Twitter uygulama indirtmeye yönelik yeni reklam modelini test etmeye başladı

Twitter uygulama indirtmeye yönelik yeni reklam modelini test etmeye başladı

Twitter gelirlerini artırmak için çabasını sürdürüyor ve yeni reklam modellerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Son olarak beklendiği duyurulan reklam modeli ise Twitter uygulaması üstünden başka uygulamaların yüklenmesine yönelik olacak.

Böylece Twitter'a reklam vererek, mobil uygulamaların indirilmesine yönlendiren reklamlar yapılabilecek. Mobil kullanımın yüzde olarak çok güçlü olan Twitter'ın, mobil reklam gelirleri de bununla birlikte ciddi anlamda artabilir.

image-app-card-screenshots-4

Bazı Twitter kullanıcıları bu ay başından itibaren test amaçlı olarak bazı reklamları görmeye başlamıştı. Alınan resmi bilgilere göre Twitter, mobil uygulamanın indirilmesine yönelik olan reklamlar için Spotify, Kabam, Deezer ve HotelTonight gibi markalarla birlikte çalışıyor ve adı geçen markaların mobil uygulamalarına yönlendirme kullanıcıların Twitter ekranları üzerinden yapılıyor.

Bildiğiniz gibi Facebook, mobil uygulamasında benzer kurgulu reklam modelini Haziran 2012'de duyurmuş ve sadece bu reklamlardan elde ettiği gelir rakamını özel olarak açıklamamıştı. Ancak The Wall Street Journal'da yer alan habere göre geçen yıl Facebook uygulaması reklamları üzerinden yapılan indirme sayısı tam 245 milyon. Bir mobil uygulamanın indirilmesi için ortalama maliyetlerini düşündüğümüzde, Twitter'ın da Facebook gibi buradan çok büyük miktarda kazanç elde edeceği aşikar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.