Dünyada en hızlı internete sahip olan 10 ülke [Webrazzi PRO]

Dünyada en hızlı internete sahip olan 10 ülke [Webrazzi PRO]

Bir haftayı daha geride bırakırken; Webrazzi PRO'da haftanın en çok ilgi çeken içeriğini paylaştığımız haftanın grafiği yazı dizimizle tekrardan karşınızdayız.

Bu yazımızda; Akamai'nin düzenli aralıklarla paylaştığı State of Internet raporundan aldığımız bir grafiğe yer verdik. Söz konusu grafikte küresel olarak en hızlı internet bağlantısına sahip olan ilk 10 ülkenin isimleri ve ortalama hızlar yer alıyor. Siz sormadan biz söyleyelim, ülkemiz ilk 10'da ne yazık ki yok.

Hemen aşağıda detaylıca inceleyebileceğiniz grafiğe göre dünya genelinde ortalama internet hızı 3,9 Mbps (megabits per second) seviyesindeyken birinci sıradaki Güney Kore'de ortalama hız 21,9. Bir başka deyişle dünyanın en hızlı internetini kullanan Güney Kore halkı ortalama olarak 21,9 Mbps ile internete bağlanıyor.

İkinci sırada ise 12,8 ile bir başka Asya ülkesi olan Japonya var. Japonya'yı 12,4 ile sunucu şirketleriyle ünlü olan Hollanda takip ediyor. Dördüncü sırada 12,2 ile Hong Kong, beşinci sırada İsviçre, altıncı sırada Çek Cumhuriyeti yer alıyor. 7, 8 ve dokuzuncu sıradaki İsveç, Litvanya ve İrlanda'nın ortalama internet hızları birbirine oldukça yakın. Amerika Birleşik Devletleri ise 10,0 ortalama internet hızıyla onuncu sırada yer alıyor.

kuresel-olarak-en-hizli-internete-sahip-10-ulke

Grafikte yer alan verilerin 2013 yılının son çeyreğine ait olduğunu eklemekte fayda var. Diğer yandan yine aynı raporda yer alan bilgilere göre dünya genelindeki ortalama hızın 2012 yılının son çeyreği ile kıyasladığımızda yüzde 27 oranında arttığını da belirtelim.

Ve gelelim Webrazzi PRO'ya...

Platformun içindeki grafikler temel olarak 2 parçaya ayrılıyor. Birinci gruptaki grafikler araştırma şirketleri, resmi kurumlar, bazı özel dernek ve meslek örgütleri ile borsaya açık dev teknoloji şirketlerinin halka açık olarak açıkladığı verilerden oluşuyor. İkinci grup ise Webrazzi PRO'da iş ortağı olan şirketlerin, büyük bir kısmı halka açık olarak açıklanmayan, bize sunduğu verilerden oluşuyor

Ayrıca Webrazzi PRO ücretli üyelik sistemi ile ulaşılan bir platform olmasına rağmen gerçek veriler üzerinde arama yapabilmeniz mümkün. Bunun için sayfanın sağ üzerinde bulunan arama kutusunu kullanabilirsiniz. Örnek bir Amerika Birleşik Devletleri araması ise burada.

Webrazzi PRO'da 3 farklı üyelik paketi bulunuyor

Webrazzi PRO'da ücretlendirmeye gelecek olursak; şu an 3 farklı hesap seçeneğimiz bulunuyor. Hesapların tamamı Webrazzi PRO'daki tüm içeriğe erişebiliyor, hesapları birbirinden ayıran ise kullanıcı sayıları. Tek bir kişinin kullanabileceği Bireysel Paket 499 TL + KDV, 5 kişilik Startup Paketi 799 TL + KDV, 10 kişilik Kurumsal Paket ise 999 TL + KDV olarak sıralanıyor.

Webrazzi PRO'da ödemeyi dilerseniz site üzerinden kredi kartı ile, dilerseniz de havale yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme süreci veya Webrazzi PRO ile ilgili başka herhangi bir sorunuz için bize pro (at) webrazzi.com adresinden ulaşmanız mümkün.

(Görsel Kaynak: Tranvaen/Shutterstock)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.