Yerli sosyal medya yönetim girişimi: ReachPod
Girişim

Yerli sosyal medya yönetim girişimi: ReachPod

Ajansların markalara sosyal medyanın önemini anlattığı günlerden markaların kendi içinde sosyal medya yönetimini yaptığı günlere doğru ilerliyoruz. Sosyal medyanın önemininin anlaşılması konusunda hem fikir olduğumuz markalar, içeriğin önemini markalar bir sonraki aşamada anlayacak ama öncesinde sosyal medya yönetiminde planlamak ve paylaşmak için yardımcı araç arayanlar için yerli bir girişimi tanıtalım: ReachPod

Sosyal medya yönetiminde milyon doların üzerinde yatırım alan yurt dışından girişimlere alternatif olarak geliştirilmiş ReachPod, Facebook, Twitter ve Linkedin'de içerik yönetimine olanak tanıyor. Sosyal medya yönetimini ekip halinde yapan şirketler için takım çalışması iş akışında dikkat çeken aksiyonları da sunan SaaS servis, yerli olması dolayısıyla her şirkete ihtiyaç duyduğu fonksiyonları ekleyebileceğini belirtiyor.

Hem ReachPod'un gelişmesine hem de sosyal medya yönetiminde aradığını bulamayan markaların isteklerine ulaşmasını sağlayacak bu adım önemli bir kişiselleştirilebilme hizmeti aslında. Sizin kullanım sırasında nasıl ihtiyaçlarınız doğar bilinmez ama girişimin varolan özellikleriyle devam edelim. Facebook, Twitter ve LinkedIn'de kanal takibi yaparak Pod'da gösterirken, anahtar kelime sorguları da aynı ekrana eklenebiliyor.

Pod-Page-940

Paylaşımların anlık takibi haricinde ileriye yönelik birden çok platformda içerik paylaşımının da yapılabildeği ReachPod'da takım çalışması ve yönetim burada daha iyi anlaşılıyor. İçeriği oluşturan kişi paylaşmadan önce üst birimindeki kişiye içeriği sunuyor ardından gelen onay ve revizyona göre paylaşım yapabiliyor. Ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız olağanüstü durumlar içinse tüm içeriğin aynı anda durdurulma ve yayına alınma özellikleri de bulunuyor.

multu-content

Yeni bir girişim olmasına rağmen önemli bir aşama kaydetmiş olan ReachPod'un görünen en büyük eksiği sosyal medya ölçümleme ve raporlama. Eylül'de bu modülün de dahil olacağı ve paylaşım yapabilecek platformlara YouTube'un da dahil olacağı paylaşılan diğer bilgiler arasında yer alıyor. Bir diğer dikkat çeken eksiklikse iOS mobil uygulamalasının olmasına karşılık Android uygulamasının bulunmaması.

Yerli bir girişime destek vermek ve sürekli iletişimde olarak isteklerinizi yaptırmak isterseniz ReachPod'a buradan ulaşabilirsiniz. Arayüzünü ve detaylarını görmek içinse aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar (13)
 1. Demirizzz Demirizzz

  Tweetdeck ?

  1. Reachpod Reachpod

   @demirizzz merhaba, Tweetdeck sadece Twitter hesabınızı yönetmenize izin veriyor. Reachpod ile Twitter yanı sıra Facebook ve Linkedin profillerinizi de yönetiyorsunuz.

 2. Analiz, ölçümleme ve raporlama yeteneği kazanmadan Houtside, Tweetdeck ile ayrışması zor. Bu özellikler geldikten sonra etkili olacaktır diye düşünüyorum.

  1. Reachpod Reachpod

   Ahmet bey ölçümleme ve raporlama özelliklerini Eylül ayında açacağız ve sizi de bu konu ile bilgilendirebilmemiz için üye olabilirsiniz. Reachpod'un Hootsuite ve Tweetdeck ile ayrıştığı özellikler takım çalışması, ileriye dönük planlanan içeriklerin kontrolü, canlı Pod ile anında moderasyon özelliği ve kullandıkça önünüze çıkacak diğer özellikler. Tüm sorularınız için bize her zaman ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 3. buffer?

  1. Reachpod Reachpod

   Buffer yapı olarak internette bulduğunuz bir içeriği kolaylıkla anında paylaşmanız üzerine odaklanmış bir sistem. Reachpod ise moderasyon, içerik planlama, takım çalışması ve yönetilen tüm profillerin tek bir platform üzerinden dilediğiniz arayüzde görüntülenmesi üzerine odaklıdır. Bu bağlamda üye olup Pod mantığını keşfettikçe aradaki farklar öne çıkıyor. Teşekkürler

   1. bahsettiginiz her sey ve daha fazlasi (analytics vb.) bufferda var zaten, girip incelemenizi oneririm. an itibariyle bana satamadiniz ki buffera 50$ verip kullaniyoruz. farklilasmaniz ya da daha ucuza yapmaniz gerekiyor gibi, basarilar.

  2. Reachpod Reachpod

   Fatih bey değerli yorumunuz için teşekkür ederiz. Buğra bey'in de makalesinde bahsettiği üzere Analytics tarafını Eylül'de yayına almayı hedefliyoruz ve her gün yeni özellikler eklemek üzere çalışmalarımız devam ediyor. Buffer'ın her ne kadar güzel özellikleri olsa da bazı konularda Reachpod daha ön plana çıkıyor. Bunlardan bazıları moderasyon konusunda reply, yeni bir yorum mention veya özel mesaj geldiğinde bildirim, toplu zamanlı gönderi durdurma ve anahtar kelime veya hashtag araması yapıp o aramayı her zaman bakabilmek için kaydetme özelliği gibi özelliklerinin olmaması. Fiyat konusunda ise Reachpod aylık kullanım bedeli 19$. Sizlerin değerli fikirleri ile Reachpod'u geliştirmeye devam edeceğiz. Görmek istediğiniz özellikleri bizimle paylaşmak için lütfen bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin. Teşekkür ederiz.

 4. Akismetuser684784486 Akismetuser684784486

  Houtsuite kullanıyoruz biz fakat en büyük yaşadığımız sıkıntı bildirimlere anında ulaşamamız eğer bildirim sorununu çözerseniz ciddi manada etkili olacaktır.

  1. Reachpod Reachpod

   Merhaba, bildirim özelliği belirttiğiniz üzere önemli bir konu ve tüm sosyal medya yöneticilerinin hassasiyet gösterdiği bir özellik. Bu bağlamda Hootsuite'ta bizim de bulamadığımız bir özellik olmasından dolayı Reachpod'da 'Live Pod' özelliği var. Hesaplarınızı bağladıktan sonra Live Pod ile tüm kanallarınıza gelen yorumlar, özel mesajlar, mention'lar, retweet'ler ve discussion'lar gibi etkileşim gerektiren noktaları anında yakalayabilmek için ekledik. Kullanım hakkında sorularınız olursa her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teşekkürler

 5. Suatsaygin Suatsaygin

  Güzele benziyor, takipte fayda var.

  1. Reachpod Reachpod

   Suat bey yeni oluşturduğunuz hesap ile herhangi bir sorunuz veya düşünceleriniz olursa lütfen bize ulaşın. Teşekkürler

 6. Kadirotu Kadirotu

  Toplu RT, FAV, FALLOW gibi seçenekler eklenecek mi?