LinkedIn 300 milyon kullanıcıya ulaştı [İnfografik]
Mobil

LinkedIn 300 milyon kullanıcıya ulaştı [İnfografik]

Dünyanın en büyük online iş ağı LinkedIn bugün bu unvanını pekiştirdi. 300 milyon üyeye ulaştığını duyuran LinkedIn, kullanıcılarının yarısının ABD dışında olduğunu da açıkladı. Şirket, bu rakamlarla birlikte duyurduğu küresel vizyonunun iş gücüne dahil olan 3.3 milyarlık nüfusun tamamına ulaşmak olduğunu söylüyor.

LinkedIn'in basın açıklamasında, mobil kullanımının artışına da değiniliyor. Ağdaki hesaplara ait mobil kullanımların, küresel trafiğinin yarısından fazlasını yarattığı belirtiliyor. LinkedIn mobil üzerinden her gün 200'ün üzerinde ülkeden 15 milyon profil ve 1.45 milyon iş görüntüleniyor ve 44 bin iş başvurusu yapılıyor.

2003 yılında kurulan LinkedIn, 300 milyon kullanıcıya gelinceye kadarki yolculuğunun son beş yıllık kısmını da bir infografikle özetlemiş. Kullanıcıların profil ve kullanım alışkanlıklarıyla ilgili değişimi de gözler önüne seren infografiği yazının devamında görebilirsiniz.

linkedin members

Giriş görseli: Ken Wolter/Shutterstock
Yorumlar (6)
 1. Yigit Gökmen Yigit Gökmen

  guzel başarı

 2. Alperen Alperen

  Linkedine katiliyorum

 3. Isa Koç Isa Koç

  Ben hala vasat bir girişim olarak görüyorum.

 4. Özel sektörde neredeyse herkesin kullandıgı bir araç olmaya dogru ilerliyor.

 5. Dogukan Yavuz Dogukan Yavuz

  sinir olduğum bir site..zaten o kadar çok site varken birde likedin'e kayıt olup arada orayıda kontrol etmek çok zor geliyor..bu yüzden bulunan üyeliğimi bir süre sonra kapattım..Ama başkaları aracılığı ile sürekli davet göndermesine çok sinir oldum.. örnek mesela Arda Kutsal sizi likedin bağlantılarına eklemek istiyor diye bana arda beyin mail adres ismi alıntılanarak mail gönderiyor..ama bundan arda beyin haberi yok..Sürekli davetiye almaktan bıktım ve sonunda tekrar kayıt oldum..bu seferde arda bey şu kişileri bağlantılarına ekledi aralarında tanıyor olabileceğiniz kişiler olabilir diye mail geliyor :)

  Bu insanları siteye çekme poltikaları beni çok huzursuz etti..bu yüzden artık bu oluşuma karşı büyük bir önyargım var ve kesinlikle kullanmayı düşünmüyorum..

  1. Hakan Usta Hakan Usta

   Hesap ayarlarından -> Gizlilik ayarlarına oradanda -> İletişim tabına tıklarsan gelen email sıklığını veya gelip gelmemesi gibi ayarları yapabilirsin.