İnsansız hava aracından selfie çekmek [Video]
Genel

İnsansız hava aracından selfie çekmek [Video]

İnsansız bir hava aracıyla ne yapabilirsiniz? Dünyayı internete bağlayabilirsiniz, askeri amaçlarla keşif vs gibi görevlerde kullanabilirsiniz. Peki selfie çekebilir misiniz? Görünüşe göre evet!

Photojojo'nun kurucusu Amid Gupta, DIY'ın CEO'su ve Vimeo kurucu ortağı Zach Klein, New York Times teknoloji yazarı Nick Bilton ile birlikte San Francisco'da türünün belki ilk örneği olan bir drone selfiesi çektiler. Daha doğrusu bir selfie videosu.

Yazının devamında göreceğiniz selfie videosu bir insansız hava aracından çekildi.

Son günlerde gündemimizden düşmeyen insansız hava araçlarını üretenler selfie çekmeyi kullanım amaçları arasında düşünüyorlar mıydı, pek zannetmiyoruz ama ortaya izlemesi gerçekten keyifli bir selfie çıkmış.

Yorumlar (3)
  1. Mustafa Mustafa

    O tepeye güzel bir gecekondu konulur arkadaş.

  2. drone'lara canon mark 3 gibi daha profesyonel video çekilebilen kameralar monte edilebilse çok daha iyi olacak. şimdilik sadece gopro'ları kaldırabiliyor.

    1. Drone'lar ile Canon Eos Mark III hatta Red, Alexa gibi profesyonel kameraları taşımak ve çekim yapabilmek uzun süredir mümkün. GoPro ile kullanılanlar daha çok amatör amaçlar için kullanılan cihazlar. Örneğin DJI'ın S1000 ürünü 7 kiloluk ekipman taşıyabiliyor. http://cem.vc/1nq3Ywe