Telefonunuz sinyal alamadığında 'Auto Pilot' ile uçak moduna geçsin

Telefonunuz sinyal alamadığında 'Auto Pilot' ile uçak moduna geçsin

Günümüzün en büyük problemlerinden birisi de asla yetmeyen ve hep şikayet ettiğimiz şarj sürelerimiz. Tüm telefonların ortak özelliği tabii ki mobil operatörlerden gelen sinyalleri almaları ve şarjı tüketen en büyük kalemlerden birisi de telefonunuzun yeni bir sinyal araması.

Android için geliştirilen Auto Pilot Mode, telefonunuzun sürekli sinyal ararken çok fazla şarj tüketmesini engellemek için hazırlanmış bir uygulama. Auto Pilot Mode, telefonunuz sinyal almayı kestiği anda telefonunuzu uçak moduna alarak, telefonunuzun yeni bir sinyal aramasını ve o esnada yüksek bir şarj tüketmesini engellemiş oluyor.

Auto Pilot Mode

Bildiğiniz gibi bazı yollarda ya da bölgelerde telefonlarınızın çekmemesi mümkün olabiliyor. Böyle anlarda sürekli yeni bir sinyal yakalamaya çalışan akıllı telefonlarımızın şarjları da hızla tükeniyor. İşte bu noktada devreye giren Auto Pilot Mode uygulaması, akıllı telefons sahipleri için büyük bir nimet.

Android akıllı telefon sahiplerinin özellikle uzun şehirlerarası yolculuklarda ya da telefonun az çektiği bölgelerde kullanmasının büyük oranda işe yarayacağı uygulamada, telefonun ne kadar süre boyunca uçak modunda kalacağını da seçebiliyorsunuz.

Google Play'de yer alan Auto Pilot Mode uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.