Girişim Ofisleri’nde bu hafta Userspots’un konuğu olduk
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri’nde bu hafta Userspots’un konuğu olduk

go-73-userspotsGirişim Ofisleri’nin bu haftaki bölümünde Userspots’un ofisini ziyaret ettik. Userspots temel olarak araştırma odaklı bir tasarım şirketi. 2009 yılında kurulan Userspots’u firmanın kurucusu Mustafa Dalcı ile birlikte gezdik ve araştırma odaklı tasarım süreci hakkında kendisinden bilgi aldık.

Userspots’ta süreç 3 aşamada ilerliyor. Araştırma Bölümü, offline deneyimi analiz ettikten sonra (post-it’lerden oluşan) raporunu Tasarım Bölümü’ne aktarıyor, burada hazırlanan tasarım da üçüncü aşamadaki Test Bölümü’nde gerçek kullanıcıların da yardımı ile test ediliyor.

Tabi ki biz de bu süreçlere sadece izleyici kalmadık ve işin test kısmında Teknosa’nın yeni web sitesinin testine katıldık. Sonucunda da tahmin ediyorum ki izlerken çok keyif alacağınız bölümlerden biri ortaya çıkmış oldu.

Devamında eğer Girişim Ofisleri’nin daha önce yayınlanmış diğer bölümlerini izlemek isterseniz bu sayfayı, tüm Webrazzi TV programlarına bir arada göz atmak isterseniz ise şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz...

Yorumlar (6)
 1. Mehmetcan Mehmetcan

  güzide firmalarından olacaktır.

 2. Çalışmak istediğim sistem, çalışmak istediğim ortam. Türkiye'nin en kalitelilerinden bence. Tebrik ederim

 3. çok güzel bir iş modeli...

 4. Sphinx Sphinx

  Başarılı işler yapıyorlar.

  Videoda test edilen arayüzü merak ederseniz buyurun :

  http://test.teknosa.com/TeknosaUx/

 5. Tasarımı nasıl buldun sorusu bir kullanılabilirlik testinde sorulabilecek en son soru. Tabi bu official bir test oturumu olmadığı için görmezden geliyoruz :)

 6. Herşey iyi hoş tebrikler başarılı bir firma biliyorum AMA arkadaşım TÜRKÇE'yi bu kadar katletmeyin lütfen. Loop ne arkadaş ? Hadi Türkçede tam karşılığı yoktur eyvallah her cümlede en az bir ingilizce oda rasgele serpiştirilmiş.