Salesforce'un kurucusundan MovieLaLa'ya melek yatırım

Salesforce'un kurucusundan MovieLaLa'ya melek yatırım

Daha önce Webrazzi English'te tanıttığımız San Francisco merkezli film odağında sosyal ağ MovieLaLa Salesforce'un kurucusu Marc Benioff'tan melek yatırım aldı. Şahin Boydaş kurucu ortağı olduğu girişim son aldığı melek yatırımla birlikte 750 bin dolarlık tohum ve melek yatırıma ulaşmış oldu.

Film odağında sosyal ağ olarak Mayıs ayında kapılarını açacak olan MovieLaLa, oluşan toplulukla birlikte filmlerin pazarlanmasında platform görevi üstlenmek istiyor. Salesforce'un halihazırda pazarlama platformu olarak görev yaptığını düşündüğümüzde Marc Benioff deneiyimini MovieLaLa'ya aktarmasının haricinde  girişimin gelecek iş birliklerine de önemli oranda katkı sağlayacaktır.

movielala-ekran-goruntusuMovieLaLa'yı biraz daha detaylandıralım; Sinema odağında sosyal bir haber akışı olarak nitelendirebileceğimiz girişimde ilgilenenler filmlerin ve yıldızların bilgilerine ulaşabiliyor. Kullanıcıların buradan edindikleri bilgiyi sosyal ağlar aracığıyla paylaşmalarına olanak tanıyan MovieLaLa bu yönde filmler için seeding görevini üstleniyor.

Benioff'un açıklamaları da bu yönü beslerken geleneksel medyadan dijital geçiş konusu üzerinde şekilleniyor; Film üreticilerinin geleneksel pazarda harcadıkları yüzlerce milyon doların analitik ve bilgi olmadan yapıldığını belirtiyor. İlerleyen süreçte film üreticileri sinema salonlarından bağımsız MovileLaLa'da müşteri ilişkileri yönetimine adım atıp atmayacağını birlikte göreceğiz.

Adam Nash, Jim Moloshok gibi melek yatırımcı paydaşlarıyla ve odak noktasıyla önemli derecede farklılaşan sosyal ağın geriye topluluğunu oluşturması kalıyor. 13 gün sonra açılacak MovieLaLa'yı merak edenler buradan bekleme listesine dahil olabilir. MovieLaLa'da kurucu ortağıyla birlikte 2 Türk'ün çalıştığını belirterek, girişim ofisinden bir kareyle yatırım haberini tamalayalım;movielala-team

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.