Apple'dan ısınan iPhone 3GS, 4 ve 4S güç adaptörleri için değiştirme programı
Teknoloji

Apple'dan ısınan iPhone 3GS, 4 ve 4S güç adaptörleri için değiştirme programı

Apple ısınan güç adaptörleri için Türkiye de dahil olmak üzere değiştirme programı başlattı. Şu ana kadar herhangi bir güvenlik problemi yaşanmasa da oluşabilecek güvenlik risklerini gidermek adına yürütülen program kapsamında Apple müşterilerine ücretsiz değişim yapacak.

Ekim 2009'dan Eylül 2012'ye kadar satılan 5W adaptör modellerinin kabul edileceği programda, adaptörünüzün değiştirilip değiştirlmeyeceğini anlamak için CE yazısına bakmanız yeterli. Değiştirme programında olan Model A1300'da CE harfi düz griyken, değiştirilmeyecek modellerde CE harfi çizgi halinde yer almış. Aşağıda yer alana görselde durumu daha rahat anlayabilirsiniz. etkilenen-adaptor

Etkilenen adaptörü Apple Store'dan veya programa katılan bir Apple yetkili servisinden değiştirebilirsiniz. 18 Haziran 2014'ten itibaren, iletişim operatörlerinin de programa katılacağı belirtiliyor. Değişim işleminde iPhone'unuzu yanınızda getirmeniz de isteniyor. Değiştirme programına katılmak isteyenler buradan Apple Store randevusu alabilir. Apple yetkili servisine buradan, kablosuz iletişim operatörüne ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Sadullah Aydın Sadullah Aydın

  Kurumsallık ve güven vermek budur işte.

 2. Webrazzici Webrazzici

  Belkide hiç bir sıkıntı yok ama sırf reklam için, "Apple ürününün arkasında duruyor" desinler diye yaptığı bi reklam taktiği olabilir.

  iPhone 3GS'den bahsediyor. Kaç yıl oldu biri çıkıp söylesin. Bu zamana kadar neredeydin daha yenimi farkettin çok ısındığını? Bir de bu açıdan değerlendirin. Bakalım gerçekten ürünün arkasında duruyor mu diyeceksiniz yoksa aklınıza kurt mu düşecek görelim.

  ;)

 3. Yenı adaptor var ama tel yone çok ısınıyor neden