HukukiWeb’de bu haftanın konuları: Oyun sektörü ve e-ticaret sitesinde yasaklı ürün satışı
Arama
Webrazzi TV

HukukiWeb’de bu haftanın konuları: Oyun sektörü ve e-ticaret sitesinde yasaklı ürün satışı

Avukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracı‘nın bilişim gündeminin güncel hukuki konularını değerlendirdikleri HukukiWeb bu hafta oyun sektörünü detaylandırıyor. Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı’nın dijital oyun sektörüne getirmeyi planladığı teşviklere değinen avukatlarımız, oyunlarda yaşanılan hukuksal sorunlara da değiniyor.

Oyun sektörünün haricinde Çin’de bir e-ticaret sitesinin yasaklı bir ürün satmasından dolayı 34,9 milyon dolar ceza kesilmesi, bu haftanın bir başka konusu.  Bu haftaki diğer konuları ve detayları videoda bulabileceğiniz HukukiWeb’in tüm bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
 1. Bahadır dedi ki:

  Seriyi ilk bölümden beri ilgiyle takip ediyorum. Koca koca laptoplarla başlayan seri, önce tabletlere, şimdi ise tek yaprak kağıtlara kadar hafifledi. Burdan gözlemlediğim kadarıyla bunca teknoloji 4000 yıllık icatların yerine hala geçemiyor.
  Kolay gelsin, iyi programlar.

 2. İsimVermeyenKonuşmacı dedi ki:

  Merhabalar;

  Size oyun sektörü ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Online oyun sektörü gün geçtikçe gelişmeye başladı. Bunun yanında gelişen başka bir sektör olan online epin sistemi (havale veya ptt ile oyun parası satışı) oldu. Bu sistem şu şekilde işliyor. AEpinŞirketi oyun firmasından oyun parası alıyor ve üzerine bir miktar ekleyerek oyuncuya satış yapıyor. Bu sistem için tek yapmak sadece bir site kurmak. Benimde yaşadığım yerde bana ait 4 internet kafe ver iletişim halinde olduğum toplam 10 kafe bulunmkata bu yüzden böyle bir sistem kurmak istiyorum. Ama bunun vergi bakımından nasıl işlediğini hale çözmüş değilim çünkü ortada bir ürün gözükmüyor ve herhangi bir şirket veya firma yok ortada bu işin maliye kısmını nasıl yapabilirim.

  İyi çalışmalar.

 3. Caner Sonmez dedi ki:

  Aslında DeepWeb’e girmenin getirdiği yükümlülükler gibi bir konuda açıklama yapsanız çok iyi olur.

Bir Yorum Yazın