Odağını tamamen network marketinge çeviren incir.com, 1 milyon dolar daha yatırım aldı

Odağını tamamen network marketinge çeviren incir.com, 1 milyon dolar daha yatırım aldı

Operasyon işlerine karışmadan gelir paylaşımlı e-ticaret siteleri sunan İncir.com yeni tur yatırım aldı.

Girişimin daha önceki yatırımcıları arasında bulunan Cem Tüfekçi, Hasan Aslanoba ve Kaan Karamancı yeni turda yer alan yatırımcılar olurken, İncir.com'un kurucusu Yusuf Yıldırım yatırımın miktarını 1 milyon dolar olarak  belirtti. Bu tur yatırımla birlikte İncir.com'un toplam yatırımı 5 milyon TL'ye ulaştı.

Geçtiğimiz yıl Hasan Aslanoba'dan aldığı yatırımla odağını tamamen network marketing dönüştüren Yusuf Yıldırım, bu yatırımla operasyonel hizmetlere yoğunlaşacaklarını belirtiyor. Network marketing şirketlerinin düzenlediği eğitimleri bu operasyonel hizmetlerden biri olarak kabul edebiliriz.

hasanaslanoba
Hasan Aslanoba - İncir Akademi

Girişimin kurucusunun paylaştığı bilgilerden dikkat çeken noktaysa dijital pazarlama çalışmalarının kendi iş modelinde verimli olmadığını belirtmesi oluyor. Ağ pazarlamasının internete uyarlanmış hali diyebileceğimiz İncir.com'un e-ticaret yapmasına karşılık müşteriye internetten ulaşma yerine kişiler aracılığıyla offline dünyada ulaşmayı tercih ediyor.

İncir.com'da mağaza açan kullanıcılar sadece kendi sattığı ürünlerden değil aynı zamanda sisteme kazandırdığı mağazaların yaptığı satışlardan da gelir elde ediyor. Bu konuda hazırladığı içeriği internette paylaşan girişimin sistemini daha yakından incelemek isteyenler İncirSunum'dan ulaşabilirler.

Daha önce web sitesinden başvuru alarak mağaza açmaya olanak tanıyan incir.com'da şimdi sadece referansla mağaza açılabiliyor. Böylece referansla her yeni gelen kişinin yaptığı satıştan referansa sahip olan kişi de gelir elde ediyor. Yeni tüketici kanununda yapılan düzenlemeler sonrasında yatırımcılarının inandığı ve yeni tur yatırımla güven tazelediği girişimde, ilk 6 ayda mağazaların kazançlarını gösteren tabloyu aşağıda görebilirsiniz.

haziran-kazanclar (1)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.