Red Dot ödüllü Misfit Shine giyilebilir cihazları artık Türkiye'de

Red Dot ödüllü Misfit Shine giyilebilir cihazları artık Türkiye'de

misfit shine

Misfit, giyilebilir cihazların "gerçekten giyilebilir" olduğundan emin olmak isteyen bir şirket. Fitness bantları ya da piyasadaki birçok giyilebilir cihazın en önemli zayıflılığının tasarımı olduğunu düşünen Kurucu Ortağı Sonny Vu, Missfit Wearables'ı 2011 yılında bu konuya odaklanan bir şirket olarak kurdu.

İki yılını günlük hayata uyum sağlayabilecek, şık ve aksesuar görünümünde giyilebilir cihazlar geliştirmek için geçiren Vu, öncelikle sporcuları hedefleyen cihazları (Jawbone, Nike FuleBand gibi), ana akım hale getirmeye bir adım daha yaklaşan tasarımlarını piyasaya sundu. Bunu yaparken aralarında Apple eski CEO'su John Sculley'in olduğu yatırımcılardan 7,6 milyon dolar yatırım aldı.

Tasarımı olduğu kadar teknolojisiyle de dikkat çeken Misfit Shine ilke kez Kasım 2012'de piyasaya sunuldu. Ürün, 2013'te prestijli Red Dot ve A'Design tasarım ödüllerini aldı.

Misfit Shine bir aktivite ve uyku monitörü.  Bozuk para büyüklüğündeki sensörü aktivitelerinizi izleyip, sağlık verilerinizi toplarken, bir deri kayışla kolunuza taktığınızda bir saat işlevi görebiliyor.

Siyah, mavi, şampanya sarısı ve gri renk seçenekleriyle gelen ürünü, boynunuzda bir kolye gibi taşıyabiliyor, ayakkabınıza veya kıyafetinize iliştirebiliyorsunuz.

misfit shine app

Misfit Shine, topladığı verileri Bluetooth bağlantısıyla iOS ve Android cihazınızdaki uygulamasına aktarıyor. Uygulama size geçmiş aktiviteleriniz ve ne kadar ilerleme sağladığınız gibi bilgileri verebiliyor. Uygulamanın Türkçe dil seçeneği de mevcut.

Misfit Shine'ın benzerlerinden önemli bir farkı da şarj değil pille çalışması. Pil ömrü 4-6 ay arasında olan cihaz, su geçirmiyor yani yüzerken de kullanılabiliyor.

Haziran ayında Türkiye'de D&R mağazalarında satışa sunulan Misfit Shine'ın fiyatları 349 liradan başlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.