Konum tabanlı fotoğrafçı bulma uygulaması: Picquest

Konum tabanlı uygulamalarla artık her zaman olduğundan çok daha sık karşılaşıyoruz. Picquest adlı mobil uygulama da lokasyonunuza bağlı olarak çevrenizdeki farklı fotoğrafçıları bulabileceğiniz bir mobil pazaryeri uygulaması.
Konum tabanlı fotoğrafçı bulma uygulaması: Picquest

PicquestKonum tabanlı uygulamalarla artık her zaman olduğundan çok daha sık karşılaşıyoruz. Picquest adlı mobil uygulama da lokasyonunuza bağlı olarak çevrenizdeki farklı fotoğrafçıları bulabileceğiniz bir mobil pazaryeri uygulaması.

Picquest ile, çevrenizdeki fotoğrafçıları görebiliyor ve bu fotoğrafçılarla çekimler ayarlayabiliyorsunuz. Fotoğrafçılar ve çeşitli konseptlerde fotoğraf çektirme ihtiyacı bulunan potansiyel müşterileri bir araya getiren bir mobil platform olan Picquest, bünyesinde şimdiden 1000'i aşan sayıda fotoğrafçı barındırıyor.

Yishay Saban ve fotoğrafçı Cem Koronel'in girişimi, aile ve çevreden toplanan 95 bin dolarlık bir yatırımla kurulmuş. Uygulamayı denediğimde ve İstanbul'daki fotoğrafçılara baktığımda hiç de azımsanmayacak kadar fotoğrafçı ile karşılaştığımı ve uygulamanın güzel bir arayüze sahip olduğunu söyleyebilirim.

Picquest ile fotoğrafçılar, Facebook ve Flickr'dan fotoğraflarını Picquest'e aktarabiliyorlar. Böylece potansiyel müşteriler, fotoğrafçıların portfolyolarını mobil olarak görebiliyorlar. Konum bazlı olmasının en büyük avantajı ise size yakın fotoğrafçılarla sizi bir araya getirmesi olduğunu belirtmeliyim.

Picquest, şu anda üye sayısını artırmak için çalışacak ve yaygınlaştıktan sonra da farklı gelir modellerini Picquest uygulamasına ekleyeceğine şüphe yok. Hemen aşağıdan Picquest uygulamasının tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.