iLab Ventures emlakjet.com'u satın aldı

Türkiye'nin önemli girişim sermayesi şirketlerinden iLab Holding, emlak seri ilanları pazarına yatırım yaptı. 
iLab Ventures emlakjet.com'u satın aldı

Türkiye'nin önemli girişim sermayesi şirketlerinden iLab Ventures, emlak seri ilanları pazarına yatırım yaptı. Türkiye'de yaklaşık 20 milyon internet kullanıcısına ulaştığı belirtilen şirket, emlakjet.com'un tamamını satın aldı. Bu satın almayla iLab, emlakjet.com'u emlak seri ilan pazarının lider oyuncularından biri haline getirmeyi amaçlıyor.

iLab Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa E. Say yaptığı basın açıklamasında, "Emlakjet.com yatırımımız iLab’in Türkiye’de internet sektörünün potansiyeline olan inancımız ve uzun vadedeki büyümesine olan bağlılığımızın bir göstergesi. Okan Arı ve ekibinin yarattığı başarılı Emlakjet.com platformunu yeni hedeflere taşıyabilmekten büyük heyecan duyuyoruz " diyor.

Emlakjet.com Kurucu Ortağı Okan Arı'nın açıklaması ise şöyle: “Bir iLab Holding iştiraki olmakla, Emlakjet.com bugüne kadar sürdürdüğü büyümesini artırarak devam ettirecek, artan rekabet imkanlarıyla emlak seri ilan pazarında lider konumuna koşacaktır

Holding dışında başlatılan proje ve şirketlere ortak olma biçiminde yatırımlar gerçekleştiren iLab, 2000 yılında kuruldu. Emlakjet.com ile birlikte yatırım yaptığı şirket sayısını 14'e çıkaran iLab'in diğer internet yatırımları arasında  Kariyer.net, Gittigidiyor.com, Sigortam.net ve Cimri.com gibi şirketler yer alıyor.

Yapılan anlaşmanın finansal karşılığıyla ilgili iki şirket tarafından gelen bir açıklama henüz yok. iLab'in emlak seri ilan pazarına girişinin nasıl bir etki yaratacağını da zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.