Thecards.co: Yerli bir online kartvizit ağı projesi

Thecards.co: Yerli bir online kartvizit ağı projesi

Bugün sizlere tanıtacağımız yerli girişim thecards.co'yu 'online kartvizit ağı' olarak tarif edebiliriz.

2013 yılının Eylül ayında bu fikir üzerine çalışmaya başlayan kurucu ortaklar (Ozan Konrot, Doğukan Çağlıyan, İzzet Bayraktar ve Ömer Keçik) yaklaşık olarak 1 ay önce platformu kullanıcı alışkanlıklarını anlama maksadıyla yayına almışlar.

Thecards.co'da kullanıcılar platforma üye olup -şu an herhangi bir sosyal ağ üzerinde üyelik desteği bulunmuyor- online olarak kartvizitlerini oluşturabilir, paylaşabilir, sistemde bulunan diğer kartvizitler arasında arama yapabilir, ve kartvizit üzerinde yer alan telefon ile e-posta gibi bilgiler vasıtasıyla diğer kullanıcılar ile direkt olarak iletişime geçebilirler.

Çoğu yabancı benzerinin aksine 'online kariyer platformu'nda ziyade 'online kartvizit platformu' olarak pazarda konumlanmak isteyen thecards.co'da örneğin 'Bostancı Çilingir' araması yaptığınızda konum olarak Bostancı'ya yakın olan çilingirlerin kartvizitlerini listeleyebiliyorsunuz. Ayrıca dilerseniz üyelere özel olan bir özellikle platform üzerinde sanal kartvizitliğinizi de oluşturabilirsiniz.

thecardsco-ekran-goruntusu

Şu ana kadar tamamen kendi sermayesi ile yola devam eden thecards.co ekibi, bundan sonrasındaysa yatırım almak gibi bir hedefleri olduğunu belirtiyor. Kurucu ortakların alacakları yatırım sonrasında öncelikli planları ise tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile üye sayısını arttırmak.

Gelir modeli veri anlamlandırması ve reklam üzerine

Gelecekte global bir marka olmayı hedefleyen thecards.co'nun gelir modeli ise data-mining yani veri anlamlandırması, site içi reklam ve sponsorlu kartlar üzerine kurulu. Kurucu ortaklara direkt ya da endirekt olarak rakiplerini sorduğumuzdaysa 'Kendimize tek rakip olarak geleneksel kartviziti görüyoruz. Hiçbir zaman tamamen yok olmayacak ama sunduğumuz hizmetle kullanımını azaltmayı planlıyoruz. Böylece ağaçları da kesilmekten kurtarırız...' yanıtını aldık.

Geçmişte; thecards.co'ya benzer çok sayıda yabancı proje ile karşılaşmıştık. thecards.co ise ülkemizde online bir kartvizit platformu olarak ilk örneklerden biri konumunda.

thecards.co'nun hayata geçirmesi zor ve biraz da iddialı bir iş modeli var. Kullanıcıların oluşturduğu içerikle büyüyecek olan tüm girişimlerde olduğu gibi thecards.co'yu da oldukça zor bir yol bekliyor. Girişimin arayüzünün modernleşmesi ve mobil platformlarda birer uygulama ile temsil edilmesi ise oldukça net görünen öncelikli ihtiyaçlar olarak sıralanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.