Gözlük dikeyinde yer alan Optick.com.tr, sanal ayna uygulamasıyla dikkat çekiyor

Gözlük dikeyinde yer alan Optick.com.tr, sanal ayna uygulamasıyla dikkat çekiyor

Güneş gözlüklerinin online alışverişinde en önemli sorunlardan biri, çerçevenin yüzünüze yakışıp yakışmayacağını kestirememek. Optick.com.tr sadece güneş gözlüklerinin satıldığı bir online mağaza ve bu sorunu Sanal Ayna uygulamasıyla çözmüş.

Optick.com.tr adresi üzerinde sunulan Sanal Ayna uygulamasıyla beğendiğiniz gözlükleri deneyebiliyorsunuz. Bilgisayarınızın kamerasını kullanan uygulama anlık olarak seçtiğiniz gözlükleri başarılı bir biçimde yüzünüze oturtuyor. Böylelikle gözlüğün yüzünüze yakışıp yakışmadığı hakkında ilk izlemini edinmiş oluyorsunuz. Gözlük alışverişlerinde birine soramadan edemeyenler içinse uygulamanın Fotoğraf Çek fonksiyonu bulunuyor. "Sence yakıştı mı?" etiketli fotoğrafı dilerseniz Facebook ya da Twitter'da paylaşabiliyorsunuz. Dilerseniz görüntüyü yazdırabiliyor ya da kaydedebiliyorsunuz.

Sanal ayna uygulaması daha önce farklı girişimler tarafından da denenmişti ancak ilk olarak Ray-Ban'ın 2008'de hayata geçirdiğini de hatırlatalım.

Örnek olarak aşağıda gördüğünüz bir Armani denemesi:

Optick sanal ayna

Sanal Ayna uygulamasıyla dikkat çeken Optick.com.tr, yeni bir e-ticaret girişimi. Mayıs 2014'te açılan online güneş gözlüğü mağazası Erman ve Orçun Pekkıyıcı kardeşler tarafından 1,5 milyon liralık sermayeyle kurulmuş. Premium gözlük modasının öncülerinden Luxoticca ile anlaşmalı olan "tek e-ticaret" sitesi olma iddiasındaki Optick.com.tr'de  aralarında Ray Ban, Armani, Burberry, Prada, D&G gibi çok bilinen 14 markaya ait 600'ün üzerinde güneş gözlüğü satılıyor. Mevcut stok adeti 2000'in üzerinde olduğu belirtilen mağaza, portföyünü sürekli genişletiyor.

Optick.com.tr temiz arayüzü ve tasarımıyla da başarılı bir site. Kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla, alışveriş yapmak isteyenlerin üye olması gerekliliği de ortadan kaldırılmış. Dilerseniz alışverişlerinizi "misafir" statüsünde yapabiliyorsunuz.

Kısa bir süre önce açılmasına rağmen sitenin günde yaklaşık 5,000 kişi tarafından ziyarte edildiği belirtiliyor. Güneş gözlüğü dikeyindeki e-ticaret girişiminin 2015 ilk çeyrekten itibaren kara geçmesi hedefleniyor.

Optick.com.tr verilerine göre Türkiye'de her yıl 5 milyon adet güneş gözlüğü satılıyor. Girişimin amacı hem e-ticaret sektöründe eksikliği hissedilen bu dikeyi doldurmak hem de online / offline güneş gözlüğü satışlarında hatırı sayılır bir tedarikçi haline gelmek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.