Ebastir.com 'internet matbacılığı' yapmaya başlıyor [50 TL hediye çeki]
E-Ticaret

Ebastir.com 'internet matbacılığı' yapmaya başlıyor [50 TL hediye çeki]

Henüz çok yeni faaliyete geçen bir e-ticaret girişimi olan Ebastir.com, uzun süredir üzerinde çalıştıkları projeyi hayata geçirmiş. Klasik yöntemlerle yapılan matbaacılık faaliyetlerine teknolojik bir bakış açısıyla bakan yeni nesil baskı merkezi Ebastir.com, kendi tabirleriyle 'internet matbaacılığı' hizmeti vermeye başladı.

Ebastir.com, tüm baskı ve müşteri süreçlerinin e-ticaret ortamına taşımasının yanı sıra, önemli bir maliyet odaklı avantajı kullanıcılarına sunduğunu belirtiyor. Matbaacılık alanında yapılan işin internet ortamına taşıyan Ebastir.com'da kartvizit, el broşürü, afiş ya da el ilanı için sipariş verilebiliyor.

Bireysel ya da kurumsal müşteri ayırt etmeksizin hizmet veren Ebastir.com, bu yapsıyla da avantajlı durumda. Çünkü B2B ya da B2C ayrımı yapmadan, tek fiyat uygulamasıyla çalışıyorlar.

Ebastir.com, çok yakında bireysel müşteriler için "Kendin Tasarla" bölümünü de aktif hale getirerek, farklı meslek gruplarına yönelik hazır tasarımları da template olarak müşterilerine sunacak ve kullanıcıların kolayca kartvizitleri basmasını sağlayacak. Kurumsal müşteriler ise hali hazırda kullandığı kartvizitleri dijital ortama aktararak Ebastir.com üzerinden kartvizitlerini bastırabilecek.

ebastir

Ebastir.com'un 3 iş gününde kargoda sözü var ve tüm Türkiye'ye hizmet veriyor. Ebastir.com'un hedefi ise, Türkiye'de bilinirliklerini artırarak, farklı bölgelerde baskı evleri kurmak ve hizmet halitesini üst seviyeye taşımak.

Webrazzi okurlarına özel 50 TL hediye çeki

Henüz çok yeni bir girişim olan Ebastir.com'u denemek isteyen ilk 50 Webrazzi okuru, aşağıdaki hediye çeki kodunu kullanarak gerçekleş tirecekleri 90 TL ve üzeri alışverişlerde 50 TL'lik hediye çekini kullanabilir.

Hediye Çeki Kodu: Webrazzi50

Yorumlar (14)
 1. oldukça mantıklı ve müşterisi çok olan bir girişim tebrik etmek lazım detaylı bir inceledimde gerçekten güzel bir fikir eBastır ekibine başarılar dilerim :)

 2. Tespitçi Tespitçi

  Hostgator internal server error :(

 3. Yasin Canli Yasin Canli

  Biraz yatırımla iyi bir alan adı seçilseydi keşke.

 4. çok güzel olmuş türkiye de artık böyle parlak va farklı fikirler olması hoş...insanın ufkunu zorluyor...

 5. Wordpress ile yapılması beni şaşırtı ama güzel olmuş. MAtbuu ile rakip olacakalrı belli. Eksiklikleri çok ama kısa zamanda düzelir inşallah

 6. Ömer Akgün Ömer Akgün

  Mükemmel bir girişim. Fiyatları da piyasaya göre çok ekonomik. İlk müşterilerinden birisi ben olacağım :)

 7. Bence alan adı Türkiyedeki bu tarz girişimlere bakarsak iyi kalıyor ben matbaasepeti birgün çıkacak diye bekliyordum.

  Fiyatlara gelince bence çok düşük fiyatlar haliyle işcilik kalitesi beklemeyin tuvalet kağıdından biraz hallice bir kağıda basıp gönderirler ama bu işlere bütçe ayırmayan ya da verdikleri paralara içleri acıyan insanlar için ideal.

  Yinede başarılar diliyorum hedef kitle farklı anlaşılan.

  1. Sinan Vardar Sinan Vardar

   Çok basit bir uygulama olmuş.Site de büyük eksiklikler mevcut. Logout olamıyorsun mesela. 1000 adet kartviziti de 3 günden önce teslim edemiyorlar.

 8. 15 Haziran 2012 tarihli Webrazzi yazısıdır;

  https://webrazzi.com/2012/06/15/matbuu-com-matbaa-internet/

  Ziyadesiyle ileri seviye, olay 2 yıl önce çözülmüş aslında..

 9. 9 Mayıs 2014 Cuma günü burada görmüş olduğum yazı vasıtasıyla ulaştım kendilerine. Sipariş görseli yükleme ve sipariş tutarında yaşanan aksaklıklar sonucunda 1 saatlik bir sürenin sonunda zor zahmet verdik siparişimizi. Ertesi hafta salı günü yani 13 mayısta bir telefon geldi, sipariş görsellerini kaybettiklerini tekrar taraflarına iletmemiz gerektiğini belirttiler. Gönderdik ellerine ulaştığını perşembe günü siparişimizin kargolanacağını söylediler. Cuma günü yani 16 Mayıs 2014 tarihinde siparişimizin durumu hakkında bilgi almak istediğimizde Genel müdür sıfatına sahip Mesut Bey adlı kişiden siparişimizin en geç salı günü kargolanacağı bilgisine ulaştık. Bugün 23 Mayıs 2014 cuma siparişimizin üzerinden 14 gün geçti. Çarşamba ve perşembe günü mail yoluyla bugün ise 2 defa telefon yoluyla ulaşmaya çalıştık. 10 ar dakikalık telefon beklemelerine rağmen hiç kimseye ulaşamadık. Maillerimize herhangi bir geri dönüş alamadık. Kendilerinin iyi niyetli olduğu fikrinden vazgeçmeye başladık. Bu konunun takipçisi olacağımızı bildirir, sizleri de uyarmak isteriz.

  1. Buket Öz Buket Öz

   Muhsin Bey merhaba, Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı tarafınızdan özür dileriz. Süreci detaylı değerlendirme fırsatı bulduk. Biz ebastir.com olarak yaklaşık 3 haftalık çiçeği burnunda bir e-ticaret girişimiyiz. Bu süreçte üretimde 9 kişi, müşteri hizmetleri, grafik ve sevkiyat bölümünde ise toplam 4 kişi olarak çalışmaya başladık. Geçtiğimiz hafta cuma günü itibariyle 1400'den fazla sipariş aldık. Siparişlerimizin %99.8 i sorunsuz bir şekilde teslim edildi. Bizler bir basım tesisi olarak hizmet veriyoruz, bu doğrultuda tarafınızdan gönderilen dökümanlar acemice çekilmiş birer fotograftan ibaret olup, yoğun tasarım hizmeti gerektirmektedirler. Oysa gönderilen dökümanların profesyonel baskı standartlarında hazırlanmış tasarımlardan oluşması gerekmektedir. Detaylı bilgi sayfamızdaki sıkça sorulanlar bölümünde açıkça belirtilmiştir. Sonrasında ise iyi niyetli olarak bu ihtiyaçlarınıza bir çözüm getirmek istenmiş lakin mevcut iş yükünden ve çağrılarımızın yoğunluğundan dolayı taahhütte bulunmadığımız tasarım hizmeti sizlere sağlanamamıştır. Günde ortalama 300 çağrı alıyoruz ve çağrı merkezimizde 2 kişi görevliyiz çağrıların tümüne yetişmemiz olanaksız olmuştur. Canlı destek ve destek merkezinde gönderilen tüm e-postalar sırasıyla yanıtlanmaktadır. Bu hafta itibariyle ekibimize yeni katılan arkadaşlarımızla iş yükümüz hafiflemiş ve el edilen deneyimler ile sizlere dahada iyi hizmet vermeye başlamış bulunuyoruz. Siparişinizden kaynaklanan bedel tarafınıza iade edilmiş, sürecin telafisi adına tarafınıza hediye alışveriş çeki gönderilmiştir. Umarız sizi tekrar kazanma imkanımız olur. Saygılarımızla Ebasır Müşteri Hizmetleri

 10. Gelen bu cevaptan sonra aynı gün üyelik girişi yapmaya çalıştım. Fakat o güne kadar girebildiğim üyeliğime nedense bir türlü giremedim. Konuyla ilgili müşteri hizmetlerinden yardım almak istedim. Müşteri hizmetleri konuya hakim olmadığını söyledi çözüm olarakta yeni üyelik oluşturmamı tavsiye etti. Ayrıca Buket Hanım'ın bahsettiği sürecin telafisi adına gönderdiği herhangi bir hediye çeki olmadı tarafıma. Müşteri hizmetleri konuyla ilgili kendisini bilgilendirdiğini bana dönüş yapılacağını söyledi, henüz dönen olmadı bu saatten sonra olsa da bir faydası yok zaten. Bu arada bu süreç esnasında 3 kez mailing listten kampanya maili aldım firmadan ona vakit bulabilen birileri var demek. Ayrıca cevapta bir çok rakamlar verilmiş ki bunların şahsımı hiç alakadar ettiğini düşünmüyorum. Ben toplamda 1 adet sipariş verdim ve sonucunu alamadım beni ilgilendiren kısmı orası. Çağrı merkezi olarak adlandırılan telefonda 10. saniyede bekleyenler arasında ilk sırada olduğum bilgisi verildi 10. dakikanın sonunda hala ilk sıradaydım. Cevap yazmayacaktım ama çok toz pembe anlatılmış her şey öyle olmadığı bilinsin diye tekrar yazma ihtiyacı hissettim.

 11. Turkaz Shop Turkaz Shop

  Yurtdışında bu şekilde faaliyet gösteren birçok web sitesi var. Ülkemizdede böyle oluşumları görmek gerçekten çok sevindirici..

 12. bir ayda kartvizite %50 den fazla zam nedir yahu