Arctic Camel Games ilk oyunu Ottomania ile App Store'a adım attı [10 hediye kodu]

Arctic Camel Games ilk oyunu Ottomania ile App Store'a adım attı [10 hediye kodu]

Türkiye'nin e-ticaret ötesinde yazılım temelli yükselebileceği mobil oyun alanında yeni bir şirket olan Arctic Camel Games ilk oyununu yayınladı. Ottomania adlı oyun tasarım ve performans açısından gelecek vaadediyor.

İsmail Özkan ve AGMLab tarafından 2013 yılında kurulan Arctic Camel Games, alanında uzman 6 kişilik bir ekiple geliştrme yapıyor. Ottomania'yı 6 aylık bir çalışma sonunda App Store'a gönderen girişim, önümüzdeki hafta da oyunun Android sürümünü yayınlamayı planlıyor.

Ottomania tahmin edileceği üzere bir savaş oyunu. Daha iyi bir tanım yapacak olursak "kale savunma" (tower defans) kategorisinde yer alan oyun, App Store'un popüler oyunlarından Plants vs Zombies ile aynı düzlemde kurgulanmış. Osman Gazi ile Anadolu'nun ortasında başladığınız mücadelede topraklarınızı korumanız ve genişletmeniz gerekiyor.

Oyunda ilerledikçe Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman gibi padişahların yerine geçiyor ve Gülleci, Hezarfen, Yeniçeri, Battal Gazi gibi destansı/tarihi karakterlerle düşmana karşı mücadele ediyorsunuz.

Konuya uygun hikaye ve bileşenlerle süslenen Ottomania'yı oynamanın keyifli olduğunu söyleyebilirim.  Ancak "devletin bekası için" başlangıçtaki yönlendirmelere dikkat etmeniz gerekiyor. Şahsen çok fazla oyun oynamadığım için oyun dinamiğini bir kaç kez denemeden sonra anladım ve ilk yenilgilerden sonra hızlı ve doğru bir savunma yapmayı öğrendim. :)

ottomania iphone oyunu

Bu arada oyunun müziklerinde klasik mehter marşlarının yer almadığını belirtelim.

İngilizce dil seçeneği var, Rusça hazırlanıyor

Oyun her ne kadar direkt olarak Türkiye'ye hitap etse de, oyunda İngilizce dil seçeneği bulunuyor. Rusça dil seçeneğinin de ekleneceğini öğrendik. Bu noktada Arapça dil seçeneğinin Osmanlı'nın eski toprakları düşünüldüğünde daha mantıklı olabileceğini düşünüyorum. Diğer yandan bu oyunun başarısıyla diğer devletler için de aynı altyapıyla oyunlar geliştirilebileceğini söyleyebiliriz.

ottomania iphone oyunu

Yeni oyun 2014'ün son çeyreğinde geliyor

Arctic Camel Games, bu yılın son çeyreğinde sadece Türk pazarına değil tüm dünyaya hitap eden bir platform oyununun hazırlıklarını da sürdürüyor. İsmail "istikrarlı bir şekilde dünya ve Türk oyun sektöründe unutulmayacak eğlenceli ve kaliteli oyunlar üretmek ve Türk mobil oyun endüstrisinin gelişmesinde önemli atmak" istiyor. Öğrendiğimiz kadarıyla bir yatırım beklentisi yok ama küresel bir büyüme için pazarlama gücünün etkisi de malum.

App Store'da 2 TL'ye (1.99TL) satılan Ottomania'yı ücretsiz denemek isterseniz aşağıdaki kodları kullanabilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. ;)

3MLJ3MM4MMTJ
JHM9EMWHJYRL
L9A64YTFR7KH
MJ637KE7HRT3
9X63PXRKRTX4
JTK3KTX79TTX
44P7Y4MTPMLY
6H6WEK9MRK6A
E6RXAXWFNKR4
JJF9763Y97EL
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.