Bir milyardan fazla bağlantıyı oluşturan Facebook App Links, şimdi mobil uygulama reklamlarına geliyor

Bir milyardan fazla bağlantıyı oluşturan Facebook App Links, şimdi mobil uygulama reklamlarına geliyor

Facebook, Nisan ayı sonunda yapmış olduğu f8 geliştirici konferansında tanıttığı App Links ile ilgili detayları paylaştı.

Hatırlayacağınız üzere Parse'in kurucu ortağı Ilya Sukhar, App Links'i her geçen gün artan mobil uygulamalar arasında gezinen kullanıcının, link paylaşımının mümkün olmadığına ve kullanıcıların mobil uygulamalar arasında gezebileceği bir yapının eksikliği odağına dikkat çekerek tanıtmıştı.

Tanıtıldığı zaman Spotify, Dropbox gibi önemli şirketleri AppLinks'i kullanmaya ikna eden Facebook, geçen iki ayın içerisinde yeni uygulamaları da dahil ederek 1 milyardan fazla uygulamalar arası bağlantıya ulaşmış.

applinks-ad

Webde derin linklemeyle kullanıcının hedeflediği sayfaya tek işlemle ulaşabilmesinin mobil versiyonu diyebileceğimiz App Links'ın kısa sürede 1 milyar bağlantıya ulaşması önemli bir başarı olarak kabul edilebilir. Ancak 1 milyar bağlantının weble karşılaştırıldığında çok az bir rakam olduğunu söyleyebiliriz.

Facebook, App Links adımına mobil uygulama reklamlarını da dahil ediyor. PMD'ler aracılığıyla yapılacak reklamlarda kullanılabilecek App Links kurgusu, kullanıcının reklama tıklayıp gezdikten sonra mobil uygulamada kaldığı yerden devam etmesini sağlıyor. Yani AppLinks'in ana hedefi olan kullanıcının web deneyimi yaşamasının önünü açılıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.