Raspberry Pi yeni ürünü Model B+'ı tanıttı
Genel

Raspberry Pi yeni ürünü Model B+'ı tanıttı

Yakın zamanda dünya çapında 3 milyondan fazla satılan Raspberry Pi, Model B'nin daha gelişmiş versiyonu diyebileceğimiz yeni ürünü Model B+'ı tanıttı. Model B'nin üzerine yapılan geliştirmelerle, aynı fiyattan piyasaya sunulan ürün Raspberry Pi  Model B+, ilk nesil Raspberry Pi'ın "son evrimi" olarak tanımlanıyor.

Raspberry Pi B+  donanımında sağlanan gerliştirmelerden ilki arttırılan GPIO pini sayısı. Raspberry Pi B'deki 26 pine 14 pin eklenmiş ve toplam sayı 40'a çıkarılmış. Bu var olan projelerinizin hala çalışmaya devam edeceği anlamına geliyor. Bununla birlikte 2 yeni USB 2.0 girişi eklenerek toplam USB giriş sayısı 4'e çıkarılmış. SD kartı yuvası da micro SD kart ile değiştirilmiş.

Bunlara ek olarak, Raspberry Pi B+, daha az enerji tüketimi, gelişmiş ses performansı ve daha düzenli bir tasarım vaat ediyor. Kurucu Ortağı Eben Apton'ın tanıtımını yaptığı videoda, yeni ürünü ve detayları görebilirsiniz.

Raspberry Pi B+'ın bugünden itibaren 35 dolardan satışa sunulduğu belirtiliyor.

Yorumlar (5)
 1. Naci Kara Naci Kara

  raspberrypi nedir ya tam olarak ne işe yarıyor,webrazzi de arattım ama bundan önce kraliçeye tanıtım yapmış minicik bir haber yer alıyor?Başkada birşey yok bizi aydınlatın lütfen.

  1. http://teknoseyir.com/raspberry-piyi-calistiriyoruz

   buradan temel bilgiler edinebilirsiniz.

 2. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  Wireless hala yok yani? Wireless özelliğini katarlarsa çok daha fazla insanın işine yarayacağına eminim Network kablosu takmak çok sıkıcı

 3. Wireless adaptör kullanabilirsiniz. Bağlantıda uyumlu cihazların listesi mevcut. http://elinux.org/RPi_USB_Wi-Fi_Adapters