Otoparkta boş yer olup olmadığının cevabı İSPARK'ın mobil uygulamasında
Uygulamalar

Otoparkta boş yer olup olmadığının cevabı İSPARK'ın mobil uygulamasında

 • Otopark hem İstanbul hem de pek çok büyük şehirde ciddi bir sorun haline gelebiliyor ve özellikle yola çıkan insanların trafikle birlikte sorguladığı en büyük konulardan birisi de otopark yeri.

isparkOtopark hem İstanbul hem de pek çok büyük şehirde ciddi bir sorun haline gelebiliyor ve özellikle yola çıkan insanların trafikle birlikte sorguladığı en büyük konulardan birisi de otopark yeri.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki İSPARK, yani İstanbul Otopark İşletmeleri geliştirdiği mobil uygulama ile İstanbul'daki İSPARK otoparklarının doluluk oranlarını gösteriyor. Ayrıca, yine bu otoparklara nasıl ulaşabileceğiniz konusunda da navigasyonla size yardımcı oluyor.

İSPARK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bir başka iştirak şirketi olan BELBİM'in geliştirdiği mobil uygulama ile artık kullanıcılar otopark arama derdinden de kurtulmuş olacak. Özellikle otoparkların doluluk oranlarını gösteriyor olması da İSPARK mobil uygulamasının önemli özelliklerinden biri.

İSPARK'ın iOS sürümünü buradan, Android sürümünü ise buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Emiracle Emiracle

  Uygulama yazdırmakta sorun yok. Önemli olan güncel ve çalışır hâlde tutabilmek. Siz İBB'nin bunu yapabileceğine gerçekten inanıyor musun?

  1. Evet inanıyorum. İBB'nin yaptığı Ceptrafik uygulamasını İstanbul'da akıllı telefonu olan, taşıt kullanıp ta bu uygulamayı kullanmayan yok. Yıllardır da geliştirmeye devam ediyorlar. Bunu neden geliştirmesinler? Geliştirmedikleri ne görüdünüz kü böyle bir düşünceye kapıldınız. Ayrıca İSPARK tüm otoparklarını yandex ile anlaşma yaparak navigasyon uygulamasına da entegre ediyor. Yakında bunu da duyarsınız. Keşke uygulamayı yükleyip deneyerek geliştirmeye gerek olan yönlerini bildirseniz. Ya da siz "yorumu gözüksün diye 1 verenler"den olun. Sizin tercihiniz.

   1. Emiracle Emiracle

    Doğrudur, sen inanırsın. Ufak bir araştırma ile İBB'yle bağlantılı olduğun gözüküyor. O yüzden yaptığın yorum objektif olamayacağı için bir cevap vermemi de gerektirmiyor. Beni ikna etmek zorunda değilsin, bunun zaten sana da bir getirisi yok. İlla İBB'nin uygulamalarının avukatlığını üstleneceksen, linkte* paylaştığım yorumları yapan insanları İBB uygulamalarının iyi olduğuna ikna etmekle işe başlayabilirsin.

    *Google Play İBB CepTrafik: http://i.imgur.com/8bb4x07.png

   2. Çok haklısınız. İBB'ye ben de inanıyorum. Kesin kafaya koyduğunu yapar. İBB Ceptrafik'te olduğu gibi İSPARK uygulamasında da topladığı kullanıcı bilgilerden dolayı motivasyonlarının hizmetin ötesinde olduğu çok net. Kimileri buna fişlenmek, kimileri de izlenmek diyebilir :)

 2. Uygulamayı yükledim az önce. Mutlaka deneyeceğim. Yapanların ellerine sağlık. Bu arada bu kadar teknolojik bir geliştirmeyi yapan İSPARK acaba sahile koyduğu ve görüntü kirliliği yaratan kulübeleri de ne zaman kaldıracak? 10 araçlık yerde bir görevli çalışmasa da yurtdışındaki gibi insanlar kiosktan ödeme yapsa ve ödemeyenlere ağır cezalar kesilse çirkin kulübelere gerek kalır mı?

 3. Değerli Emiracle;

  Biraz araştırma ile sizin de bir siyasi anlayışta/görüşte olduğunuz anlaşılabilir. Bu bir sorun değil. Uygulamayı siyasi konulara bağlayarak yorumlamanız

  Benzer yorumları Google'ın birçok uygulaması için de örnek gösterebiliriz. Verdiğiniz örneğe göre siz zaten "yorumu gözüksün diye 1 verenler"densiniz.

 4. Wime77 Wime77

  Türkiye de birşeyin düzgün çalışması için ondan gerçekten çok para kazanılması gerekiyor. Yoksa o uygulamada sorun olduğunda arayıp çalışmıyor bu dediğinizde size ' sistemde güncelleme yapılıyor uygulama da ücretsiz olduğu için ve başka çareniz olmadığı içinde beklemek zorundasınız cevabını alabilirisniz'

  Yukarıda İBB ' nin trafik programını kulllanmayan yok dedi arkadaş. Değil ben kullanmıyorum tanıdığım ve sürekli araba kullanan arkadaşlarımada sordum yok öylebirşey uygulamayı deneyen bile yok deneyip geri dönüş yapmalarını istedim ama Yandex bu konuda pazarın lideri olduğunu gördüm.

  Uyduruk uygulama ya da değil bilmiyorum ama fikir güzel.Bence tüm otoparklar bir uygulamada toplanılmalı.

  Hatta saatlik parklar için özel alanlar açılmalı otoparkın alt katlarına.