasında incir.com üzerinde bağlantı sağlanması, yani domainler üzerinde ssl yok sadece incir.com adresinde bulunuyor, bu sistemde böyle bir durum yok her mağazanın özel ssl sertifikası var, incir.com aynı şartları sağlarsa çok daha mantıklı olur.

 78. Sedat Sedat

  Ben 5000 inci üyeyim incirde ve hayatım boyunca beklediğim bir iş modelini yakaladığımı düşünüyorum . 15 yıldır alışverişim var netten ve aklımda hep bu işten para kazanmak vardı.990 lık pro paketden girdim ilk ayımda 327 TL tahakuk etti ve hesabıma yattı ikinci ayımda ise 634 TL tahakuk etti hesabıma yattı şimdi üçünçü ayım dayım henüz kazanç belli değil tam olarak 30 unda belli olacak .Bu durumda zaten yatırdığım parayı geri aldım yani benim için bir risk yok , bundan sonrası ise benim çalışmama bağlı olarak devam edecek.

  Burada bir sürü olumsuz söylem var ama bu normal çünkü bu insanlar işin vizyonunu göremiyorlar ve yetersiz bilgi ile veyahut başka bir sisteme dahil olduklarından inciri karalamaya çalışıyorlar.

  Burada şudur budur diye ayrıntılara girmeye gerek görmüyorum , ihtiyacım da yok sadece bilinçsizce karalama yapılması hiç hoş değil.

  İşin temelini anlamamış ve anlamak istemeyen kişilere laf yetiştirmenin de bir anlamı yok.

  Bizlere bu imkanı sağlayan İncire teşekkürlerimi sunarım arkadaşlara da iyi günler dilerim.

 79. Selcan Selcan

  Baştan beri yorumları okuyorum, kendi mağazamızdan alışveriş yaparak tasarruf etmeliyiz diyorsunuz. Siz her ay evinize bulaşık makinesi, bilgisayar, telefon vs mi alıyorsunuz. Yukarılar da amway le ilgili benzetme yapılmış. Amway, Flp gibi firmalar tüketim ihtiyaçlarını barındırır. onlardan her ay şampuan, diş macunu, kişisel bakım alabilirsiniz, birilerinin satmasına gerek kalmadan. Yani buda gerçek Network marketingdir. Tüketimden doğan cironun, firmanın belirlediği şartlarda dist. aktarılan prim. Ve en azından hangi üründen ne kazanacağınızıda bilirsiniz…

  1. Selim Selim

   Saçmalıktan başka birşey değil Amway le kıyaslıyorlar kendilerini :) Amway kendine has ürünler satıyor bunlar ne yapıyor belki piyasaya göre 3-5 kuruş indirimli birkaç ürün satıyorlar o da alırsan ve arızalanırsa elinde kalır geri hizmet yok. Bunların hizmeti hep ileriye yönelik :) zincire halka takma derdindeler.

 80. Bariş Yaşar Bariş Yaşar

  Incir holdingin internet sitelerinin iki tanesinden 13 Ocak 2015 ve 15 ocak 2015 tarihlerinde aynı model baymak kombi aldım. Ikinci siparişimden yaklaşık beş gün sonra ürünü temin edemediklerini belirttiler. Baymak müşteri hizmetlerini Aradım Ürünün üretimi ve satışının devam ettiğini öğrendim. Bir kaç baymak bayisi ile görüştüm onlarda satışı devam ediyor dediler. Her ne hikmetse incir holdingin tedarikçisi ürünü bulamıyor. Aslında ürünü buluyorda sitede yazandan Pahalıya buluyor Buda firmanın işine gelmiyordu. Ürünün fiyatını siteye Yanlışlıkla düşük girmiş dahi olsanız ilk siparişle ikinci sipariş arasından 48 saat geçmesine rağmen neden Ürün hakkında gerekli incelemeyi yapıp ürünü satıştan çekmediniz? Sonuçta aldığım %109 yoğuşmalı baymak kombi yerine yarı fiyatındaki konvenksiyonel kombi önerdiler. Önerilen kombi diğer sitelerden yaklaşık 200 TL daha Pahalı incirin sitelerinde. En sonunda daha düşük kalitede ürünü kabul ettirdiler zorla. Müşteri hizmetlerini defalarca Aradım ürünü göndermeleri konusunda. Kimlerle görüşmedim ki (ergin bey, Cansu hanım, Taner bey, Çisem hanım, Aylin hanım bunlar hatırladıklarımın sadece bir kısmı) hepside sadece kendilerine bildirilen güncel olmayan bilgileri sunuyor. Yetkili denilen Aylin hanım sorunları çözmekten çok uzakta kalıyor. Gerçek muhattaba ulaşmanız incir holdingin akılalmaz prosedürü Gereği imkansız oluyor. müşteri hizmetleri insana sinir krizleri geçirtiyor. Sayısını hatırlayamadığım kadar çok fazla defalar tekrar dönüş yapacağız demelerine rağmen asla dönmüyorlar. Neticede zoraki kabul ettirdikleri ürünü 07 Şubat'ta üzerinde olması gereken 80 cm likE borusu olmadan teslim aldım. Müşteri hizmetlerini hemen 09:45 de Aradım Aylin hanım hemen döneceğini söylemesine rağmen dönmadi. Birkaç defa daha ardın en sonunda saat 15:00 da zahmet edip görüştü. Bu defada baymak müşteri hizmetleri işe görüştüğünü ve Ürünün öyle bir parçası olmadığını beyan etti. akabinde hemen ben baymak müşteri hizmetlerinden tesadüf o ki Aylin hanımla görüştüm kendisi bana Ürünün kutusundan ayrı olarak borusununda ürünle beraber gönderilmesi gerektiğini ve incir holding müşteri hizmetlerinin kendisini aramalarını istediğini incir hoşdingdeki Aylin Hanım'a ilettim. Oda bana hemen baymak müşteri hizmetlerini arayarak tekrar döneceğini söyledi. Aradan iki saat geçmesine rağmen bir türlü aramadı. Yine ben Aradım telefona çıkan Taner bey prosedür Gereği görüştüremeyeceğini söyledi. Daha önce görüştüğümü söylememe rağmen bana Aylin hanımı bağlamadı. Tekrar Aradım başka bir beyefendi telefona çıktı o Sağolsun bağladı. Ama Aylin hanım hala bir çözüm üretememiş havanda su dövüyordu. Mesai bitmeden bu işi çözeceğim söz dedi ve telefonu kapattı. 18:20 de başka bir bey aradı ismini vermedi ve Cumartesi sözceriyorum öğleye kadar bu işi çözüp size bilgi vereceğim dedi ama bu saat yani 23:50 OLMASINA rağmen bi türlü aramadı. Burdan tüm Arkadaşlara sesleniyorum sinir krizi geçirmek ve dermek istemiyorsanız SAKIN INCIR HOLDINGE BAĞLI SITELERDEN ALIŞVERIŞ YAPMAYIN.

 81. Haydar Haydar

  Sistemin Ofline oluşu malesef haraketli bir alanın önüne geçmiş durumda. Başından beri takip ettiğin bir sistem alında. Yorumlara baktığımda malesef algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Ofline olan pazarlama alanındaki bir sistemden uzun vadede de olsa bir başarı beklemek bana göre mantıksız. Online bir sistem olsaydı şu aşamada çok büyük bir iş başarmış olurlardı diye düşünüyorum. Başarılar...

  1. Aslında sistemin online tarafları da mevcut. sisteme direk ofline demek doğru olmaz. Sistemi anlatan videoları izlerseniz daha detaylı bilgi edinirsiniz.

 82. Bu tarz bir e-ticaret yöntemi ile nasıl para kazanılabilir hala anlamış değilim.. Yüzlerce incir e ticaret altyapısı ile hazırlanmış web sitesini inceledim hepsi aynı, tasarım vs. demiyorum ürünlerin sıralaması bile aynı. Fiyat avantajı sunamıyorsun, SEO yapmak için teknik düzenlemeler yapamıyorsun vs. vs. sadece reklam vererek ziyaretçi alınabilecek bir sistem. Komisyon oranını vs. bilmiyorum ama katalog ile sokakta dolaşıp ürün satmaktan farksız gözüküyor. Denize olta sallayıp balığın gelmesini beklemek gibi bir sistem kurmuşlar ama tabi ki oltayı satan zengin oluyor.

 83. Tarık Tarık

  Verdiğim 990TL yi 700 TL hediye çeki olarak bana geri verdiler. üstelik ben bu 990Tl yi 9 Taksit olarak 110TL olarak ödüyorum. İlk ay 140TL kazandım sadece kendi alışverişlerim ve arkadaşlarımın alışverişleri ile... Kalan 290TL ye de Bir ticaret sitesi sahibi oldum. Broşürler, magnet, kartvizit ayrıca çok hoş kişiye özel bir hediye paketi gönderdiler. Helali hoş olsun. Benim kaybettiğim hiç birşey yok. Hiç kimse sitemdem alışveriş yapmasa bile kendi alışverişlerime verdikleri puanlar bile yeter. Hiçbirşey olmasa havam olur. Kendi mağazamdan alışveriş yapıyorum derim. Keyifle uğraşıyorum. Ben bu sisteme güveniyorum.

  1. Bülent Can Bülent Can

   Arkadaşlar yorumların çoğuna baktığımızda hiçbir bilgisi olmadan yorum yapan bazı arkadaşlar var aslında incelese belki de hiç öyle düşünmeyecektir. Mesela hasan Aslanoba gibi bir Melek yatırımcının 53 tane proje arasında ilk sıraya koyduğu incir.com için abuk subuk tanımlamalar yapan 'cahil insanlar' var. Bilmemek ayıp değil ama araştırıp öğrenmeden yorup yapmak ayıp tabiki hayatta bir yerlere gelmeyi başaramamış ancak herşeyi, herkesi eleştiren tipler kendilerine bir iyilik yapıp fırsatları iyi değerlendirsin incir olur elma:) olur

   herkese saygılar

 84. Yartasi Yartasi

  Sistem geliştirilirse ve alt üye/sponsor vs. gibi durumlardan kurtulursa, insanlar kazanır. Aksi halde hep üsttekilerin kazandığı saadet zincirlerinden farkı olmaz ise insanlar değil, incir.com ve sponsorlar kazanır.

  Basitçe şunu düşünün. Bir firmanın ürünlerini satmak istiyorsunuz ve firma sizden giriş parası istiyor. Adamların pazarlamacılığını yapacağım üstüne para vereceğim.

  Aziz Nesin tespit koydu; "Türkiye halkının %60 aptaldır".

  Tüm saadet zincirleri bu hedef kitleye yöneldi.

 85. Murat Düccar Murat Düccar

  Merhabalar

  yazıların çoğunu okudum,

  araştırmalarıma göre incir baya yol katetmiş fakat departman ve sevkiyat zayıf,oda zamanla çözülecektir hiçbirşey hemen olmaz ama bizim türk halkı armut biş ağzıma düş peşinde ve sabırsızlar,

  ben incir de değilim ama bir araştıracağım bakalım ne çıkacak,

  bu işe giren arkadaşlar da basit davranmasınlar iş iştir-

  e ticaret yapıyorsun ,az kazanmış çok kazanmış farketmez,

  bütün zengin kişilere bu servet havadan inmedi,herkez emek verdi çile çekti,

  bu tarz sitelere yada işlere girenlere tavsiyem çok araştırın hemen dalmayın siz bu işi kendinize uygun görüyorsanız o iş uygun demektir.

  bu arada 20 senedir netwörkle uğraşıyorum belki-

  netwörkte başlıca ama başlıca amaç DİSTRİBÜTÖRLERE MAL SATMAKTIR----İNCİRDEDE BÖYLE.

  Fakat iş iştir kendinize uygunsa girin.

  [email protected]

 86. incir.com en başta düzgün bir girişimdi, ama daha sonra bozdu, resmen mega holding denen firmanın sisteminin türkiyeye uyarlanmışı. yatırımcılarda sonuçta daha fazla para kazanacaklar diye 2.tur yatırımıda yapmışlar zamanında. herkez yolunu böyle buluyor.

 87. Bu saadet zinciri olayı inanç gibi bir şey olmuş aslında. 1-2 ay önce mega holdinge kapılmış biriyle de tartıştım. İfadeler benzer: "Biz diğerleri gibi değiliz." "Diğer oluşumlar kandırdığı için ön yargıyla yaklaşıyorsun." "Bir seminere katılsan kesin fikrin değişir." "Ama ben şu kadar para kazandım." "Sen de kendi çalıştığın yerde kölesin".

 88. Mynameiszeki Mynameiszeki

  Arkadaşlar yapmayın azcık akıllı olun. Bu tür sistemlerde zincirin tepesindekiler para kazanır, siz çevrenizdekileri de bu batağa sürükleyip onları kaybettiğinizle kalırsınız. İncir ilk kurulduğunda daha ücretsizken üye olmuştum, yani sizlerin çoğundan çok çok önce. Buraya uzuuuuun uzun yazarım neden girmemeniz gerektiğini fakat inanın şu yukarıdaki kraldan çok kralcıları görünce müstahak deyip geçiyorum.

  1. Bozkır Bozkır

   nedir acaba müstehak olan. açıklayın herkes bilsin. ilk girenleri bende gördüm. adamların durumu gayet iyi. sizden üste paramı aldılar.

 89. Hüseyin Genç Hüseyin Genç

  üstad ne biliyorsan yaz benim iş yerinde bir büyüğüm sürekli bana gel sana sanal mağaza açalım diyor ama ben hayır istemiyorum diyorum

  nedeni ise bu işin tamamen saadet zinciri olması yani musluğun başında ki suyu bolca içer sende onun ağzının kenarından akan suyla susuzluğunu giderirsin

  bu tarz işleri en güzel MANDIRA FİLOZOFU İSTANBUL DA filmi var onu izleyin ne olduğunu açık ve net bir şekiilde anlarsınız para kazanmak istiyorsan kendi sermayeni kendin kur yani hazır bir işe girme bilader batacaksan kendin batarsın ama bunda batarsan seni üye yapan kişiye söversin

  ayda ortalama 5.000 (beş bin) TL satış yapacaksın ki kazanasın

  bir örnek vermek isterim temmuz ayında antalya sıcağında klima alacaktım

  -incir.com un vs vs lerinden biri gel benden al sana indirim yapayım dedi benimde aklımda bir ürün vardı baymak 12BTU luk önceden araştırma yapmıştım fiyat nedir dedim 1.700 ama sana 1.550 gibi yapabilirim dedi.bilader dedim öpecek başka birini bulamadın mı sen benim bulduğum 1,300TL hadi canım başka kapıya dedim

  DEMEK İSTEDİĞİM DEVİR KÖTÜ. ADAM tv de gördüğü telefonu sipariş veriyor kargoyu teslim alıyor bi bakıyor hıyar çıkıyor kutudan sanal ortamda güvenilir site olmadan kolay kolay alışveriş yapmam zaten

  diyelim ki üye olduk bana sana mağaza verdiler bende bunu etrafıma reklam yaptım onlarda ürün siparişi verdiler ürün hatalı çıktı arızalı muhattap arkadaşım mı onun yöneticisi mi yoksa incir mi bu ne mkkk herkes muhattap oldu resmen

  en önemlisi onun bana olan güveni gitti bir daha benden birşey alır mı almaz çevresine de söyler ondan sonrada sen hayal kur de ki işte villa alıcam bahçeli olsun vs vs

  AKLINIZ VARSA BU ZİNCİRLERDEN UZAK DURUN Sunumlara falan gelin diyorlar aman ha

  1. Metehan Metehan

   sizin herhangi bir hukuki anlamda sorumlulugunuz yok fatura kimin adına kesilmiş ise hukuk nezzdinde sorumlu odur.Faturalar incir adına kesilerek tarafınıza yönlendiriliyor.Siz her nekadar e ticaret işinden uzak dursanız onumuzdeki yıllar bu sistemden uzak kalamayacaklar devir internet devri.

   1. Metehan Metehan

    İncir ne saadet zinciridir ne de titandır.Eger bi işte üst taraf kaymagını yiyor alt tarafçalışıyorsa sizin dediğiniz gibi saadet zinciridir.Ama bu işte sizin dediğiniz gibi değil.Sistemi araştırın derim.Zincirden uzak durmayın sosyal e ticaret yapıyoruz gelin sizde zincire ortak olun derim gec kalmadan.

 90. Metehan Metehan

  incir e tiaret girişimcisi olarak 7 aydır sistemin içerisindeyim.7 aylık süre zarfında gözlemlerimi sizinle paylaşmak istiyorum.Sistem tamamen kendini yenilemekte ve 2017 hedeflerini gerçekleştirmek için emin adımlarla yoluna devam etmektedir.Herkesin bilmesini istediğim bu sistem ne titan nede saadet zinciridir.Bu sistem de üst taraf kaymagını yer alt taraf çalışır mantıgı kesinlikle yoktur.Oye bir sistem düşüünkü bazen kendi magazamızdan satış yapmıyoruz alt bayimizden satış yapıyoruz.Ekip halinde çalışıp ekip halinde kazanıyoruz.Sistemin detayını iyice araştırmadan burdan olumsuz yorumlar yapmak bence hoş değil.İncir dünyaya model teşkil edecek su an dunya çapında 5 buyuk ulke ile görüşmeler devam ediyor.Burdan size tavsiyem siz burdan klavyelerinizi çalıştırırken bizler dünyanın değişik ülkelerinde Türkün gücünü göstereceğiz.Avrupanın ikinci kez fethi İNCİR sayesinde olacaktır.Bundan kimsenin endişesi olmasın.Hiç birşey yapmasan bile bi ömür boyu kendi alışverişini kendi sitenden yapsan bile bu işten tasarruf edip verdiğin parayı hayli hayliçıkartabilirsin.Giriş ücreti noktasında bu gün pazarda limon satmak istesen bile onun için bile bi sermaye gerekir.İçerisinde 150000 ürün olan ve herhangi bir organisyonuna karışmadıgın bi iş için 1000 tl çok fazla değil. aylık taksit halinde bu ucreti oduyorsun zaten bır yandan da satış yapıyorsunuz o taksiti hayli hayli çıkartıyorsun zaten.detaylı bilgi için görüşmek isteyen arkadaş olursa memnuniyetle görüşebilirim [email protected]

 91. Cemal Nazlım Cemal Nazlım

  hüseyin genç isimli arkadaş incir.com u öyle bir kötüleşmiş ki sanirsiniz bütün dünyası alt üst olmuş. Buradan o arkadaşa sadece şunu söylemek isterim. - sen hiç zarar görmediğini bir firmayı neden kötülüyorsun? - kimse zorla sana birşey yapmıyor! Bugün yaklaşık 20 bine yaklaşan bu ise gönül vermiş insanın ahını aliyorsun! Herkesle tek tek nasıl helalleşeceksin? Sizden ricam lütfen bir kişiyi firmayı kötülerken düşünmeden hareket etmeyelim. İncir.com hakkında gerekli bilgi ve yardım almak isteyen arkadaşlar bana ulaşabilir.

 92. Talha Cumurcu Talha Cumurcu

  Derler ya hayatta her zaman bu işi yapamazsın, bu işi beceremezsin diyen insanlar olucak, bu insanlar vasıfsız insanlardır. bende bu işe ugrasıyorum ve bu paraları kazanmak mümkün, 3. ayım suan ilk ay 50 tl kazandım işi anlamadıgım için 2. ay 75 tl ye çıkardım 3. ay 246 tl oldu. bu ay dahada yükseltmek hedefim. Siparişleri görme gibi bir imkanları asla bulunmuyor bu kişilere inanmayın. bunlar vasıfsız diye tabir ettigim kişilerdir. firmaya yatırım yapan insanlar bu vasıfsız insanları dinlemiş olsalardı bu firmaya yatırıcak sermayeleri olmazdı. kimlerden mi bahsediyorum. erikli suyun eski sahibinden. yemeksepeti.com un eski sahibinden. bu kişiler milyon dolarlara firmalarını satıp. farklı işlere yatırım yapmıslardır bunlardan biriside incir.com dur. e ticaret toprak gibidir. ekersen biçersin. hemen kazanamazsın zamanla.

 93. Umut Turan Umut Turan

  İncir.com çok başarılı ve gitgide de daha da başarı kazanan bir firma. Kazan kazandır mantığının işlediği bir firma. Çevrenizdekilere fayda sunarak onların da bu fırsattan istifade etmesini sağladıkça siz de kazanıyorsunuz. Kazan kazandır mantığı. Şayet bir yakınınız size bu işi anlatıyorsa sizi söğüşleyip sırtınızdan para kazanmak için değildir. Bilin ki size faydalı olmak istiyordur. Buradaki fayda nedir? Zaten alacağınız ürünleri size ya aynı fiyattan yada çok uygun fiyattan güven avantajıyla sunuyor olması. Sevdiklerinizle bunu paylaştıkça kazanç paydanız birlikte yükseliyor. Kazandırdıkça kazanmaya daha çok kazanmaya başlıyorsunuz. Olayın özü budur. Emeksiz ekmek yok. Umarım yorumumla faydalı olmuşumdur. Saygılar...

 94. Nermin Yılmaz Nermin Yılmaz

  İncir.com saadet zincirini yasal olması için ürün ekleyemediğiniz, seo çalışması yapamayacağınız, diğer sitelerin kopyası olan saçma sapan bir e-ticaret sitesini yasal mevduata sokmak için uydurmuştur. İnsanların altların 4 kişi o da altına 4 kişi gibi yalanlarla kandırıyor. 1 kişi biraz kazanırken 4 kişi kaybediyor. Hem helal değil hem yalan. çünkü insanlar sitelerinden alışveriş yaptırmak yerine incir.com 'a dahil etmek için pazarlama yapıyor. Herkesin sitesi olacaksa kim müşteri olacak. Bu kadar insan nasıl inanıyor anlamış değilim. Üstlü sayıları bilen bir insan 6. şemadan sonra 5. şemanın kazanabilmesi için dünya nüfusu kadar üye olması gerektiğini görür. Yani 1 kişi kazanır. Diğer 4 kişi de o kişi olmak için para yatırır. Ve Kesinlikle kaybeder. İnternete ponzi oyunu, ponzi şeması yazın anlarsınız ne demek istediğimi.

 95. Battı gitti işte. Basbaya ponzi idi