Stanford Üniversitesi'nden ücretsiz çevrimiçi Teknoloji Girişimciliği kursu
Eğlence

Stanford Üniversitesi'nden ücretsiz çevrimiçi Teknoloji Girişimciliği kursu

Stanford Üniversitesi teknoloji girişimciliği konusunda kendini geliştirmek isteyenlere güzel bir fırsat sunuyor. Teknoloji girişimciliğini konu alan ücretsiz çevrimiçi eğitim programı bugün itibarıyla başladı.

Stanford Üniversitesi öğretim üyelerinden ve girişimcilik kariyerine sahip Chuck Eesley'nin yönetiminde düzenlenen eğitim programına iki farklı şekilde kayıt olabiliyorsunuz. Dilerseniz daha sıkı bir eğitim için görevleri yerine getirmeyi tercih edebilir veya sadece dersleri takip etmek için kayıt olabilirsiniz.

Novoed.com altyapısında sunulan dersler haftalık 10-20 saat yoğunluğunda ve 24 Ağustos'a kadar sürecek. Şu anda başlangıç/tanıtım ders videosunun dışında portala iş modelleri ve Silikon Vadisi ile ilgili 2 video daha yüklenmiş ve bazı bilgi kaynakları önerilmiş.

Eğer siz de dünyanın sayılı üniversitelerinde teknoloji girişimciliği adına neler anlatıldığını merak ediyorsanız vakit kaybetmeden bu eğitime üye olmanızı tavsiye ederim.

stanford universitesi teknoloji girisimciligi

Görsel Kaynak: Shutterstock

Yorumlar (6)
 1. Ayıp olmasın diye bir de link koysaydınız iyi olurmuş.

  Örneğin; http://online.stanford.edu/courses gibi.

 2. Sayfaya direkt link paylaşsaydın daha da güzel olacakmış. Buyrunuz: https://novoed.com/venture

 3. Chuck çok iyi ve yardımcı kibar biridir. Ben kendisiyle tanışma ve birkaç gün beraber çalışma fırsatı buldum kesinlikle tavsiye ederim.

 4. Ismail Berkan Ismail Berkan

  Sözkonusu kursda son iki dönem mentorluk yapmaktayım. Bu kursa her dönem tüm dünyadan 10 binlerce kişi kayıt olmaktadır. Şu anda devam etmekte olan kursa (10 Mayıs - 21 Temmuz dönemi), Türkiye'den sadece 4 kişi kayıt yaptırmıştı ve bunların hiçbiri kursa devam etmedi. Girişimcilik ekosistemindeki tüm paydaşların bunu iyice düşünüp incelemesinin faydalı olacağını düşünüyorum. Bence çok temel sorunlarla karşı karşıyayız. Yanlış anlaşılmaya sebep vermemek için burada daha fazla yorum yapmayacağım.

  1. İsmail Bey bence Türkiye'deki insanların sorunu girişimciliğe ilgi duymamaları değil, bu eğitimlerde kullanılan yüksek düzeydeki İngilizce'yi anlayabilen insan sayısının azlığı. Bence mutlaka ya bu tür eğitimlere Türkçe altyazı yapılmalı, ya Türkçe dublaj yapılmalı, hatta daha iyisi Türkçe olarak içerik üretilmesi. Belki var ama çok az. Girişimcilik ekosistemindeki insanlara bunu düşünmlerini tavsiye ederim.

   1. Ismail Berkan Ismail Berkan

    Üniversite mezunu %12 civarında olan ülkemizde elbette İngilizce önemli bir temel sorun teşkil ediyor ancak benim dikkat çekmeye çalıştığım nokta İngilizce seviyesi yeterli olan ve girişimci olmayı düşünen kişilerin sözkonusu kursu duymalarına rağmen katılım göstermemeleridir.