Turkcell, T50'yi ve akıllı bilekliği T-Fit'i tanıttı!

Turkcell, T50'yi ve akıllı bilekliği T-Fit'i tanıttı!

Turkcell yerli akıllı telefon serisinin yeni üyesi Androidli Turkcell T50'yi ve akıllı bilekliği T-Fit'i bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tanıttı. Operatör markalı ilk 4G'li akıllı telefon olan T50'nin üretiminin bir kısmı da Türkiye'de yapılacak.

Turkcell T serisinde standartlar yükseldi

İlk yerli akıllı telefon olarak piyasaya sunduğu Turkcell T40'tan sonra bir adım ileri giden Turkcell, T50'de 4G (150 Mbps)desteği, 5 inç HD ekran, 4 çekirdekli 1.2 GHz işlemci ve 13 MP arka kamera gibi üstü düzey özelliklerle geliyor. Arayüz ise yine Turkcell T40'ta geliştirilen özel Android arayüzü.

turkcell t50 turkcell  akilli telefon 2

Fiyat konusuda da iddialı olmak isteyen Turkcell T50'ye 699 TL peşin fiyatla sahip olunabilecek. Temmuz ayı başında satışa sunulacak olan T serisinin yeni modeli T40'ta olduğu gibi HD Ses ve gürültü engelleme özelliklerine sahip Turkcell T50 için de özel aksesuarlar satışa sunulacak ve dileyen kullanıcılar turkcell.com.tr üzerinden kendi kılıfını tasarlayabilecek.

Aşağıda Turkcell T50'nin tüm özelliklerine yer vereceğiz ama hemen belirtelim Turkcell T50, Türkiye'de 3G altyapısında Turkcell'in çift taşıyıcılı internet teknolojisiyle en fazla 43.2 Mbps’a varan hızlara erişebilecek.

Turkcell'de giyilebilir teknolojik ürünü T-Fit'i tanıttı

Kısa süre önce duyduğum "Turkcell'in akıllı saati" de bugün sahneye çıktı. Akıllı bileklik olarak tanıtılan Turkcell T-Fit, T50'nin en dikkat çekici aksesuarı olarak tanıtılıyor ama T50'den bağımsız olarak (diğer telefonlarla) da kullanılabilecek.

turkcell akilli bileklif t-fit

0.49 inç OLED ekrana sahip T-Fit'in özellikle sportif  kişilerin ilgisini çekeceğini söyleyebiliriz. Akıllı bileklik Turkcell T-fit; adım sayısı takibi, harcanan kalori bilgisi, saat gösterimi, titreşimle uyandırma, bilek hareketi ile ekran kontrolü, uyku kalitesi takibi ve hedef belirleme özelliklerine sahip.

Android temelli akıllı bileklik T-fit'in pil ömrü 4 gün ve Bluetooth v4.0 desteğine sahip. T-Fit’e tarifeye ek ücretlerle veya peşin 119 TL'ye sahip olunabilecek.

T serisi cihazların 1,5 milyon kullanıcıya ulaştığını söyleyen Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv her 10 kişiden 7’sinin ilk defa T serisi ile akıllı telefona geçiş yaptığını söylüyor ki bu Turkcell için oldukça önemli bir başarı.

4G'nin ne zaman Türkiye'ye geleceği belirsiz

Şubat ayında KKTC'de 4G test sürüşü yapan Turkcell'in genel müdürü Süreyya Ciliv, T50 ve T-fit'in tanıtımında, dünya üzerinde 104 farklı ülkede toplam 288 ticari LTE (4G) şebekesi faaliyet gösterdiğini söyledi. Ülkemizde 4G için belirlenmiş zaman planı olmadığını ama 4G hazırlıklarını yaptıklarını belirtti. Bu konuda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından öncelikle gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğinin de altını çizdi.

Turkcell T50 Teknik Özellikler

turkcell t50 turkcell  akilli telefon

Ekran: 5” HD (1280x720) Veri Bağlantısı: LTE (150 Mbps) & DC-HSDPA+/Çift taşıyıcı (43.2 Mbps) & EDGE Kamera: 13 MP arka /2 MP ön (1080p Video kayıt / Yeni ve kolay kamera arayüzü, entegre fotoğraf filtre efektleri, gelişmiş HDR özelliği, Yüz güzelleştirme, gülümseme tanıma, panaroma) İşlemci: Qualcomm 8926 1.2 GHz Dört Çekirdek Ses özellikleri: HD Ses, gürültü engelleme, Dolby Digital Plus İşletim Sistemi: Android 4.4.2 (Kit Kat) Hafıza: 16 GB Dahili Batarya: 2300 mAh / Hızlı şarj Boyutlar: 142.3 X 70.4 X 7.8 mm Ağırlık: 130.4 gram Yüklü uygulamalar: Turkcell Akademi,  Turkcell TV+, Turkcell Müzik, Turkcell Video, AppMarket, Fizy, BiP, Akıllı Depo, Mobil Asistan, En Yakın, Hesabım, Kurulum Yöneticisi, Facebook, Twitter, Flipboard, Yahoo Hava Durumu, musiXmatch

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.