HukukBulutu.com.tr: Hukuk ofisleri için SaaS yönetim servisi
Girişim

HukukBulutu.com.tr: Hukuk ofisleri için SaaS yönetim servisi

Türkiye'de beklenen yazılım tabanlı hizmetlere bir yeni örnek de TurkSaaS yazılım firmasından geldi. Bulut bilişim tabanlı web uygulamaları geliştiren şirket, hukuk ofisi yönetim hizmeti HukukBulutu.com.tr'yi pazara sunuyor.

Yaklaşık 2 senelik bir geliştirme süreci neticesinde tamamlandığını öğrendiğimiz Hukuk Bulutu, hukuk bürolarına veya bünyesinde hukuk birimi barındıran şirketlere ulaşmak istiyor. Yönetim paneli içinde tüm dava, icra, danışmanlık ve iş takiplerini yapmak mümkün.

hukuk bulut hukuk otomasyon

Dosya ve belge depolama imkanı da sunan Hukuk Bulutu'nda farklı kullanıcıların birlikte işlemleri takip edebilmesi mümkün. Ekip yönetimi, masraf takibi, not alma, takvim ve XML oluşturma gibi özellikler de avukatların işini kolaylaştıracak nitelikte.

Avukatlar (bu sisteme güvenmek şartıyla) ellerindeki tüm veriyi (detaylı kişi bilgileri vb..) tek noktada toplayabilir ve işlemler takibini kişilere bağlı olmadan sürdürebilir.

Tüm modüllere sahip olmak için aylık 50 dolar gibi bir fiyat isteyen Hukuk Bulutu, her ek kullanıcı için aylık 5 dolar talep ediyor. Diğer yandan esnek paket için fiyat alabilir, test hesabı isteyerek sistemi bizzat deneyebilirsiniz.

hukuk bulut hukuk otomasyon fiyat

Bu alanda sektörün ihtiyaçlarını tam olarak bilmesem de bir çok ihtiyaca yanıt veren bir altyapı geliştirildiğini söyleyebilirim. Diğer yandan 'bootstrap' temelli arayüzün özgün ve daha işlevsel bir tasarıma kavuşmasını beklediğimi de söylemeliyim.

Yorumlar (8)
 1. Sibel Oba Sibel Oba

  Gizlilik önemli hangi avukat elindeki davayı bu sisteme yükler? hemde aylık 50$ gereksiz.

  1. Katılıyorum

 2. Huseyin Huseyin

  Çok niş bir alanda çok güzel bir çalışma bence, avukatlar içinde kesinlikle ihtiyaç olan bir uygulama. Ancak bu güne kadar buna benzer bir yazılımın hayata geçmemiş olması ürünün pazarlanmasında zorluklar yaşanmasına sebep olacaktır. Kocaman dosyalarla çalışan avukatların bilgisayara geçmelerinin zaman aldığı gibi. Arkadaşlar sabırlı olursa mutlaka kazanacaklardır diye umuyorum.

 3. Sinanelver Sinanelver

  Güzel bir uygulama fakat gizlilik düşündürücü. Bu sebeple çoğu hukuk bürosu tercih edeceğini düşünmüyorum.

 4. Burcucelik Burcucelik

  Bu alanda bir çok program zaten mevcut ve ortalama yıllık 200 TL civarındalar. e-katip kullanıyorum ben.

 5. avukatlar zar zor bilgisayar kullanabiliyor. bu sisteme geçebilecek kaç avukat var merak ediyorum doğrusu.

 6. Bu tip ürünler uzun yıllardır satılıyor. Ben bir avukat olarak yaklaşık 20 yıldır böyle bir pazarın var olduğunu ve hukuk bulutu v.b. programların olduğunu söyleyebilirim. Başlangıçta sinerji programını kullanıyorduk. yaklaşık 3 yıldır kolayofis isimli programı kullanıyoruz. bir avukat olarak piyasayı yakında takip ediyorum. otomasyon olarak tanımlanan çok fazla program yok ama kolayofis aralarında iyi olan diyebilirim. arkadaşlarında bahsetmiş olduğu gibi cloud üzerinde veri saklamak çok sağlıklı gelmiyor. kendi ofisimizde bilgilerin kalması daha güvenli geliyor.

 7. Tolga Öztürk Tolga Öztürk

  Bizim de ihtiyacımız olduğu için yakın zamanda çeşitli programları araştırdık ve inceledik. Öncelikle veri güvenliği ve gizliliği çok önemli bir husus ama ne yazık ki birçoğu bu durumu es geçmiş durumdadır. Ancak incelediğimiz sistemler içerisinde hem güvenlik hem de sistemin kullanım kolaylığı ve sunulan özellikleri ile en iyisi siyap hukuk adlı sistem olduğunu düşünüyorum. Açıkçası fiyatlarının ucuzluğunu görünce çok şaşırmıştım ve acaba diye tereddüt etmiştim. Ama şu ana kadar gayet memnun bir şekilde kullanıyorum. siyap'ı görmeden önce hukuk bulutu'nu beğenmiştik ama hem pahalı hem de güvenlik tereddütümüzden dolayı almadık. Diğer uygulamalar ise hiç güven vermedi.