Konum tabanlı fotoğrafçı bulma uygulaması: Picquest
Arama
Yeni Girişimler

Konum tabanlı fotoğrafçı bulma uygulaması: Picquest

PicquestKonum tabanlı uygulamalarla artık her zaman olduğundan çok daha sık karşılaşıyoruz. Picquest adlı mobil uygulama da lokasyonunuza bağlı olarak çevrenizdeki farklı fotoğrafçıları bulabileceğiniz bir mobil pazaryeri uygulaması.

Picquest ile, çevrenizdeki fotoğrafçıları görebiliyor ve bu fotoğrafçılarla çekimler ayarlayabiliyorsunuz. Fotoğrafçılar ve çeşitli konseptlerde fotoğraf çektirme ihtiyacı bulunan potansiyel müşterileri bir araya getiren bir mobil platform olan Picquest, bünyesinde şimdiden 1000’i aşan sayıda fotoğrafçı barındırıyor.

Yishay Saban ve fotoğrafçı Cem Koronel’in girişimi, aile ve çevreden toplanan 95 bin dolarlık bir yatırımla kurulmuş. Uygulamayı denediğimde ve İstanbul’daki fotoğrafçılara baktığımda hiç de azımsanmayacak kadar fotoğrafçı ile karşılaştığımı ve uygulamanın güzel bir arayüze sahip olduğunu söyleyebilirim.

Picquest ile fotoğrafçılar, Facebook ve Flickr’dan fotoğraflarını Picquest’e aktarabiliyorlar. Böylece potansiyel müşteriler, fotoğrafçıların portfolyolarını mobil olarak görebiliyorlar. Konum bazlı olmasının en büyük avantajı ise size yakın fotoğrafçılarla sizi bir araya getirmesi olduğunu belirtmeliyim.

Picquest, şu anda üye sayısını artırmak için çalışacak ve yaygınlaştıktan sonra da farklı gelir modellerini Picquest uygulamasına ekleyeceğine şüphe yok. Hemen aşağıdan Picquest uygulamasının tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (4)
  1. Selim dedi ki:

    Çok niş bir pazar bence. Gereken nakit akışını oluşturabilir mi şüpheli

  2. Tahir Yıldız dedi ki:

    Keşke bu kadar gelişmiş uygulamaları kullanabilecek müşteri kitlesi olsa ülkemizde, umarım yanılırım da çok başarılı olur…

  3. Canan Ekşi dedi ki:

    oldukça iyi bir projeye benziyor, mobil uygulama pazarı gelişmeye çok açık, başarılı olacağını düşünüyorum, indirip bende kaydımı yapmaya çalışacağım.

  4. süper bir uygulamay benziyor, mobil uygulama pazarı bu şekilde gelişmeye devam ederse çok başarılı olacağını düşünüyorum

Bir Yorum Yazın