Apple'dan ısınan iPhone 3GS, 4 ve 4S güç adaptörleri için değiştirme programı

Apple'dan ısınan iPhone 3GS, 4 ve 4S güç adaptörleri için değiştirme programı

Apple ısınan güç adaptörleri için Türkiye de dahil olmak üzere değiştirme programı başlattı. Şu ana kadar herhangi bir güvenlik problemi yaşanmasa da oluşabilecek güvenlik risklerini gidermek adına yürütülen program kapsamında Apple müşterilerine ücretsiz değişim yapacak.

Ekim 2009'dan Eylül 2012'ye kadar satılan 5W adaptör modellerinin kabul edileceği programda, adaptörünüzün değiştirilip değiştirlmeyeceğini anlamak için CE yazısına bakmanız yeterli. Değiştirme programında olan Model A1300'da CE harfi düz griyken, değiştirilmeyecek modellerde CE harfi çizgi halinde yer almış. Aşağıda yer alana görselde durumu daha rahat anlayabilirsiniz. etkilenen-adaptor

Etkilenen adaptörü Apple Store'dan veya programa katılan bir Apple yetkili servisinden değiştirebilirsiniz. 18 Haziran 2014'ten itibaren, iletişim operatörlerinin de programa katılacağı belirtiliyor. Değişim işleminde iPhone'unuzu yanınızda getirmeniz de isteniyor. Değiştirme programına katılmak isteyenler buradan Apple Store randevusu alabilir. Apple yetkili servisine buradan, kablosuz iletişim operatörüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.